Neviem nakupovať ?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod Džusa » Ut 09.Nov. 2010 8:24

ja mam tiez problem s detskym oblecenim. moje deti su vysoke. dcera 5 rocna meria 131 cm a oblecenie potrebuje uz 140, lebo ma dlhe nohy a 134 nohavice su kratke. a ako zohnat pre 5 rocne dieta (za chvilu 6 rocne) nejake oblecenie, aby vyzerala normalne a slusne na svoj vek, aby nemusela nosit ciernu a sivu farbu, aby som jej nemusela kupovat tie ultra-moderne kusky, ktore sa mi vobec nepacia a jej veku ani sa nehodia...
a syn rovnako, uz v jeho velkostnej kategorii oblecenie cierne s nevhodnymi napismi, so smrtkami a pod., vsak je este "maly" aj ked vysoky, preco nemozem kupit nieco pestrejsie..
Džusa
pokročilý

Založený: Ne 03.Jún. 2007 11:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod linaa » Ut 09.Nov. 2010 8:34

corky, ked potrebujes volnejsie a aby to vypadalo zensky, skus promod. nenechaj sa odradit handrovitym vzhladom vacsiny kuskov, maju tam toho vela a natlaceneho na sebe, tak to tak moze vypadat. ale je to jediny obchod, v ktorom som bola vo svojom bruskovitejsom obdobi schopna nakupit lacno, vo vacsich velkostiach a este aj dobre vyzerat. dokonca som si tam kupila svoju riflovu minisuknu a nevypadala v nej jak dievca od cesty...a tiez attractivo vo vypredaji vie mat slusne veciciky, len tie velkosti tam musis vymaknut, je to tam skor nahoda....rodicom nekupuj oblecko, aj tak sa netrafis, a oni uz aj tak maju svoje vychodene obchody, lahsie je im dat peniaze. mame a babke davam vzdy peniaze, nech si kupia same. babka si dava sit, mama ma svoje "zdroje", vpoho kupi od cinana..otcovi obcas kupim tricka, pyzamo, ale skor drahsie, jedno, lacne si kupi aj sam...kupujem mu bud adidas, quicksilver, boss - polo tricko, alebo pyzamo, ale to sa zhana fakt tazko..minule som mu kupila ale krasne, nohavice a k tomu tricko, len neviem si spomenut na nazov obchodu, je to jeden z tych obchodikov so spodnym pradlom...nasi sa ale vzdy potesia peniazom, oni uz maju naplanovane nejake svoje vecicky, co chcu a dolozia si. vonavky, vrtacku, kavovar....
Obrázok používateľa
linaa
pokročilý

Založený: Po 02.Mar. 2009 19:07

Odoslaťod eha » Ut 09.Nov. 2010 9:09

Pre deti nakupujem rada, lebo je to ovela jednoduchsie ako pre mna. Lebku nemame ani jednu. Kupujem bud jednoferabne rolaciky na zimu, syn ma oranzove, svetle sive, modre, alebo tiez kombinacie siva- cervena, bezova-cervena, obchody ako tesco, zara, hm, terranova, caa, kik, pripadne na mileticke mam jeden obchodik. Nohavice maju vacsinou posuvatelnu gumicku a ked nemaju, urobim z vnutornej strany opaska dierocky, navleciem gumku, dierky zasijem, zvonka to nevidno, zvnutra mi nevadi, cele to trva 5 minut aj s nahananim syna, kvoli potrebnej dlzke gumky. Gumku cca 1,5 cm siroku v zasobe mam stale.
eha
začiatočník

Založený: St 02.Nov. 2005 9:56

Odoslaťod eha » Ut 09.Nov. 2010 9:30

corky píše: Minulý rok som tam nakupila v KIKu (ani ten u nas nie je ... :rolll: ) perfektne tričká deckám.

pozri tuhttp://www.kik-textilien.com/sk/filialka/hlada-sa-filialka/?tx_kikfilialfinder_pi1%5Bzip0%5D=&tx_kikfilialfinder_pi1%5Bcity0%5D=&tx_kikfilialfinder_pi1%5Bcountry0%5D=SK&kik_filialfinder_send=N%C3%A1jst%C2%B4+pobo%C4%8Dku%21&id=46 mozno najdes blizko vas, ja uz kvoli kik do rakuska nechodim.
eha
začiatočník

