Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Odoslaťod Kirkuša »

alena: To je krasna dovca, ze sa chystate s partiou do Orlickych hor v lete. :yes: My sme tiez mali taku partiu ale postupne sa to pozorpadalo. Potom sme dlhsi cas chodili aspon 2 rodiny ale uz aj to sa rozpadlo (predcasna smrt tej druhej mamicky na chorobu) :-( ...Celkovo uz je dnes pomaly vzacnost tieto partie, volakedy to bolo normalne, teraz si kazdy za seba a pre seba zije hlavne, hmmm...

Inak cesnak bol :-). Foto cesnaku nizsie z dneska. Miesto vyskytu, skusim vyznacit keby aj niekto iny mal zaujem si ist natrhat, je ho dost a ma vybornu chut: https://www.google.sk/maps/place/48%C2% ... 0379?hl=cs asi cca 100-200 m kruh okolo tej koty...ale potom aj vyssie ako vedie lesna cesta smerom na Biele skaly uz rastie...tam je vzdy jeden z prvych ak nie uplne prvy pri BA co je nalezisko, typicke lány ho este uplne nie su, ale zbierat sa uz krasne da, spolu s nami si naplnali sacky daslie 3 skupinky zberacov :-)

Ale pripajam aj fotku spred par dni, nad Racou co sme vybehli sa pohojdat cestou k svokre, ano vo vyssich polohach je snehu a niszie uz teda aj cesnak...
Prílohy
MCX.jpg
medvevi cesnak dnes 11.3.2018
(98.57 KiB) Stiahnutá 467 krát
MCX3.jpg
este pred par dnami par vyskovych metrov vyssie v Malych Karpatoch
(81.94 KiB) Stiahnutá 467 krát
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša »

Kalea: Blata je, potvrdzujem :mrgreen: , dosli sme az po usi zafulani...ale aspon nejake tie kvietky uz cloveka tesia...aj ked toho slnka nakoniec nebolo tolko ako hlasili ale sem tam sa aj predralo...a teplo je uz poriadne, ten skok v porovnani s tym ako bolo na zaciatku prazdnin je poriadny..
Prílohy
MCX2.jpg
(96.7 KiB) Stiahnutá 466 krát
MCX1.jpg
(99.85 KiB) Stiahnutá 471 krát
Kirkuša

expert

Odoslaťod -dana- »

Ja som nazbierala cesnak uz v piatok, bola som prekvapena, ze u nas som uz nasla. Zajtra chcem ist zase. Este nema velke listy, takze na zbieranie do zasob do mrazaku na buducu zimu je este skoro, ale tak jednorazovo do salatu alebo smootie staci :-) Jaj, konecne vytuzena jar (ako kazdy rok) :D
-dana-
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša »

-dana- :)b tak tak, aj ja som sa potesila, kazdy naznak prichadzajucej jari...aj ked tusim hlasia koncom tyzdna dalsie ochladenie, dokelu, tato zima najprv ani zimou nebola a teraz nie a nie odist :ham: ..uz padaj zimisko :guns:

Mmch ked som nahodou narazila na tento clanok hned som si spomenula na teba, mozno trosku inspiracie..parta chalanov presla cestu cez Rumunsko, Moldavsko na Ukrajinu k moru na bicykloch...videjko v clanku som este nestihla skusknut, snad tam budu aj nejake vychytavky...
https://fici.sme.sk/c/20774204/partia-s ... videu.html
Kirkuša

expert

Odoslaťod misiacinka »

Kirkuša píše:-dana- :)b tak tak, aj ja som sa potesila, kazdy naznak prichadzajucej jari...aj ked tusim hlasia koncom tyzdna dalsie ochladenie, dokelu, tato zima najprv ani zimou nebola a teraz nie a nie odist :ham: ..uz padaj zimisko :guns:

Mmch ked som nahodou narazila na tento clanok hned som si spomenula na teba, mozno trosku inspiracie..parta chalanov presla cestu cez Rumunsko, Moldavsko na Ukrajinu k moru na bicykloch...videjko v clanku som este nestihla skusknut, snad tam budu aj nejake vychytavky...
https://fici.sme.sk/c/20774204/partia-s ... videu.html

A tak aspon u nas to vyzera tak, ze zima uz nebude, teda v to aj dufam :D
misiacinka

