Ako zacat s klavirom?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako zacat s klavirom?

Odoslaťod lukkinka » Št 13.Júl. 2017 7:54

Vidis, to tiez nie je zly napad to poriesit tym elektrickym, ono byvaju take vacsie aj na baterky a ako som pozerala je ich plny net. Detom to nadsenie asi dlho nevydrzalo :haha
mummy yummy
Obrázok používateľa
lukkinka

Založený: Po 27.Mar. 2017 12:32

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod inka2 » Št 13.Júl. 2017 8:19

Hra na klavíri je nesmierne náročná a vyžaduje veľkú sustredenost a pracovitosť a treba tak od začiatku pristupovať a dieťa podporovať,pomáhať mu zvládnuť to vysoké pracovné nasadenie, ktoré hra na klavíri vyžaduje. Budú dní, keď bude potrebovať cvičiť skoro ráno i neskoro večer....Určite by som skôr kúpila klavír hoci aj z bazáru,na úver, aby mala čo najlepšie podmienky, aby sa mohla naplno pustiť do nácviku.Je to veľká investícia, veď klavír nikdy nebol lacný špás, ale časom sa to vráti. Na kúpu klavira sa zvykne skladať aj celá rodina,starí rodičia, krsni, strycovia.... Potom vodia na klavir... Starí rodičia, rodičia, strycovia... Deti cvičia pod dohľadom starých rodičov....koncerty,prepravky - to je rodinná udalosť...takisto sem patria návštevy operných predstavení.... Veľmi starostlivo vyberte učiteľa klavíra - takeho, s ktorým si všetko odkomunikujete,, ktorý si bude s dieťaťom rozumieť a nezneprijemni mu hru na klavíri.... Možno raz sa bude hrou na klavír živiť...A ak nie, tak z nej vyrastie pracovitý človek s množstvom kontaktov v hudobnom svete....hudobné vzdelanie jej dá veľmi veľa do života....
Naposledy upravil inka2 dňa Št 13.Júl. 2017 8:58, celkovo upravené 1 krát.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod suzie.giglio » Št 13.Júl. 2017 8:55

Co som pochopila ja (ja sa do toho moc nevyznam, som hluchejsia ako hlucha po hudobnej stranke, no muz mi to vysvetloval), tak existuju dva druhy klavesov "na doma" (ako nahrada klavira) a jeden z nich je taky, kde sa hra podobnou mechanikou ako na klaviri (tusim, co sa tyka obtiaznosti stlacania klavesov :?: ). lebo zase keby mala doma uplne inu mechaniku ako v ZUS-ke, kde budu mat isto klasicky klavir, tak by sa jej podla mna zle cvicilo.
to, co radia dievcata - kupit pouzity mi pride ako dobra volba... chodit cvicit ku kamaratke, no neviem... hm... po prve je "otravnejsie" pre nu sa niekam vystrojit (resp. pre vas organizacne este narocnejsie, ak ju tam budete musiet vozit), kolkokrat sa jej mozno nebude chciet nikam chodit a mat klavir / klavesy doma je vyhoda: nemusi sa na to extra chystat, sadne si hoci aj v teplakoch hocikedy a moze zacat cvicit. a dalsi aspekt: zozaciatku to hranie nie je ktovieco, nie som si ista, ci by kamaratka to bola ochotna pocuvat :drop: ...a dalsia vec, v pripade ze by "klavirova" kamaratka mala doma dieta, ktore by sa hralo, pochybujem, ze by tam dcera hrala na klaviri... skor mi teda ako vhodne riesenie pride lacnejsi (hoci aj pouzity) klavir / klavesy a neskor pripadne kvalitnejsie. osobne by som sa ale poradila s jej ucitelkou v ZUS-ke este pred kupou.
nasa starsia tiez nastupuje od septembra do ZUS-ky (nastastie nie je po mne hudobne hlucha!), ale ide aj do pripravky, cize najstroj budeme riesit az od druheho polroka. odporucili jej husle, ale vyber je samozrejme na nej / na nas... tymi huslami ma potesili, lebo sa mi ten nastroj k nej uplne hodi (ona je velmi citliva, niekedy az nostalgicka, melancholicka, na hudbu velmi vnimava odmalicka) a aj Zuzka je s tymto odporucanim stotznena (aspon zatial, este ma polroka na rozmyslenie). my sme hlavne chceli nejaky hudobny nastroj, ktory sa da zobrat i so sebou (manzel spieva v zbore a chodia spolu aj na rozne akcie, opekacky, teraz boli na chate... kde sa vzdy aj hra a spieva, takze to ma perspektivu i po tejto stranke). zatial jej planujeme kupit nejake lacnejsie huslicky a ked budeme vidiet, ze ju to naozaj bavi a hra jej robi radost, zainvestujeme do kvalitnejsich. tiez sa ale pred kupou poradime s ucitelkou, predsalen maju vacsie skusenosti s roznymi znackami hudobnych nastrojov. manzel totiz spieva a hra na gitare, cize do husli sa tiez nerozumie. zatial som ho len upozornila, ze cvicenie na husle je na usi a trpezlivost rodicov asi najtazsie, nech sa na to psychciky pripravi :punk:
suzie.giglio

