Davaju Vam domov pisomky?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Davaju Vam domov pisomky?

Odoslaťod corky »

deviatacky monitor (alebo oficiálne sa to volá Testovanie 9) sa berie do úvahy pri prijímaní na SŠ, ak dieťa obidva predmety - MAT aj SJ napíše nad 90%, nemusí robiť prijímačky (aspon u nás je to stále tak).
Ale aj ak napíše horšie, berie sa do úvahy výsledok z monitora + výsledky z prijímačiek, body sa zrátajú a na základe toho sa robí výsledné poradie.

To Testovanie 5 neviem, čo je ... dcéra to nepísala, syn už asi bude, no je len tretiak, tak zatial neriešim, čo bude na 2. stupni.
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

Martina O. píše:inak, blizsiu spolupracu skoly s rodicmi by som si predstavovala aj ja. podla mna velmi zalezi od ucitelky, nemyslim, ze to ma cela skola nejak definovane, ze "kolko" spolupracuju, je na ucke, ci da rodicom email, mobil... ci je ochotna sa stretavat, ukazovat pisomky a pod. aj rodicov by som si predstavovala aktivnejsich, presne ako pise kirkusa, ze si to pridu na rodicko odsediet, o nic sa nezaujimaju, u nas 2/3 rodicov ani nechodia... je to taky zacarovany kruh podla mna, ze ucitel divny, tak rodicia nechodia na rodicko, a potom si mozno ucitel povie, ze na co by sa snazil, ked rodicia nechodia a nemaju zaujem... syn mal v tomto smere velku smolu a ta sa s nim vlecie uz od prvej triedy, cim dalej tym horsi ucitel/ka... tak snad dcera bude mat viac stastia...

presne tak ... väčšina rodičov sa nezaujíma, učitelia postupne získajú pocit, že načo sa "nadrapovať", aj tak to málokoho zaujíma. Mne naposledy prišli z 24 rodičov 8 ... a niektorích som ešte nevidela nikdy, takže to fakt nie je moja chyba. Stáva sa, že prídu v 1. ročníku na prvé a potom ich vidíme až na stužkovej... OK, sme stredná škola, ale aj tak...

a ako píšeš, je na učitelke, ako si to zariadi, povinné pre nu sú tie 3-4 rodičovské za rok + kontaktovať rodiča v prípade vážnych problémov (záškolácto, veľký priestupok), iank jej nikto nemôže rozkázať dávať na seba osobný mobil, mail. Rodič si môže na stránke školy nájsť kontakt na školský telefón (ale ten dvihne vrátnik, riaditel, alebo ekonómka) a nechať odkaz. To isté mail, je školský oficiálny, kam môžeš napísať ... či sa to učke dostane, je neisté. A čo odpíše, to je ešte ďalšia vec.

My máme rodičko od 6. triedy individuálne, teda nesedíme tam všetci, ale konzultujeme o svojom dieťati, čo mi aj vyhovuje, je to osobnejšie ... a tiež šťastie na učiteľku, na ktorú mam mobil aj na FB ju mám, takže ak treba, nie je problém skontaktovať sa. O deti sa dosť zaujíma, vie aj osobné veci. Takže asi máme šťastie ... no aj tak každý test domov nedostanem ani náhodou.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Martina O. »

my mame rodicko 5x do roka, prve v septembri a potom vzdy na stvrtrok, polrok, tristvrterok a ku koncu roka. je na ucitelovi, ci hromadne, alebo individualne. my mavame len tie hromadne. akoze mne je to jedno, nemam problem preberat nase studijne vysledky pred ostatnymi, ale pride mi to, ked sa vela vypytujem, ze zdrzujem ostatnych a tiez ti "horsi" mozno nemaju chut pocuvat ponosy pred vsetkymi... tie individualne by boli urcite lepsie, ale co narobim, ucitel si urcuje.
emailove adresy su na vsetkych ucitelov na stranke skoly, uz som kvoli roznym veciam pisala slovencinarke, zatupkyni aj riaditelke, vzdy hned odpovedali, aj sme si viac mailov vymenili, nebol problem.
mobil mame na triedneho, ale vyuzivam ho iba na to, aby som rano poslala sms, ak budeme meskat alebo syn vobec nepride. este som mu nevolala, nebol dovod.
takze ta moznost komunikacie tam je, ale nejake osobnejsie vztahy zial urcite nemame :-(
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod Reni12 »

Nám tiež nedávajú písomky domov a tiež som sa sťažovala a nepochodila som. Mám dvojčatá a každé je v inej triede, lebo sa bili na hodine. Majú každý inú učiteľku na SJ aj na matike, normálne mám problém s informácia aby som si zapamätala, čo každý bere. Učiteľka z AJ píše čo sa preberá na internet a tak si to kontrolujem či niečo nezabudli, ale to robí len angličtinárka. A tie písomky máme k nahladnutiu len na združení alebo na konzltačných hodinách.
Reni12

Odoslaťod stastnablcha »

ja som zas presvedcena ze pisomky by - aspon na prvom stupni mali byt davane domov. ako mam potom vediet kde to dieta urobilo chybu a dohnat to? teraz si syn doniesol domov diktatovy zosit zo slovenciny a ked som videla tie chyby tak ma az oblialo. a to nosi dobre znamky, ale niekedy sa mu zadarilo poriadne.. a raz sme nasli na polrocnej pisomke ze mal zle opravenu pisomku a tu 2 mal teda omylom... chcela by som vediet ako prospieva.... takze isto pisomnky ano ..
stastnablcha

Odoslaťod mmonika »

pisomky by mali chodit domov , v mojich dobach to bolo normalne ze sa pisomky rozdali , dnes niekedy ani ziaci nevidia tu pisomkua domov nepride ziadna . Ziak ma vediet kde spravil chybu a na druhej strane sa moze branit ak je chyba v oprave
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod luciy »

domov pisomky? to nam zase vobec nedavali
luciy
začiatočník

Mood: Cool

Odoslaťod patusa_11 »

u nás za mojích čias domov chodili
patusa_11

Odoslaťod zajka257 »

sestre odmieta dat ucitelka pozriet pisomku jej dietata, moze to?
zajka257
začiatočník

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.