Zapal obliciek..?...

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Zapal obliciek..?...

Odoslaťod Andrea »

Malo vase dieta zapal obliciek? Ako to zacalo a ake vysetrenia ste potom absolvovali?
Moj drobec je akurat po zapale, stale berie ATB a zhorsila sa mu dilatacia a bude sledovany v nefrologickej ambulancii...mame zasebou cystografiu a este nas caka o pol roka dalsie vysetrenie DMSA na onkologii..... okrem toho ma zopar milych ludi strasilo, ze sa to zvykne vracat. Vracalo sa? Co ste absolvovali v suivislosti s tymto ochorenim? Rada by som vedela, co nas caka a ci sa to naozaj zvykne vracat..so starsim synom som chodila do Ruzina na sono a potom na Antolsku na nefrologiu, ale ziadne komplikacie neboli...a teraz musime k prof. Kovacsovi na Kramare a teda netusim, co bude a ako bude....
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zapal obliciek..?...

Odoslaťod Laa-Laa »

zazili sme, pred 2 a strvt rokom, nastatsie sa nevratilo.
Raz este mala zapal, po 3 mesiacoch, ale pdochyteny skoro, len dolne mocove cesty.
Co nas cakalo - kontrolny usg po 6 tich mesiacoch, vysiel uplne o.k,. oblicka nezjazvena zvonku, tak nas este poslali na vysetrenie oblicky zvnutra. Napichnu dieta kontrastnou latkou a potom po hodine ci dvohc robia snimky. Ta latka posobi ak RTG ziarenie, vyzaruje z dietata a tak sa zobrazi, co treba. Kedze aj toto vysetrenie vyslo v poriadku, absolvovali sme este raz odbery - krv a moc, tiez vyslo vsetkoo.k. a ukonicli nas (to boolo rok po zapale, na tie odbery - krv a moc - sme pocas toho roka boli tusim 3-4x). Mali sme sa ukazat preventivne o rok, skor len v pripade tazkosti.

zaver, vzdy, ked ma dcera teplotu a nema priznaky -kasel, sopel a pod, tak vzdy mame odniest na rozbor moc.
Laa-Laa

expert

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod Dejli »

Ahoj, nemam osobnu skusenost, ale skus si skliknut na www.trojlistok.sk a mozno Ti poradia...
Dejli

Odoslaťod Kalea »

Andrea - o tejto téme sa pomerne podrobne píše tu:
viewtopic.php?f=57&t=98986
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod RomanaX »

Jaaj devecko,

my tento rok uz 2x - raz Kramare na jar a raz nemocnica v KE...cystografiu mame za sebou, s negativnym vyledkom a napriek tomu sa jej to zopakovalo...na DMSO sme na rad este neprisli (mali sme ist v novembri). Ku Kovacovi chodime, dal nam akurat 3 mesacnu kuru Urovaxom a to je vsetko. Poctivo ju kupem v dubovej kore, ziadne kupka, iba v lete more. Od septembra berieme kuru Joalis...
RomanaX

expert

Odoslaťod Mimka1 »

Presne ako Laa-Laa, mladšiemu to zistili v 9.mesiacoch, skončili sme ale v nemocnici mal horučky a asi 3 dni im trvalo kým prišli na to že z čoho. ATB sme brali injekčne takže sme ležali asi 10 dní v nemocnici, potom robili asi o dva mesiace RTG kontrastne radiolog. a zistili že ma pravu obličku trošku vačšiu. Zapal sa už nevrátil našťastie, boli sme pár krát odniesť moč ale všetko oki. Už tam nechodievame.
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Monikam »

