Neviem nakupovať ?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Neviem nakupovať

Odoslaťod Dot » Po 08.Nov. 2010 10:45

Corky, ja mam pocit, ze kvalita za posledne roky naozaj poklesla. Tricka kupovane v H and M chalanom pred cca 4 rokmi stale drzia farby aj tvar, tento rok som nevedela vybrat ziadne.
Ja som pre seba tiez zhanala tricko s dlhym rukavom, nieco sik, ale pochodila som tak ako ty. A to mi stacia tie mensie cisla...napokon som si v Tescu kupila spodne cisto biele s dlhym rukavom a na tom budem nosit tie kratkorukavove letne, este ze to dnesna moda umoznuje :D

Elenka - citajuc tvoj prispevok o svetroch som mala deja vu. Zhanam uz celu jesen. MOj oblubeny Reserve, 5-rocny, uz dosluhuje, detto mam dva take teple tusim 8 rocne a vyzeraju po tolkom noseni a praniach strasne, ale vo vsetkych obchodoch maju len priserne dlhe svetre po kolena v style 80tych rokov alebo potom uplne kratke s kratkymi rukavmi.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ksichta » Po 08.Nov. 2010 12:17

Skúšali ste Peacock? Tam majú celkom chutné veci. Môj problém je opačný. Ja som minule bola po dlhej dobe v H&M a ja tam nájdem minimálne 100 vecí, čo by som chcela mať, ale zase nejde všetko. :blush: A mám skúsenosť, že veci, čo som si tam kúpila som mala dlho rada. Neboli to nijaké jednosezónovky. Ale s nakupovaním mám podobný problém, že som si nie istá, váham , lebo si myslím, že čo ke´d kúpim tu a za rohom nájdem krajšie a lacnejšie. Mne práve ten veľmi veľký výber robí trošku problém. A niektoré veci vyzerajú super na vešiaku, ale nie oblečené. Úplným preborníkom v tejto oblasti je TESCO. Niektoré veci vyzerajú na vešiaku tak chutne, a ešte aj super cena, ale len čo si to človek oblečie, je z toho neforemná gajda. Neviem, keď už investujú do celkom pekného materiálu, že si neustriehnu strihy. Ja mám S a veci odtiaľ sú aj v 34 veľkostiach široké a zbytočne opticky pridávajú tam, kde netreba. Ale minulý mesiac som tam kúpila kožušinovú vestičku a chutné rifľové minišaty a žnem úspechy ;)x
ksichta
expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 9:22

Odoslaťod Laa-Laa » Po 08.Nov. 2010 12:59

Effka píše:No cudujem sa lebo prave v Tescu linia F&F ma skratene velkosti ( v podstate na male a silne) a maju naozaj pekny vyber a klasicke oblecenie. Ja chodim s mamou tam a nikdy nebol problem, dokonca aj sama by som si niektore modely kupila ale oni zacinaju tusim pri 42 a ja mam 38. Ja napr pravidelne nakupujem v Tescu ale na detskom, maju pre mna prijatelne veci, velkost aj farby ale zasa je pravda ze jaj mam rada rozovu, fialovu a flitre.
Totot je pre vacsie velkosti ( 46-56) :
http://www.odevyvtesco.cz/women/F-F-True.aspx

ostatne F F su do velksoti 46 co si myslim ze je dost

nesedia mi. stacia mi tie v kategorii 40-46,a le nesedia, necitim sa v niczh dobre. Z tesca som uz asi 3 roky po sebe utrafila super 3/4 rifle, ale vsetky cherokeee. Ale dlhe mam problem kupit. Tie napokon vzdy - slune dlhe gate do prace - kupim v moeltke, tam vychadzaju okolo 40-50 € :skuli:
rifle mam odskusane z katalogu prima, tam sedia dobre, aj dlzkou, len vzdy dlhsie cakam, kym ich maju za normalnu cenu a potom zoberiem aj 2-3 kusy. Teraz fungujemlen v rifliach denne, tak pomaly zase bduem musiet sledovat ponuku, nehc dokupim
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod vacanze » Po 08.Nov. 2010 13:07

Ja viem nakupovat :rol8:

HaM je rozdelene na dve casti, zo zaciatku som si myslela, ze v tej druhej casti su len pánske veci, ale ked som tam vosla zistila som, ze su tam aj damske take "lepsie" nie handricky
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Katusk » Po 08.Nov. 2010 14:05

Jóoooooj, nedočítala som všetky príspevky, ale až ma prsty pália. Tak toto dám prečítať môjmu mužovi. Mám rovnaký problem ako corky, mimad a ostatné normálne slovenské ženy - nie modelky s veľkosťou 38 ktoré horekujú aké sú tlsté..... (:
Donedávna si aj môj muž myslel, že stačí zobrať peniaze, ísť do obchodu a vybrať si. Už som ho z toho omylu vyviedla - zobrala som ho na nákupy :vyplaz: :vyplaz: :vyplaz: :vyplaz: Pochopil.
No večer keď bude viac času si určite prečítam všetky príspevky.
Obrázok používateľa
Katusk

pokročilý

Založený: Št 12.Apr. 2007 13:11

Odoslaťod aanka » Po 08.Nov. 2010 14:51

corky, nie si ty náhodou ja? :D Takisto dokážem blúdiťobchodmi a nakoniec si nič nekúpiť... váham veľmi a ani niet moc z čoho. Ešte tak vo väčších mestách... u nás v LM bieda. Len buď číňan alebo hrozne drahé značkové butiky. Chodím preto nakupovať do Popradu, alebo do Bystrice. No tiež som toho názoru, že radšej si kúpiť tri drahšie veci ako 10 lacných šmejdov. Ale zúfalo potrebujem osviežiť šatník!

