Deti v pohostinstve?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Deti v pohostinstve?

Odoslaťod mmonika » Po 09.Mar. 2015 20:11

mlada sa stretavaju v shoping centrach , najma ked jednomaju uplne pri skole :glare:
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky » Po 09.Mar. 2015 20:42

mmonika píše:mlada sa stretavaju v shoping centrach , najma ked jednomaju uplne pri skole :glare:

mi hovor ... u nás v meste máme gympel, ale decka sa hrabú na gymnáziá do Žiliny, lebo tam je Mirage a Aupark. A radšej budu dochádzať. Samozrejme, nie všetky, ale je ich dosť.
My sme si normálne robili prieskum, čo ich k tomu vedie, ako by sme skvalitnili výuku, program, mimoškolské činnosti, čo ponúknuť, aby sme mali dosť žiakov ... ale nakoniec sme zistili, že treba hlavne hypermarket vedla školy postaviť.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » Ut 10.Mar. 2015 1:03

Tak, sú to decká, nie oni, ale rodičia by mali mať rozum.

S tým programom - no ja si pamätám tie sánkovačky atď...keď som bola decko...ale v puberte to už bolo fakt skôr o posedávaní s babami a chichotaní a klábosení...len vtedy bolo normálne a bežné, že sme po škole skončii u niektorej v jej izbe a tam klábosili až kým sme nemuseli domov, ako jasné na jar v lete väčšinou v parku, ale v zime? Ako dlho vydržíš stáť, resp. sa pomaly prechádzať a debatiť?

V lete je najväčší problém, že kamoši sú preč, cez hociktoré prázdniny je najviac vidno, koľko je vlastne v meste "prisťahovalcov" z celého Slovnska, všetci sú po babkách kadekde, inak ak je niekto s kamošov doma, tak fakt stačí vyhnať von, resp. ich väčšinou beriem na kupko o ulicu ďalej.
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Kirkuša » Št 12.Mar. 2015 9:50

Ja akvi chapem v tom porovnavani, a kedze teraz navyse vidim ze ide fakticky len o cafe bar s moznosotou fajcenia vo vyhradenych priestoroch (niezeby sa toto nezvyklo niekedy presirit, ale urcite si dobrovolne rovno do tej cast chodit sadnut nepojdu) a s moznosotu podavania alkoholu, kde bezne chodia miestni stredoskolaci, tak je mi uplne jasne ze a) baby nebudu provokovat a skusat alkohol - aj tak by im (este dlho) nenaliali, ale stavim sa ze by ani neskusali & tieto podniky nevyhladavaju ozrani b) fajceniu budu vystavene asi v nie horsej miere nez na zastavke, ulici ci hockde kde ich tiez len nahodne obcas niekto na chvilu zahuli (aspon v BA vcelku bezna prax) c) je to len docasna zalezitost, stavim sa ze hned ako sa trochu otepli budu vonku.....a ked tam navyse tu horucu cokoladu ci na co tam vlastne chodia maju relativne aspon trochu kvalitnu, je to lepsie nez pchat do seba McD hranole ktore konkretne v tomto retazci su namiesto s 2 zloziek (zemiaky, olej) dostat so 17 prisadami,+ s colou, ci pretukovane a presolene hambace ci zakusky z cukrarne z margarinu a ofarbeneho bieleho cukru a bielej muky, skratka aj v mojom osobnom provnani by to stale vyslo lepsia alternativa, resp. mensie zlo.
Ale je to na kazdom rodicovi ako vyhodnoti, je to len o osobnom posudeni, nie o fanatizme ani na jednej strane, myslim ze netreba to nejak onalepkovat ze len jeden pristup je spravny. Samorz. neda sa cele realie preniest na net, mozno nazivo by som sa rozhodla inak, podla doterajsich prispevkov by som bola prave ta hrozna benevolentna matka co toto dovoli. A to sa tiez detom venujem ako len mozem a vsetko.
Za nasich cias sme v tom veku tiez v zime nevyskakovali a po sidlisku nebrazdili, bolo by znakom spomienkoveho optimizmu tvrdit nieco ine. Sankovacka uz deti konciace zakladku nudi a aj tak snehu byva mensina zimy, trcali sme ked tak u kamosky na navsteve, len preto ze za sociku nic nebolo, nebolo tak rozsirene moct si ist dakam sadnut ako teraz.
Ale ked ako rodic citi vnutorne nieco ine, zas by bolo zle potlacat to a nerazit svoju liniu. Tieto drobne odchylky v konkretnej forme vychovy na zaklade mojich pozorovani ani tak nie su podstatne, tak ci tak vyrastie dobry clovek, hlavne je aby rodic uprimne sa zaujimal a razil to, co sam poklada za spravne a vedel dietatu zdovodnit preco ano, resp. preco nie. Tak ako ja by som tam dieta nepustala preto ze ma ist ako ovca za partiou, ale preto ze tam jednoducho nevidim nebezpecenstvo, a preto ze podobne veci mi analogicky boli dovolovane a vazila som si ich ako prejav dovery a nezneuzila,.... tak rovnako ani by som nebrala ze ked ini rodicia dieta nepustia ze su pruderni alebo co...
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod para » Št 12.Mar. 2015 19:28

Mala som 13-14 uz velmi davno a veru sankovat sme sa uz v tom veku nechodili.
Nechcem ti brat iluzie, teraz pochopila, ale o rok bude sama, v tomto veku su NC, ci nejaka ta kaviaren normal. Ved tam nechlasta,nefajci.