Mood: Happy
Založený: Št 07.Máj. 2015 12:50

Odoslaťod slniecko » Pi 14.Júl. 2017 0:19

Ako, tak nie som nejaký extra veľký odborník, ale zas to nevidím ako takú obrovskú vedu. Posledné roky som sa musela vrátiť ku hre na klavír zo študijných dôvodov a v škole máme samozrejme poriadne klavíre, ale sama sebe domov na cvičenie som kúpila lacný elektrický z lidla za stovku. A nie je to zas taký obrovský rozdiel nacvičiť na tom a potom odohrať na normálnom. Ako nemá ten "mechanizmus", ktorý napodobňuje skutočné klávesy, ale na cvičenie stačí. Dieťaťu by som možno trochu viac zainvestovala, aby to bolo čo najpodobnejšie, ale v tej miere zas, aby si to človek mohol dovoliť. Predstava zadlžovania/skladania sa pol rodiny mi príde ako neúnosná záťaž na dieťa v zmysle naň kladeného očakávania. Radšej nech ťuká do horšieho s radosťou, že môže, ako do luxusu s tým, že už "musí".
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod inka2 » Pi 14.Júl. 2017 9:27

slniecko píše:Ako, tak nie som nejaký extra veľký odborník, ale zas to nevidím ako takú obrovskú vedu. Posledné roky som sa musela vrátiť ku hre na klavír zo študijných dôvodov a v škole máme samozrejme poriadne klavíre, ale sama sebe domov na cvičenie som kúpila lacný elektrický z lidla za stovku. A nie je to zas taký obrovský rozdiel nacvičiť na tom a potom odohrať na normálnom. Ako nemá ten "mechanizmus", ktorý napodobňuje skutočné klávesy, ale na cvičenie stačí. Dieťaťu by som možno trochu viac zainvestovala, aby to bolo čo najpodobnejšie, ale v tej miere zas, aby si to človek mohol dovoliť. Predstava zadlžovania/skladania sa pol rodiny mi príde ako neúnosná záťaž na dieťa v zmysle naň kladeného očakávania. Radšej nech ťuká do horšieho s radosťou, že môže, ako do luxusu s tým, že už "musí".

Tak ale začínala si na klasickom klavíri, či nie? Lebo my čo sme chodili na klavir máme iné prsty z toho "udierania".

Jasné, že keď už niekto sa naučí hrať na klavíri, tak vie hrať na hocičom, aj na detskom klaviriku.
Ale dieťaťu by som sa snažila čo najviac nácvik hry na klavíri uľahčiť a spríjemniť. U dieťaťa je to iné, aj sa porovnáva so spolužiakmi, nechce ostať v hanbe...
Rovnako ako ked rodina investuje do športovej výstroje, členstva dieťaťa v športovom klube,hoci sa neočakáva,že z dieťaťa vrcholový športovec vyrastie...
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod lumilka » Pi 14.Júl. 2017 10:12

Podľa mňa na to treba hlavne veľkú trpezlivosť, hlavne teda rodičov :D Ale aj dieťaťa, hlavne ho to musí baviť inak je všetko zbytočné :)
Obrázok používateľa
lumilka

Založený: Ut 11.Apr. 2017 13:20

Odoslaťod slniecko » Po 17.Júl. 2017 12:10

inka2 píše:Tak ale začínala si na klasickom klavíri, či nie? Lebo my čo sme chodili na klavir máme iné prsty z toho "udierania"..