Inak čo robíte s vecami, ktoré už nie sú až tak "in"? Odkladáte ich (veď móda sa vracia), alebo vyhadzujete či prešívate? Ja mám plno sák a blazerov, ktoré mi je ľúto vyhodiť, ale nenosia sa teraz momentálne také... :no:
Obrázok používateľa
aanka
pokročilý

Založený: So 05.Aug. 2006 13:50

Odoslaťod Dot » Po 08.Nov. 2010 14:57

aanka píše:corky, nie si ty náhodou ja? :D Takisto dokážem blúdiťobchodmi a nakoniec si nič nekúpiť... váham veľmi a ani niet moc z čoho. Ešte tak vo väčších mestách... u nás v LM bieda. Len buď číňan alebo hrozne drahé značkové butiky. Chodím preto nakupovať do Popradu, alebo do Bystrice. No tiež som toho názoru, že radšej si kúpiť tri drahšie veci ako 10 lacných šmejdov. Ale zúfalo potrebujem osviežiť šatník!

Inak čo robíte s vecami, ktoré už nie sú až tak "in"? Odkladáte ich (veď móda sa vracia), alebo vyhadzujete či prešívate? Ja mám plno sák a blazerov, ktoré mi je ľúto vyhodiť, ale nenosia sa teraz momentálne také... :no:

Aanka, vidis, ja zas k vam v lete chodim do sportovych vypredajov do obchodov Itoca alebo Alpinus :D a nahodou som nadabila aj na vypredaj v Lee Cooper :D
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod kravka » Po 08.Nov. 2010 15:55

Niektore obchodiky, ktore tu spominate -TAKKO, Peacock, C & A - tak nič v zlom, ale ja by som tam neutratila ani 1 euro, podľa mňa čisté handry, kvalita strašná, na úrovni číňan. Čo sa Marks and Spencer týka - niektoré veci majú veľmi kvalitné - napr. spomínané pyžamá, spodná bielizeň - tie nakupujem najčastejšie tam, ale napr. svetre, nohavice - otras, použité materiály lacné a nevhodné, pritom ceny brutalne premrštené. Napodobne NEXT - treba veľmi vyberať, lebo sú schopní za 100perc. akrylový svetrík pýtať prachy ako za kašmír :rol8: Naposledy som sa popalila - kupila som taky svetrik dcere - ale som dufala, ze ked tam je 30 perc. bavlny tak bude OK - no, žiadne OK sa nekonalo - dvakrát mala na sebe a plný žmolkov, tak to si myslím, že detský svetrík za 25 eur by mal vydržať oveľa dlhšie. Veľmi podobný kupila kamoska dcere v Lidli za 8 eur, celobavlneny, videla som len z diaľky, ale stavím sa, že kvalita o uroven vyššia. Aby som to zhrnula - aj mne sa u nas velmi zle nakupuje - lebo žiaľ až príliš dobre rozoznám kvalitu od šmejdu /ten svetrík sa mi veeeľmi páčil tak som riskla aj ked som tušila že žiadna sláva sa konať nebude :mrgreen: / a častokrát nestačím gúľať očami, ako sú naši obchodníci schopní za totálny šmejd pýtať 70 eur..
Ja to robievam tak, že sú obchody, do kt. už ani nepáchnem /tie kt spominam na zaciatku/ lebo som parkrat zašla, vždy velmi zle, tak viac sa presviedčať nepotrebujem, sú také, o ktorých viem, že sa tam mieša kvalita s nekvalitou, tak preberám a hľadám, častokrát ked konečne nájdem kvalitny kus, zistim, že nie vo svojej veľkosti...

A ešte sa mi zdá, že niektoré značky stavajú na tom, že majú dobré meno a pritom kvalitou išli značne dole, napr. taký Benetton, Reserved, HM alebo spomínaný Marks and Spencer - čo si ja spomínam zo svojho londynskeho pobytu, tak to bola riadna kvalitka, ziadne take smedjy ako dnes sa tam nevyskytovali
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

Odoslaťod Sasula » Po 08.Nov. 2010 16:06

Kravka, suhlasim. Mame veci z HM po najstarsom synovi, co odnosilo 8 deti, teraz nosi najmladsi a stale je to pekne. Velmi kvalitne to bolo. Teraz sa mi uz ani tie detske take nezdaju...
Sasula
expert

Mood: Happy
Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Odoslaťod corky » Po 08.Nov. 2010 16:37

kravka, a kde teda kupuješ?

inak detske veci z TAKKO su super, syn ma 2 rifle, tričká, mežestraky, zateplenu vestu, jesennu bundu, mikiny, letne trička ... periem to dookola a nič sa tomu nestalo, su stale frajerské, nevyblednuté, nevyťahané ... tie rifle a menžestračky nosí od minulých vianoc, maju taky fajny strih, že mohli byť podohnute, teraz su mu akurát, ale každe stali nad 20€. Ja som ich kupovala vo vypredaji.
Ale pre dceru a pre mna už nemaju nič. A ani manžel si z tých ich, ako to on nazýva "teplošských", farieb + meganapisov nevybral.

Kedysi strašne davno, ked boli len v ČR, som odtial mavala super rifle ... ale asi zmenili dodávatelov.

športoive veci ja ee ... podla mna su to veci na šport a nie na nosenie do práce ... a aj to na nich vidno. Zo športoveho mam jedine tenisky, ale aj to take celočierne, bez viditelných napisov a značiek, aby sa dooosť podobali na topánky.
Ked vidim kolegynky, ako idu do roboty v bunde určenej na horskú turistiku a trekových botách do hory, moc mi to nereže a ja by som si to nedala ... ale proti gustu žiaden dišputát. Asi sa v tom cítia dobre ... alebo tiež nič lepšie nezohnali.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 1 hosť.

Používame súbory cookie.