Neviem nakupovať ?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod ivanita30 » Po 08.Nov. 2010 18:27

Elena. píše:
Mischa: píše:No ja som zase rada ak najdem nieco uzke! Synovi mozem kupovat len u Francuzov (Jacadi, Petit Bateau), nakolko vsetko ostatne z neho pada! Kupila som mu v Zare 3 nohavice - take teple jeansy a este nejake dvoje, no katastrofa, to nebude nosit nikdy.

Mischa, ale ved nohavice v Zara maju vsite gumicky s gombikom, ani to nepomaha? Moja dcera by bez tych gumiciek takisto nemohla nic nosit. A co ma dost stve su teplaky, nijake elsticke v pase ale na snurku, to ked ide na zachod, tak si to musi stale rozvazovat a zavazovat p:
Bola som minuly tyzdeñ zohnat pred dceru klasicky sveter s dlhym rukavom a cez hlavu(nie na zips), a ani Zara, ani C&A ani H&M nemali jeden normalny sveter, vsetko co mali bolo asi 20 druhov takych cudesnych teplych vriec az po kolena s kratkym rukavom :?!?:

elenka - nevyskusala si pozriet do chalanskej sekcie - ja somtak minuly rok kupovala pre velkacku obycajny sveter bez filtrov a bez somarin v prijatelnej farbe a s trochu vyvysenym golierom bol sice na zips ale lepsie ako tie stylove handry co ponukali pre 3r dievcata:( tiez sa vyskusaj mrknut na www.zara.es teraz uz predavaju por internet a aspon na pevninu je to tak ze ak si ten nakup das poslat do najblizsej predajne tak to poslanie je zadarmo. Inaksie neviem ako pre take 8-9 r kocky ale mne sa zda ze pre dievcata medzi 3-ur je strasny vyber oblecenia bud z nich clovek urobi karikaturu teenageriek alebo nic normalne nenajde:(
ivanita30
expert

Založený: Ut 20.Jún. 2006 6:24

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ivanita30 » Po 08.Nov. 2010 18:29

Elena. píše:
Mischa: píše:No ja som zase rada ak najdem nieco uzke! Synovi mozem kupovat len u Francuzov (Jacadi, Petit Bateau), nakolko vsetko ostatne z neho pada! Kupila som mu v Zare 3 nohavice - take teple jeansy a este nejake dvoje, no katastrofa, to nebude nosit nikdy.

Mischa, ale ved nohavice v Zara maju vsite gumicky s gombikom, ani to nepomaha? Moja dcera by bez tych gumiciek takisto nemohla nic nosit. A co ma dost stve su teplaky, nijake elsticke v pase ale na snurku, to ked ide na zachod, tak si to musi stale rozvazovat a zavazovat p:
Bola som minuly tyzdeñ zohnat pred dceru klasicky sveter s dlhym rukavom a cez hlavu(nie na zips), a ani Zara, ani C&A ani H&M nemali jeden normalny sveter, vsetko co mali bolo asi 20 druhov takych cudesnych teplych vriec az po kolena s kratkym rukavom :?!?:

elenka - nevyskusala si pozriet do chalanskej sekcie - ja somtak minuly rok kupovala pre velkacku obycajny sveter bez filtrov a bez somarin v prijatelnej farbe a s trochu vyvysenym golierom bol sice na zips ale lepsie ako tie stylove handry co ponukali pre 3r dievcata:( tiez sa vyskusaj mrknut na http://www.zara.es teraz uz predavaju por internet a aspon na pevninu je to tak ze ak si ten nakup das poslat do najblizsej predajne tak to poslanie je zadarmo. Inaksie neviem ako pre take 8-9 r kocky ale mne sa zda ze pre dievcata medzi 3-ur je strasny vyber oblecenia bud z nich clovek urobi karikaturu teenageriek alebo nic normalne nenajde:(
ivanita30
expert