Ale potom som vyše 30 rokov nehrala vôbec.

Veď som aj písala, že dieťaťu by som kupovala asi niečo trochu lepšie, napr. fakt s tou mechanikou, ale sa mi zdá, že lepšie kúpiť niečo, čo si rodina môže dovoliť a dieťa si môže aspoň odskúšať a nejako začať, ako sa zabrzdiť na cene nástroja.

inka2 píše:Rovnako ako ked rodina investuje do športovej výstroje, členstva dieťaťa v športovom klube,hoci sa neočakáva,že z dieťaťa vrcholový športovec vyrastie...

Hej, toto je podľa mňa podstatné, aby tam neboli kladené tie očakávania.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod lia25 » Po 07.Aug. 2017 11:26

No to je asi pravda, pri takýchto prípadoch by som veľmi nehľadela na to, koľko sa tomu to dieťa bude venovať, hlavne, že nerobí zle a zlepšuje si nejaké zručnosti, no nie.
Keď je dieťa ticho, tak je zle.
Obrázok používateľa
lia25

Mood: Happy
Založený: Ut 18.Apr. 2017 10:33

Odoslaťod zonalla » Ut 08.Aug. 2017 6:02

Ale v dnešnej dobe na všetko treba trpezlivosť a financie, bez toho žiadne dieťa nemôže chodiť na žiadny krúžok
zonalla

Založený: St 15.Mar. 2017 19:35

Odoslaťod Martina O. » St 09.Aug. 2017 14:29

dakujem za vsekty nazory, hlavne za tie k veci... no nebudem asi dceru davat na flautu, ked chce hrat na klavir a asi ani nebudeme chodit cvicit k niekomu, mi pride viac ako neprakticke riesenie....

zial v zuske nie je moznost cvicit, to som sa hned pytala.

ale otvorili ste mi oci, ze teda do deti treba investovat, hoci sanca je mala, ze z toho nieco bude... ja som si vobec neuvedomila, ze synovi platime tenis a zjavne z neho tenista nikdy nebude, nie je talent, stale robi chyby, a trapi sa na turnajoch, napriek tomu bavi ho to neskutocne a tak ho podporujeme.. pritom je to aj okolo 150-200 eur mesacne, ta cena kolise, ale aj tak je to rocne palka poriadna a za tie roky, co tam chodi, ani to nejdem pocitat... ale kedze to platime kazdy mesiac, nejak som si uz na to akoby zvykla, ze to je pravidelna platba a nic s tym nenarobim... az teraz som si uvedomila, ze vlastne klavir je sice velka suma na zaciatok, ale isto nam vydrzi roky rokuce a v konecnom dosledku to bude ovela mensia investicia do dcery ako do syna... nechapem, ze ma to samu nenapadlo, takto uvazovat... ale som rada, ze som sa k tomu dopracovala, lebo som uz rozhdonuta, ze klavir isto kupime a podporime teda ja dceru, clovek nikdy nevie, co z toho bude :-)

dalsia kapitola je samotna kupa, boli sme v muzikeri, kde predavac uplne polienko len tak postaval pri nas, vobec nevedel poradit nic, akurat ze teda tie najlacnejsie klavire nie su bohvie co, pritom najlacnejsi rozumej okolo 400-500 eur... to som aj ja ako laik pocula, ten rozdiel, znie ta hudba tak umelo akoby.... takze sme sa preorientovali na nieco lepsie teda, tam zacinaju tie sumy okolo 800 eur, co mi pride sialene, lebo este stale je to len klavir pre zaciatocnikov a od skutocnej kvality ma daleko... no bol tam nastastie jeden pan-zakaznik, ci si tam hral a jeho som oslovila, ci by nam nevedel poradit, tak uplne schoval svojimi vedomostami vsetkych predavacov do vacku, presne nam vysvetlil, na co sa zamerat a dobre poradil, co kupit, aby tam bol rozumny pomer ceny a kvality. nebyt neho, neviem, ako by sme dopadli, lebo aj recenzie a diskusie na internete su uplne odveci.

vzali sme tam aj dceru, nech si vyskusa, tak ta uplne hotova, presedela by tam cely den a len si tak brnkala, tak snad vydrzi u toho aspon tolko, aby si vedela pre radost nieco zahrat :-)
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.