Andrea,
nasa dcerka mala zapal obliciek, ked mala 18 mesiacov. V podstate nemala vonkajsie priznaky zapalu. Bola cula, nic ju nebolelo ...Vybrala najskor jedny antibiotika, potom sa jej to po par dnoch vratilo a hospitalizovali nas, s CRP 220. V nemocnici vme boli tyzden. Nasadili jej Ciphin. 3 dni po jeho dobrati dostala opat horucky a mala velmi zle vysledky mocu. V nemocnici som videla, ze lekari tak triafaju, co by asi mohlo zabrat a v podstate aj tak nevedia, co sa vlastne deje. Robili jej RTG vysetrenie, ci nema v oblickach reflux. To vyslo negativne.
Ked dostala opat tie horucky ... tak som to sekla a povedala som si, ze tudy cesta nevede. Nasadili sme dcerke koloidne striebro. Moc bol negativny v priebehu 2 dni.
Priebezne sme kontrolovali moc, ked jej vyskocila teplota, okamzite sme kontrolovali moc a ak bol zly, opat sme nasadili striebro. Zapal sa vratil este asi tri krat. Davam jej pozor na stravu, aby sme neprekyslovali organizmus, vela strukovin, riasy, zelene potreviny, bylinkove caje ... Absolvovali sme niekolko alternativnych vysetreni, dcerku sme odcervili, upozornili nas, ze mame udrziavat ciste dychacky, takze striekame do nosa bylinky (praslicku a anyz), ak je infekt v nose silnejsi tak striebro. Moc mame dlhodobo negativny, ziadne problemy.
Dozvedela som sa, ze v podstate sa snazi jej telicko zbavit skodlivin, s oblickami ako takymi problem nema.
Na cystografiu sme nesli, lebo myslim, ze fakt nie je dovod, aby sme nechavali malu uspat a davat jej kontrastnu radioaktivnu latku do tela a nasledne ju budeme toho zbavovat.
Myslim, ze sucastou celej tej liecby bolo aj zbrzdenie zivotneho stylu, hlavne ukludnenie maminy :ashamed: V tom case som toho mala fakt vela. Tak som preorganizovala svoje povinnosti , ukludnila dieta a vsetko sa otocilo k lepsiemu.
Zaroven sa u nas potvrdilo, ze choroby maminy sa prejavuju na dievcatkach a prisla som na to, ze moje oblicky su tiez pod tazkou palbou. Tak som dala do pucu aj seba :lool:
Celej rodine varim bylinkove cajiky, tie ladvinove takmer permanentne, protizapalove, roibos, zelene...
Je mi jasne, ze toto je pristup z opacneho konca, ale nam funguje :D
Monikam
expert

Odoslaťod Andrea »

Monika, mozes mi poslat info al linky o striebre? Hoci aj ss. Citala som nieco v diskusii RomanyX, ale nie je mi to velmi jasne, kde ako a kolko...
Co sa tyka upravy stravy, to asi nepojde, syn je plne dojceny, tento problem mal moj najmladsi, mal prave 7 tyzdnov, ked to prepuklo. Rozbor mocu a nasledne kultivacie potvrdili nadmerny vyskyt bakterie...ja som na nic necakala a bezala som hned na pohotovost s malym, takze CRP mal relativne nizke, ale v moci leukocyty, asi dost vela, hned isiel na infuzie a ATB...ATB strielali naslepo, asi ake mali, lebo aj druhe babo s rovnakou diagnozou malo navlas rovnaku liecbu. 7dni dostaval do zily ATB, stav sa upravil a dalsich 10 dni bral sirup. Momentalne riesime nasledky atb, ale som viac ostrazita, lebo drobec sa narodil s dilataciou, po zapale sa dilatacia zhorsila a na sone bol aj mocovy reflux...na cystografii ( tusim ) sa nezopakoval, takze sa mu toto neriesi. Syn inak nahle zvracal prudom a mal bolesti bruska, po ktorych nasledovala horucka do 2hodin.
Ale teraz nam doktorka pohrozila s ATB, lebo drobec soplikuje...zacal uz pocas atb a ked to nedame nejako do poriadku, pojde na vyter a celkove atb a to by som ozaj nerada...ale nechcem ani riskovat s malym, zle sa mu dycha a uz sme mali poplach a na toto nervy nemam. :no:

Ozaj, daju sa u nas kupit papieriky na rozbor mocu a kde a ako pouzit?
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod Sedlanka8 »

ako ste dopadli? dufam ze uz dobre, lebo zapaly a bolesti obliciek mozu niekedy viest k ich zlyhavaniu ak sa to neriesi - a to zas moze viest az k dialyze
Sedlanka8

Odoslaťod klarienka »

moja sestra to tiez mala ked bola mala a doteraz ma problemy a je hlavne kazdeho pol roka stale kontrolovana na nefrologii. dufam, ze to bude co najskor lepsie
klarienka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.