Odoslaťod corky » Po 08.Nov. 2010 18:30

ivanita ... pre 9-ročné ešte horšie ... naša chodí v rifliach a teniskách + nejaké triko, ale nie je to velmi nápadité oblečko

dcera ma teraz len rifle, jesenne boty som nezohnala, ma tenisky a tročka ma z KIKu a nejake z takeho obchodu u nas, kde perdavaju poväčšine turecké a poľské výrobky ... tak tam som kupila napodiv pekné aj kvalitné tričká z bavlny + elastan, takže sa nenaťahuju
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod ivanita30 » Po 08.Nov. 2010 18:37

corky píše:ivanita ... pre 9-ročné ešte horšie ... naša chodí v rifliach a teniskách + nejaké triko, ale nie je to velmi nápadité oblečko

dcera ma teraz len rifle, jesenne boty som nezohnala, ma tenisky a tročka ma z KIKu a nejake z takeho obchodu u nas, kde perdavaju poväčšine turecké a poľské výrobky ... tak tam som kupila napodiv pekné aj kvalitné tričká z bavlny + elastan, takže sa nenaťahuju

corky a ja som rozmyslala ako to napisat slusnejsie aby som sa vyuhla tym stetkam :D
ivanita30
expert

Odoslaťod corky » Po 08.Nov. 2010 18:38

ivanita30 píše:
corky píše:ivanita ... pre 9-ročné ešte horšie ... naša chodí v rifliach a teniskách + nejaké triko, ale nie je to velmi nápadité oblečko

corky a ja som rozmyslala ako to napisat slusnejsie aby som sa vyuhla tym stetkam :D

akože tak to oblečko vyzerá ... ale tiež som chcela byť menej expresívna :mrgreen:

pozerala som to Zara ... ale prečo je všetko v kategorii tričká take hnusne hnede a šede, jak na zemiakovu brigadu? (: nudáááá :yawn:
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Jaruška » Po 08.Nov. 2010 21:42

Corky, hovoríš mi z duše...

Ja už o tomto dlho rozmýšľam, prečo sa na Slovensku nedajú zohnať normálne pekné veci, v dobrej kvalite, a za normálnu cenu. A všade to isté, nikde nič zvláštne a zaujímavé... Veď sa to dá v Anglicku, ale aj v Rakúsku, o Nemecku ani nehovorím, vo Francúzsku. Tak prečo nie u nás? Ja vždy, keď môžem, tak nakúpim veľa vecí v zahraničí, alebo si dám doniesť, ale vždy sa to nedá...

Nechápem ani logiku tých slovenských obchodníkov - veci sa im nepredávajú, zostávajú na sklade aj niekoľko rokov... A im je to fuk. Jediné, čo mi napadá je to, že im naozaj nezáleží na tom, aby sa veci predali.

Ja som pred časom písala aj do jedného zásielkového obchodu v Nemecku, kde majú krásne a lacné veci pre deti aj dospelých, ale nechcú posielať na Slovensko. Vyslovene som im opísala našu situáciu, že také veci, ako majú oni v ponuke, u nás nie sú, a že trh je zaplavený nekvalitným čínskym tovarom, ktorý je drahší ako ich výrobky, a že by tu určite uspeli, aj iné im podobné firmy. A oni že vďaka, ale momentálne nemajú záujem sem expandovať...

Beno sa mi páči, ale ceny nie sú pre normálnych ľudí. Normálna žena nemôže minúť desatinu svojho platu na 1 blúzku, aj keby si povedala, že si bude šatník dopĺňať postupne... Keď v Anglicku si podobnú blúzku môže kúpiť sa šestinu ceny u nás... Podľa mňa niekto ten trh drží umelo, lebo my sa už predsa snažíme nejako naň vplývať, nekupujem si toľko, lebo sa nám ponuka nepáči ... a nič. Zákon ponuky a dopytu u nás nefunguje...
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy
Založený: Po 24.Júl. 2006 22:38

Odoslaťod corky » Po 08.Nov. 2010 22:01

vidíš, mne sa BENO nepáči ... to je jeden z obchodov, do ktorých ani nevkročím, veci také drahé, žial, nemaju zdaleka tú hodnotu ... viem o nich svoje ...

ja nemám na to, aby som vycestovala a nakupila naraz na celu sezonu, pre celu rodinu ... a ešte bohvie, či by som nakupila, ked ani neviem, kam mam ísť, čo mam kupiť (deťom musím vela vecí už skúšať, bez nich by som nekupila nič). Keby osm povedala manželovi, že si idem kupiť letenku do UK, aby som tam navštívila miestne obchody a nakupila za 500€ (za menej sa asi neoplatí), asi si ťuká na čelo a pošle ma, nech sa dam vyšetriť.
Proste mi to vychádza tak, že každy mesiac kupiť niečo. Občas sa zadarí ... napr. ak sa dostanem do Viedne, nie je to nakupny zajazd, ak mi ostane čas na obchody hodina a pol, som rada. Minulý rok som tam nakupila v KIKu (ani ten u nas nie je ... :rolll: ) perfektne tričká deckám.