U nas chodia mladsi na vodnu fajku, to by mi vadilo, ale nejaka kofola isto nie. Boli sme rovnaky a nevyrastli z nikoho asociali. Stale sa stretavame, vacsina vtedy fajcila, dnes uplne minimum.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod corky » Št 12.Mar. 2015 19:52

máte pravdu, v 13-14 som sa ani ja už nesánkovala, plynule sme prešli na lyže a dodnes lutujem, že som potom lyžovať prestala

dcére evidentne krčma nechýba, som rada, že to bol nateraz jednorázový úlet a vôbec nemením názor, že decko na ZŠ nemá čo vysedávať po baroch len tak, z nudy ... jednorázovo OK, ale ak by to bolo pravidelnejšie, nepáčilo by sa mi to. Nepáčilo by sa mi ani pravidelné zabíjanie času v cukrárni, ani v tom McD, ale ked už teda by sa chceli kamošky občas niekde stretnúť, skor prežijem tú cukrošku, ako bar. Už len kvôli komunite ludí, torá sa tam stretáva.

Asi som fakt stará "konzerva". Ale mladá to berie normálne, nejakú ujmu nepociťuje, že tam s nimi nesedí ... našťastie má dosť aj iných záujmov a kamošiek.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod jana v. » Št 31.Dec. 2015 11:31

corky píše:vieš, ja už mam trošku nervy z toho, že stále je to o tom, že JA RODIČ mám deťom vymýšlať zmysluplný program. A ked ho nevymyslím, tak decko sedí pred PC/TV obrazovkou, alebo to dopadne tak, že ide kamsi do krčmy vysedávať...
Nemám problém sa tiež na programe detí podieľať, robíme spolu vela, chodia aj na krúžky, financujeme to .. ale ked tato mladá generácia si nevie nič normálne už vymyslieť, nevie byť len tak spolu niekde vonku na vzduchu. ...

100% suhlasim!
a k teme - na ZS by som tiez nebola nadsena, keby mi chodili po vselijakych podnikoch, len tak, ze nemame co robit, ideme okolo, tak si podme sadnut. Na SS by som to bola ochotna tolerovat, ale v zavislosti od podniku, kam by isli a frekvencie, ako casto. napr. aj nasa krcma vyzera dost dobre, fajci sa oddelene a obcas sa tam zastavime na nejaky dzus, kofolu a ocko pivo. dokonca cez obed tam normalne podavaju obedy. takze nie je krcma ako krcma. ale same "male" deti, to by mi momentalne vadilo.
a len tak na okraj- oni chcu vyskusat vsetko, aj dcera sa vlani vyjadrila, ze ona pojde robit postavicku do rozpravkoveho lesa, lebo kazda schodza usporiadatelov skonci vedla v krcme, a aj ona by tam chcela ist - ked sme tam, tak sedavaju pri pulte na vysokych stolickach a o to zrejme ide :-). a na doplnenie: postavicku robila, ale na schodzi nebola ani na jednej, staci sa zucastnit 1 z rodiny, info si povieme :-)
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Odoslaťod kosianovanin » St 07.Dec. 2016 14:26

Súhlasím s Vami dievčence, deti nemajú čo hľadať v nejakom pohostinstve, či bare!!!
kosianovanin

Založený: Po 11.Júl. 2016 11:00

Odoslaťod jaroslavka » Št 08.Dec. 2016 8:47

Ja som tiež na nervy z takýchto veci. Je to asi dva mesiace dozadu prišla kamoška s frajerom tak sme išli na kofolu večer neviem asi desať hodín mohlo byť, sedeli sme vonku kecali a vedľa nás dvaja rodičia, dieťa v kočiari oni popíjali fajčili a dieťa pri nich, to mňa osobne tak znervozňovalo.
jaroslavka

Založený: Ut 02.Aug. 2016 10:23

Odoslaťod frona » Ut 13.Dec. 2016 8:28

Tieto veci sú v dnešnej dobe oveľa častejšie a nikto to nerieši. Poznám mamičky, ktoré chodia s deckami do pohostinstiev od malička - niečo ako prechádzka von. Oni pijú pivo a decká sa hrajú vonku. To je ešte ten lepší prípad pokiaľ sa majú možnosť hrať vonku. V zime sedia vo vnútri a mamičky vonku pijú pivo a fajčia. Toto je podľa mňa zvrátené a nikdy by som nedobustila aby moja dcéra takto vyrastala.
Najšťastnejšími okamihmi môjho života, bolo tých pár, ktoré som prežil doma, v kruhu svojej rodiny.
frona

Založený: Po 25.Júl. 2016 10:26

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Používame súbory cookie.