Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Odoslaťod Portobello » Po 12.Feb. 2018 18:37

Ahojte.. my dovolenky striedame - aj rezortove all inclusive - kde mi vadi masove stravovanie, ale zas ocenim ze mi odpadne varenie, vhod mi padne aj slnecnik na plazi, deti si uziju tobogany. To ze su slnecniky v radoch mi nevadi ani nahodou :)VZDY vsak poziciame auto a na 3 - 4 dni pobehame aj odlahle zakutia a prestravujeme sa miestne. Dovolenka sa nam ale dost predrazi.
Alebo ideme na vlastnu past, cize kupim letenky, prenajmem auto, apartman, a behame. Tento typ je pre mna v niecom vycerpavajucejsi, v niecom obohacujucejsi. Pre mna je dovolenka oddych. Kniha, casopis, dobre jedlo, slnko, more. Klud. Zeniem sa cely rok, tych 10 dni chcem byt s rodinou v klude, aj nieco zazit a spoznat aj si oddychnut.

Nase deti a restauracii v hoteli zo zasady jedia len hranolky, a surovu zeleninu. :scared: Raz sa syn potesil, ked zbadal lasagne, potom ich ovonal, ohrnul nos: Nevonaju ako domace. A boli sme vybaveni :drop: Cize ked mam kuchynku aspon rychlu polievku ci cestoviny zbuchnem. Ked nie, nuz co, v Grecku boli 12 dni na hranolkach, struhanej mrkvi a na ranajky gulicky v mlieku.

Dobre a zle si viem najst na oboch typoch dovolenky, tak to striedame.

Kirkusa na margo tych rozdielov v cenach leteniek, no neviem si pomoct, pozeram wizzair - Thessaloniky pre 4 osoby - 1300 eur, to iste z BA ten isty datum plus minus 600 eur. Wizzair mi pride o dost drahsi. Musim vsak pozerat wizzair kedze som dostala vouchers ako darcek na narodeniny, a musia byt minute do septembra.

Ozaj, nemate niekto zaujem? Aj by som ich posonula dalej.. V sume 150 eur poukazky na letenky hocikam s wizzair.
Portobello
expert

Založený: So 17.Feb. 2007 15:37

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša » Ut 13.Feb. 2018 12:47

Portobello: Tak to sa vam to hotelove stravovanie ani nejak moc nerentuje teda minimalne co sa tyka deti ...
A nejedli by ti decka aspon gyros? Je to sice fast food, ale zasyti a je to aspon trochu pestre, maso, aj zelenina je vnutri aj teda klasicke tsatsiki je uz v tom.
Napr. teraz co pojdeme v lete v mestecku je gyrosaren, pozerala som dopredu cez tripadvisor, skusim nalinkovat nejake gyrose, rozne typy, taketo by ti deti nejdeli?:

https://www.tripadvisor.cz/Restaurant_R ... &autoplay=

alebo

https://www.tripadvisor.cz/Restaurant_R ... &autoplay=

alebo uplne ze gyrosovy kolac :

https://www.tripadvisor.cz/Restaurant_R ... tionId=101

ono zatial vsade kde sme boli boli gyrosarne dostupne. Je to lacne, syte a medzi detmi myslim uplne univerzalne akceptovatelne stravovanie, dokonca take trendy na dovci.
V tavernach potom casto maju v ponuke souvlaki z rozneho druhu masa, od kuracieho atd....a souvlaki je vlastne spiz, kusky masa na spajdli napihcnute, to chuti ako u nas, byva to kvalitne, dobre prepecene. Nase decka lubia aj rozne typy karbonatkov, vyzera to ako male fasirocky bud pecene alebo smazene, je to makke a chutne a maju rozne druhy bud cisto zeleninove (napr. cuketove) alebo syrovo zeleninovo masove alebo len masove...s vybornym salatom, dresingom, to je oblubene.
A casom, ked videli ako to jeme my, si oblubili aj male pecene rybicky, a dokonca morske plody, hlavne krevety. To nas len tak sledovali a potom ze uzibnu, ochutnaju a teraz uz nemaju problem aj tuto pritom vyslovene zdravu stredomorsku stravu jest.
____________________________________________________________________________________

