životné poistenie kde?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: životné poistenie kde?

Odoslaťod diana70 »

mmonika-od toho je zdravotný dotazník. Ak klient uvedie pravdivo choroby ktoré má, tie sú samozrejme podľa závažnosti vo výlukách, ostatné choroby môže mať poistené. Dokonca sú klienti, ktoré majú vážne predispozície napr. na rakovinu, a boli u nás poistení, majú ale rizikovú prirážku. Ak si klient zváži, že sa mu to oplatí (s rakovinou si často na PNke aj rok), tak sa poistí aj s rizikovou prirážkou.
Osobne poznám známu, ktorá chudina po 45 je na invalidite s rakovinou. A tú žobračenku čo od štátu dostáva, nechcem ani vidieť, preto svojim klientom odporúčam aj pripoistenie dočasného dôchodku (je to doplnkový dôchodok k invalidite).
Samozrejme výber pripoistení je na klientovi, mojou prácou je mu ich vysvetliť a pravidelne aspoň raz za dva roky sa s ním stretnúť či je všetko OK, či tam niečo netreba zmeniť. Zavrhovať paušálne životky nie je rozumné, neverili by ste, koľkých som v tejto práci stretla len s rakovinou, je to doslova civilizačný mor. A ke´d máte hypotéku, alebo malé deti, verte že tie peniaze vás podržia nad vodou. To je úloha poistiek.
diana70

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mmonika »

nastastie existuju spolocnosti,ktoree porovnavaju vsetky poistovne a vedia v pocitacovom programe ukazat klientovi jednotlive positovne a ich vyhodnosti ,podla toho co klient ziada, hlavne sanikdy nenechajte masirovat agentom jednej poistovne, a pre teba diana 70 ,toto je skryta reklama a ta sem nepatri, ked si taka mudra mala by si vediet ,ze porusujes zakon o reklame
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod veroniqc31 »

celkovo tiez nemam moc doveru ani v poistovakov a financnikov - je vzacnost narazit na takeho, ktoremu nejde o to uzatvorit co najviac zmluv ale skutocne pomoct..

No nastastie sa daju aj taki najst aj v poistovnach, ktore si robia biznis z obchodu so strachom..

Presne ako spominate, ak potrebujeme zivit rodinu a platit ucty, hypoteku stoji to za zvazenie. Mna vzdy odradzal pristup agentov, ktori na vsetko povedia ze je najlepsie (ked je to od nich) a pritom poznam mnozstvo ludi, ktorym v pripade nejakych poistnych udalosti nebolo vyplatene nic, pripadne prerabali.. A to moze byt podla mna tiez len kvoli dotycnemu poistakovi a nastavenia zmluvy.

nedavno sa mi dostal pod ruku tento clanok o zivotnom poisteni a zaujmavo mi to pomohlo pozerat sa na tieto veci aspon trochu inak - co vsetko ma zmysel poistovat a co uz je zbytocne preplacat, pretoze to aj tak nic neriesi.. Napr. by mi nenapadlo, ze poistovat si uraz, hospitalizaciu a podobne bezne veci nemusi mat vobec zmysel platit..

no ale co konkretne odporucat, to si nedovolim tvrdit, nemam na to potrebne znalosti, viem len to, ze kto hlada najde :)
veroniqc31

Odoslaťod Karolajna »

Ja toto momentálne tiež riešim. Krachu sa až tak nebojím. Skôr je to o tom si vedieť vybrať to správne a nenechať sa oklamať... Celkom sa mi páčili tieto články: https://www.podnikajte.sk/osobne-financ ... adne-fakty , prípadne https://www.expertnafinancie.sk/blog/kt ... stenie-156 . V tom druhom je aj zoznam poisťovní, ktoré to ponúkaju.
Karolajna

Odoslaťod Huichol »

Tak ja stále životku nemám, ale už by sa asi patrilo
Huichol

Odoslaťod zajka257 »

Len zivotne poistky su dost drahe, hlavne take, ktore ti potom akoze aj vyplatia
zajka257
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod Natka4568 »

Podľa toho, ktorá mi dala najlepšiu ponuku ale zase som si nevybrala tú najlacnejšiu. Trochu som pozerala aj na referencie. Nepotrebujem si predsa platiť poistenie a potom keď sa nebodaj niečo stane, tak mi nebudú chcieť vyplatiť a budú sa len vykrúcať. Na to si treba dať veľký pozor!
Natka4568

Mood: Happy

Odoslaťod jancitka »

prosim vas a aku poistku si davate ked idete na dovolenku?
jancitka

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.