pes z útulku

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pes z útulku

Odoslaťod corky » Pi 03.Jan. 2014 19:41

A foto mame kde ???
To bolo teda rychle rozhodovanie :-)
Priprav sa na par noci, ze moze nariekat za mamou, ja som s Lady prvy den spala v kupeni na dekli od WC a myslim, ze ma odvtedy berie ako adoptivnu maminu :-)
Psovi kupanie v zasade skodi, preto to netreba prehanat. Pokial nesmrdi, alebo sa niekde nevyvala, kupeme ju len obcas.
Nechtiky sa strihju len na prednych labkach ten horny - piaty prst. Inak si ich vonku obrusi sam. Ak bol zatvoreny v koterci, asi ich moze mat dlhe, ale nechaj to radsej na veterinara. U nas to urobia aj v chovprodukte.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea » Pi 03.Jan. 2014 20:22

derby111 píše:tak sme sa dnes len šli pozrieť do útulku a máme doma 5 mesačné šteniatko biely chlapec voláme ho Zorko, neviem čoho kríženec ale mama má 40 cm. Sme ho okúpali (corky, pes sa nemá kúpať často prečo?), dali sme mu obojok proti blchám a kliešťom a teraz oddychuje v pivnici, zatiaľ ani raz neštekol a je taký vystrašený ale začína nám dôverovať. Určite budem mať ešte veľa otázok. Psovi sa asi nestrihajú nechty, že?

To musela byť aká láska na prvý pohľad :) . Veď nedávno si písala, že polroka budete len informácie zbierať a rozhodovať sa :wink: .

5-mesačné šteniatko by nemalo nariekať za mamou, predpokladám, že s mamou už ani nebolo, je dosť veľké, ale verím, že je vystrašené, to prejde. A veľmi rýchlo :)b .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod corky » Pi 03.Jan. 2014 21:01

Lady mala 4 mesace, tiez uz bola prec od maminy, bola s bratom a aj tak asi 2 noci poknucala, nechcela byt sama v cudzom prostredi. Ked som bola pri nej, spokojne spala a ako som odisla, volala ma k sebe :-) Predtym sme mali nemckeho ovciaka, mala som asi 14 rokov a steniatko som brala natajnaka do postele, az kym na to mama neprisla ... haha
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod derby111 » So 04.Jan. 2014 0:44

Zorko je v garáži, je tam teplejšie, a zatiaľ, ako ho máme doma ani raz nezaštekal ani nezaplakal...chúďatko...
No je to láska nielen odo mňa a chalanov ale taká tichá aj od muža, ktorý aj keď sa tvári radikálne že dovnútra nie,ale tú garáž dovolil....
derby111
začiatočník

Založený: So 08.Jan. 2011 20:51

Odoslaťod Kalea » So 04.Jan. 2014 11:06

derby111 píše:Zorko je v garáži, je tam teplejšie, a zatiaľ, ako ho máme doma ani raz nezaštekal ani nezaplakal...chúďatko...
No je to láska nielen odo mňa a chalanov ale taká tichá aj od muža, ktorý aj keď sa tvári radikálne že dovnútra nie,ale tú garáž dovolil....

Tak v pivnici alebo v garáži je :) ? Nie je to podstatné, len som si všimla, že raz píšeš o pivnici, a potom o garáži.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod derby111 » So 04.Jan. 2014 11:28

pôvodný zámer bol pivnica, ale nakoniec je v garáži, tam je teplejšie
cez deň na dvore

áno, máš pravdu, Kalea, teraz som si všimla :rol8: kúpali sme ho v pivnici, tak tam oddychoval po kúpaní
derby111
začiatočník

Odoslaťod derby111 » So 04.Jan. 2014 14:48

čo sa dáva psom keď zvracajú v aute? existuje ešte kinedryl?
derby111
začiatočník

Odoslaťod Elena. » So 04.Jan. 2014 15:15

Derby, ak dovolis, aj ja sa tych skusenejsich nieco opytam v tvojej teme, mozno to bude aj tebe na uzitok.

Mame 9-mesacnu sucku malteza, a mam pochybnosti ohladom krmiva. Doteraz sme jej davali Royal Canin junior pediatric, ani ma nenapadlo zamyslat sa nad kvalitou, kedze to je veterinarmi velmi chvalene krmivo(tam ho aj kupujeme), vraj jedno z najlepsich......no ale po precitani zlozenia si uz taka ista niesom, obsahuje strasne vela cerealii a malo masa, co je podla mña pre psa nevhodne(a to nechcem ani vidiet tie krmiva, co sa predavaju v supermarketoch). Tak som preluskala trochu internet a nasla som krmivo s 0 obsahom cerealii, obsahuje bisonie maso, lososa, ovocie a zeleninu......Na cene nezalezi, ale aj tak by to vyslo narovnako. Myslite si, ze je OK, ak pes nedostava ziadne cerealie? Je jasne, ze je to masozravec, ale veterinarka sa ohradzovala, ze domace psy su uz nieco ine ako napr.vlky, no ale ona mozno obrañuje predaj toho Royal canin krmiva, lebo ma z toho asi royal proviziu.....
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod Kalea » So 04.Jan. 2014 16:34

Elena. píše:a nasla som krmivo s 0 obsahom cerealii, obsahuje bisonie maso, lososa, ovocie a zeleninu......Na cene nezalezi, ale aj tak by to vyslo narovnako. Myslite si, ze je OK, ak pes nedostava ziadne cerealie?

Neodvažujem sa tvrdiť to na 100 percent, ale myslím si, že pes obilniny nepotrebuje. Prečítaj si toto:
http://www.barf.sk/prilohy-%E2%80%93-vy ... ochutka/59
Obrázok používateľa
Kalea

expert

Odoslaťod Kalea » So 04.Jan. 2014 16:39

derby111 píše:čo sa dáva psom keď zvracajú v aute? existuje ešte kinedryl?

Môžeš skúsiť dať Kinedryl (stále existuje) hodinu pred cestou. A najmä mu nedávaj pred plánovanou cestou autom jesť.
Obrázok používateľa
Kalea

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google [bot] a 3 hostí.

Používame súbory cookie.