Tie ceny leteniek treba vzdy striehnut. Nie je to zalozene na tom, ze pozriem hockedy. Ano, hockedy je to cele na relativne nevyhodnej hladine. Wizz vsak mava pravidelne akcie, vyhodnejsie aj menej vyhodne, trvaju par dni alebo kludne len 1 den (tie su najvyhodnejsie a su cca raz stvrtrocne). Tento rok to uz nesledujem, mame uz vybavene. Ale minuly, predminuly...byvali -dali sa najist ked boli Budapest-Thessaloniki za cca 400,- v akcie (pre 4 spiatocne). Mmch myslim ze som to dokonca viackrat davala aj na forum sem tie minule roky, upozornenie na to ked to bolo, dalo by sa to dohladat v historii fora. Uz sme viac krat boli aj my tesne tesne pred kupou prave tohto, len sa nakoniec vzdy naslo este nieco nove, my okolie Thessalonik a vacsinu toho co sa v dosahu da okukat (Chalkidiki, Thassos) uz vcelku pozname, ako nepohrdla by som urcite, su to naozaj prekrasne miesta, mnohi netusia ake zakutia sa tam skryvaju ake plaze sa tam daju vidiet, ale ked sa doteraz vzdy z Viedne ktoru mame navyse blizsie objavilo nieco co nepozname ale mam v hladaciku...

Tie poukazky by boli za inych okolnosti lákavé, tento rok uz mame ale uplne zaradeny, ze dalsie drobenie penazi, bars na blizko, asi nie, radsej si viac uzijeme tam, kde uz pojdeme naisto.
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 7:44

Odoslaťod milenia » Ut 13.Feb. 2018 12:59

Wizz mava niekedy super akcie, kamoska tak chodi a ona si to chvali, no ja osobne som radsej, ked to mam vyriesene hned vsetko naraz a nemusim riesit zvlast letenky, ubytko a pod
Obrázok používateľa
milenia

Založený: Ut 01.Aug. 2017 13:41

Odoslaťod corky » Ut 13.Feb. 2018 17:51

Portobello píše:
Nase deti a restauracii v hoteli zo zasady jedia len hranolky, a surovu zeleninu. :scared: Raz sa syn potesil, ked zbadal lasagne, potom ich ovonal, ohrnul nos: Nevonaju ako domace. A boli sme vybaveni :drop: Cize ked mam kuchynku aspon rychlu polievku ci cestoviny zbuchnem. Ked nie, nuz co, v Grecku boli 12 dni na hranolkach, struhanej mrkvi a na ranajky gulicky v mlieku.

no takto aj moja staršia jedla na dovolenkách, jedla mrte a ona jedla cely čas to isté, ráno chleba s nutelou a na večeru špagety s kečupom, keby si na to aspoň tie omáčky dala, ale ona len kečup, nič iné ... mne to bolo aj jedno v zmysle ceny, však kym bola na prístelke, neplatili sme za ňu nič, alebo len symbolicky, tak ked nejedla, nejedla. Neriešila som, kupili sme jej keď tak nejakú pizzu vonku. Bohužiaľ, týždeň musela prežiť na reštauračnej strave, alebo hladovať... Takže si nakoniec vždy vybrala tú prvú možnosť a našla si niečo, čo teda zjedla. Asi ako tvoji.
Ja aj keby mám kuchynku, žiadne vyváranie sa nekoná. Kuchynku na dovolenke využívam na varenie kávy a ohriatie mlieka ku raňajkám.

Ja už začínam intenzívnejšie googliť to leto, chceli by sme to stihnúť na FM, v užšom výbere je Grécko a Malta, ale uvidíme, čo ešte nájdeme.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 11:59

Odoslaťod Portobello » St 14.Feb. 2018 12:05

Jasne, gyros aj souvlaki pozname, robim aj doma.. Ked sme boli v atenach, sli sme do preslavenej malej "rastauracie" - v podstate len obsluzny pult, za nim chlapik obracal- piekol na ohni souvlaki, len jeden stolik a 2 vysoke barove stolicky. Kopec domacich.. Tam som sa naucila recpt ako robit mnam souvlaki.

Strasi je trochu odvaznejsi - zje aj mimo domu, mladsi este odolava :) Ale postupne sa to zlomi, dufam :)

Inak ja doma dost vyvaram, milujem medzinarodnu kuchynu, varim aj indiu,cinu, azijske veci, ale len pre mna s muzom.

Budem striehnut teda ten wizzair. aj ked ja rada mam taketo veci vybavene cim skor.