Myslím, že problem je aj v tom, že sa k nam často vozia do "značkových" obchodov zvyšky, ktore sa v zahraničí nedarí predať ...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Laa-Laa » Po 08.Nov. 2010 22:12

ja som tiez spokojna s detskym oblecenim z takka. Dospelacke nemame nic ,ani pubertacke, ale do velksoti 128 podla mna super. Velmi pekne dlhorukavove trickapo 5 eur, drzia tvar, farbu, mladsej dcere ich odkladam po starsej- aj po roku nosenia . Syn ma odtial rifle v cene 9-11€, sedia na nom najlepsie zo vsetkych ( on je z tyhc spagiet, co z niohc vsetko spadne a je problem preto mu kupit nohavice). Rozmyslam, ze ine odtial nemame, len rifle, tricka a 2 mikiny. Ale s tym co mame, som velmi spokojna.
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod Jaruška » Po 08.Nov. 2010 22:24

Corky, je to možné, že nám vozia do obchodov zvyšky...

Ja mám z Takko jednu blúzku, tá je fajn, rada ju nosím, ale už dosluhuje, hoci ju nemám ani pol roka. Ale odvtedy som nekúpila nič. A detské oblečenie nad 134 je tam slabé.

Alebo že by to bolo len u nás?

Inak, my máme Takko obrovský obchod, ale keď som tam párkrát bola, tak sa tam ponevierali dvaja-traja ľudia... Beno chodím občas len pozerať, lebo veci sú pekné, dokonca veľmi, ale ešte som si tam nič nekúpila...Neviem, ako tie obchody vôbec môžu prežiť...Veď sú poloprázdne...

Mne sa asi dva roky za sebou podarilo nakúpiť zahraničí, raz sme boli v UK pozrieť sestru, a na ďalší rok som bola na stáži... Tam som spoznala, čo je to radosť nakupovať... Tričká, nádherné, bavlnené, pekné, detské za 2-3 libry, pre dospelých 4-5... Tu nakupujem len z nutnosti, a keď už naozaj niečo potrebujem... žiadna radosť z nákupu a teda nehrozí, že by som sa rozšupla...

Oblečenie je podľa mňa dôležité... Hlavne pre ženu... Úplne inak sa cítite, keď sa môžete pekne a zároveň pohodlne obliecť, vo farbách, ktoré vám pristanú a vytvárajú dobrú náladu (kde u nás farby ????!!!)... A viete, že ste na oblečenie na sebe nedali dohromady celú výplatu,takže sa nič strašné nestane, keď sa tričko po roku sperie (vyhodíte), alebo sa poškodí..

V zahraničí som mala pocit, že ženy cítia akoby povinnosť chodiť pekne oblečené a upravené, najmä ak pracovali, škaredo oblečená chodila máloktorá, ani sivé, hnedé a čierne farby nebolo toľko vidieť... Aj ženy s nejakým kilom navyše vyzerali pekne v peknom farebnom oblečení... Ale u nás je to bieda...
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy
Založený: Po 24.Júl. 2006 22:38

Odoslaťod eha » Ut 09.Nov. 2010 8:12

Vcera som bola po dlhsom case v peek a Cloppenburg a velmi uspesne, isla som odtial s plnou velkou taskou a to som pri odchode este nasla zopar kuskov, co by sa dali kupit. A ceny niektorych veci velmi fajn, sice o chlp drahsie ako Tesco, ale neporovnatelne kvalitnejsie, normalne bluzky, tricka a pulovriky, vsetko bavlna/elastan, nohavice, s ktorymi netreba vobec nic robit, normalna dlzka super :yes:. Takze ja najblizsie pojdem nakupovat zas tam.
eha
začiatočník

Založený: St 02.Nov. 2005 9:56

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.