Odoslaťod Kirkuša »

misiacinka: ja som len narazala na tieto predpovede :drop:
Prílohy
POC1.jpg
(91.45 KiB) Stiahnutá 372 krát
POC.jpg
(95.51 KiB) Stiahnutá 372 krát
Kirkuša

expert

Odoslaťod lajlina »

My sme chceli ísť do Grécka, no uvidíme aké budú ceny v septembri. Možno aj inú destináciu zvolíme. Kam by ste odporúčali?
lajlina

Odoslaťod Kalea »

misiacinka píše:A tak aspon u nas to vyzera tak, ze zima uz nebude, teda v to aj dufam :D

Neviem kde bývate, ale tu v okolí Bratislavy má v nedeľu dokonca snežiť :scared: :scared: :scared: a má byť aj počas dňa maximálne iba jeden stupeň pod nulou. V pondelok takisto :jaj: :jaj: :crazy: :drop: :scared: . Dúfam, že nakoniec bude lepšie a teplejšie, lebo tejto zimy mám už plné zuby :help: :help: :help: :ham: . Aj keď nebola dlhá, ale najmä nebola v decembri a v januári, vtedy keď by ju človek čakala a potešila by. Ona sa tu drží zubami-nechtami od polky februára, a teraz ešte aj v marci :jaj: :jaj: :jaj: , keď už človek tak túži po jari a má po krk zimy, tmy, hmly, bezfarebnej prírody, blata...
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Erizeta »

baby boli ste niektora v ciernej hore minuly alebo predminuly rok? ake mesto by ste odporucali?
Erizeta

Odoslaťod Martina O. »

tak nam sa o 180 stupnov otocili plany na velku noc. mala som uz davno davno naplanovane brno, hovorim si, co koncom marca, vsade bude blato. s detmi sme este v brne neboli, uz som sa aj celkom tesila, ze pozrieme mesto + stihnem aj midseason sejly v obchodoch, mam zoznam, co vsetko by sme potrebovali doplnit do satnika.... a moj syn, ktory mimochodom nechcel ist celu zimu lyzovat, ziadne prazdniny ani cez vikend na otocku, citujem "v ziadnom pripade", tak asi pred dvomi tyzdnami zahlasil, ze by sa chcel naucit snowboardovat... tak si hovorim, ze treba kut zelezo za horuca, lebo mozno ho to do dalsej zimy aj prejde, hned som zrusila brno a rezervovala apartman v hrabove, v malino brdo. tesim sa, lebo presne v tomto stredisku sa naucil ked bol malicky lyzovat, tak to bude take deja vu a bude sa tam ucit snowboardovat :-) a ja som rada, ked idem na overene, viem, ze je tam dlhy a plytky "svah" pre zaciatocnikov, to mu bude stacit a dcere tiez, ta je strachoprd a boji sa lyzovat na niecom strmsom. snad este tyzden sneh vydrzi a ked nie, za pol hodku sme v jasnej alebo za hodku vo vysokych tatrach, tam sa isto este bude dat lyzovat. tak sa dost tesim, este sme nikdy na velku noc nelyzovali, bude to zmena.

inak, corky, to vase chorvatsko vyzera fakt super, krasny, luxusny areal. tak uz len nech vam pocko vyjde, lebo chorvatsko je zial take neiste...

co sa tyka letov na island, tak ja by som sa na tie ceny 39,90 moc netesila, to je vzdy take promo, ale realne budu za tie ceny nejake odveci lety v dni, ked tam nikto nelieta, mimo sezony, mimo prazdnin, mimo vikend a este k tomu tak max dve sedadla v lietadle. vzdy to tak je. napr. my ked sme isli do londyna, bola som si ista, ze to bude lacne, vsak taka preflaknuta destinacia, ale ked je clovek viazany na termin a este k tomu chce letiet "slusne" a nie rano o 3tej a neriesit ci ma kufor o centimeter vyssi alebo o pol kila tazsi, tak aj tak skonci pri beznych letoch. taketo lacne ceny su podla mna pre flexibilnych dobrodruhov, ale pre rodinu s detmi je to uplne sci-fi.

btw, komu vadi kazdodenne upratovanie, na to je velmi jednoduchy recept - zavesit si na dvere cedulku "nevyrusovat" a mat to tam cely den, tym padom nepridu ani upratat. mame odskusane :-)
Martina O.
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...