Corky - som zvedava co vyberies.
Prílohy
kostas.jpg
Portobello
expert

Založený: So 17.Feb. 2007 15:37

Odoslaťod Kirkuša » St 14.Feb. 2018 15:59

Portobello: paradny gyrosik! Aj ja mam rada aj exoticku kuchynu, indiu, cinu.... nerobim sice uplne casto, ale ked vyjde cas...milujem ich roznorode korenia, mam doma zbierku. Kamoska co sa vydala v UK za inda obcas donesie niektore uplne origos. Tieto jedla presne ako u vas jeme len my s muzom, detom robim ked tak modifikacie. Aj ked je fakt ze na taku kurkumu som uz naucila aj deti, davam ju temer do vsetkeho .

S tym Wizzom, co je temer istota, aspon posledne roky vzdy tak bolo, ze 19.5. maju pravidelne akciu k vyrociu zalozenia, tam daju vzdy nejaku hodne vyhodnu 1 dnovu akciu, casto byva aj 1+1 letenka zdarma. Ale to uz je dost neskoro spoliehat sa len na to...

A vobec tento rok tie akcie bohvieake nie su, nezda sa vam ludia? Teraz myslim aj vseobecne CK ale aj letecke spolocnosti co sledujem nizkonakladovky nic moc...oproti tomu co byvavalo.... Po minule roky aj vselijake valentinske boli, teraz take odrobinky len vyslovene symbolicke znizenia cien...

Corky: aj ja som zvedava a zelam stastnu ruku pri vybere! :4:
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky » St 14.Feb. 2018 17:16

Kirkuša píše:A vobec tento rok tie akcie bohvieake nie su, nezda sa vam ludia? Teraz myslim aj vseobecne CK ale aj letecke spolocnosti co sledujem nizkonakladovky nic moc...oproti tomu co byvavalo.... Po minule roky aj vselijake valentinske boli, teraz take odrobinky len vyslovene symbolicke znizenia cien...

Corky: aj ja som zvedava a zelam stastnu ruku pri vybere! :4:

no sama som zvedavá, kde nakoniec skončíme... googlim, googlim a manžel len pozrie, povie uhm a nič. Ešte chceme doriešiť ten výlet na veľkú noc, už to máme také, že sa rozhodujeme medzi 2 hotelmi a čakáme, či nebude lepšia cena a ako sa bude vyvíjať počasie.

No a letenky, to ja moc nepozerám, ale myslím si, že ľudia veľa cestujú a chcú lietať, čo síce v globále tlačí cenu leteniek dolu, ale potom už nie je priestor a dôvod na výrazné akcie. Ak som aj nejakú super cenu videla, bolo to vždy mimo hlavnej sezony, už sme tu raz o tom písali, cena leteniek smerom na juh posledný júnový týžden býva polovičná, oproti júlovým cenám.
Manžel chcel ísť do Izraela, ceny boli super ... lebže sa tam niečo stalo, letisko v Tel Avive uzatvorili a ceny okamžite išli hore. A ani som moc nechcela ísť, lebo to bolo narýchlo a kým sme sa rozhodli, už to nebolo aktuálne.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša » Po 26.Feb. 2018 7:19

Posuvam novym prispevkom dovolenkove forum trochu vyssie, uz zacinalo zapadat...:-)

+ pridavam typ na lacne letenky na Maltu z Viedne (aj) pocas letnych prazdnin
https://www.cestujlevne.com/akcni-leten ... ii-z-vidne
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Kirkuša » Po 26.Feb. 2018 13:31

Este jeden typ pre individualnych cestovatelov, Aegean promo akcia z Aten alebo Thessalonik do (a spat) vela destinacii na greckych ostrovoch za 20.- / 40,-
Komu by teda nevadil prestup...
https://en.aegeanair.com/plan/offers-co ... tic-offer/
aj prazdninove terminy.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky » So 03.Mar. 2018 21:13

No, tak sme dnes zajednali letnú dovku, hurá :-D
Síce sme premýšľali nad nejakým Gréckom, Maltou letecky, ale nakoniec vyhralo milované Chorvátsko. Ideme kúsok od Zadaru, do rezortu Crvena Luka. Je to síce uzavretý rezort mimo mesta, čo v prípade HR je veľké plus vzhľadom k preplnenosti pláží, ale do Biogradu je to 4km, ideme autom, takže pohodička. Budeme mať veľký apartmán, 2 spálne, kuchyňa, obývačka a k tomu polpenziu v hoteli, takže ideálna kombinácia.

Cez jarné rázdniny sme boli na Štrbskom Plese, to som asi ani nepísala. No a veľká noc neviem, uvidíme podľa počasia ... rada by som niekam šla, ale ak má byť zima, nemá to význam...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

Používame súbory cookie.