Založený: St 02.Nov. 2005 9:56

Odoslaťod inka2 » Ut 09.Nov. 2010 15:17

Boli časy, keď som si tiež na seba nič nositeľné nemohla kúpiť v bežnom obchode a vtedy som si dávala šiť. Samozrejme krajčírku som mala šikovnú, ktorá vedela aj strih upraviť, keď bolo treba. Alebo som si objednávala z jedného zásielkového obchodu, kde mi ako-tak oblečenie sedelo.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod františka » Ut 09.Nov. 2010 15:37

ksichta píše:... a veci odtiaľ sú aj v 34 veľkostiach široké a zbytočne opticky pridávajú tam, kde netreba....
:G :G :G ksichta, neprovokuj :ZZ:
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod Dot » Ut 09.Nov. 2010 15:38

eha píše:Pre deti nakupujem rada, lebo je to ovela jednoduchsie ako pre mna. Lebku nemame ani jednu. Kupujem bud jednoferabne rolaciky na zimu, syn ma oranzove, svetle sive, modre, alebo tiez kombinacie siva- cervena, bezova-cervena, obchody ako tesco, zara, hm, terranova, caa, kik, pripadne na mileticke mam jeden obchodik. Nohavice maju vacsinou posuvatelnu gumicku a ked nemaju, urobim z vnutornej strany opaska dierocky, navleciem gumku, dierky zasijem, zvonka to nevidno, zvnutra mi nevadi, cele to trva 5 minut aj s nahananim syna, kvoli potrebnej dlzke gumky. Gumku cca 1,5 cm siroku v zasobe mam stale.

Eha, najst pre teenagera nieco bez lebky je takmer nadludsky vykon. Pre mensich sa kupuje jednoduchsie.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod corky » Ut 09.Nov. 2010 17:15

františka píše:
ksichta píše:... a veci odtiaľ sú aj v 34 veľkostiach široké a zbytočne opticky pridávajú tam, kde netreba....
:G :G :G ksichta, neprovokuj :ZZ:

:lool: veru tak, neprovokuj

PS: Aj veci odtial vo velkosti 44 sú miestami široké a zbytočne opticky pridávajú tam, kde netreba...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod corky » Ut 09.Nov. 2010 17:27

kočky, tie obchody, čo spomínate, poväčšine u nas nie su vôbec
aj najbližší KIK mam v Čechách, asi 100km od nás, alebo v Hlohovci - tam to mame 150km

teraz sa situácia (snád) zlepší, otvaraju HM, CA a Marks&Spencers ... ešte tu mame Reserved, Kenvello, Takko, Tesco, Orsay a športove obchody ... A ešte take tie obchody s vecami pre 16-ky typu Terranova, NewYorker, Gate ... tam už ani nechodím, lebo su to fakt handry a ani nemaju veci v mojej velkosti, ktore by na tu velkosť aj skutočne sedeli.

ja chodím nakupovať aj do Polska (výlučne do obchodov, nie na trhy), tam je tiež len CA, HM ... ale super veci pre deti, tam nakupim vždy, u nas take obchody nie su vôbec, ked by mali take dobré veci na deti v dobrých cenách.
napríklad tento http://www.51015kids.eu/pl/
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky » Ut 09.Nov. 2010 17:35

Džusa píše:ja mam tiez problem s detskym oblecenim. moje deti su vysoke. dcera 5 rocna meria 131 cm a oblecenie potrebuje uz 140, lebo ma dlhe nohy a 134 nohavice su kratke. a ako zohnat pre 5 rocne dieta (za chvilu 6 rocne) nejake oblecenie, aby vyzerala normalne a slusne na svoj vek, aby nemusela nosit ciernu a sivu farbu, aby som jej nemusela kupovat tie ultra-moderne kusky, ktore sa mi vobec nepacia a jej veku ani sa nehodia...
a syn rovnako, uz v jeho velkostnej kategorii oblecenie cierne s nevhodnymi napismi, so smrtkami a pod., vsak je este "maly" aj ked vysoky, preco nemozem kupit nieco pestrejsie..

tak to viem, o čom hovoríš ... dcera mala v 6 rokoch presne 130cm ... teraz ma 9 a meria skoro 150 ... takže kupujem veci písané na 11-12 rokov a radšej ani nejdem písať, aké problemy sme mali napr. so zhánaním šiat na 1. sv. prijímanie ... ked v jej dlžke to už boli "družičkovské" a šité na prsia, ktoré ona samozrejme ešte nemá
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 1 hosť.

Používame súbory cookie.