Materské školy Montessori

Mestá z košického kraja
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Materské školy Montessori

Odoslaťod Dádulka °°° »

Ahojte, chcem vás poprosiť o skúsenosti a postrehy s MŠ pracujúcimi podľa princípov Montessori.
Ako ste spokojné, nespokojné. Vďaka.
Dádulka °°°

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Materské školy Montessori

Odoslaťod eva_a »

Ja teda nemam skusenost, ale opytaj sa Mimy, Matik do takej chodi.
Ale opytaj sa aj to, ake to je vozit dieta do skolky v rannej premavke cez pol mesta...
eva_a

expert

Odoslaťod Dádulka °°° »

Hej, s Mimou som hovorila, len by som uvitala viac nazorov. Prave som totiz citala knihu o Montessori a zacalo ma to lakat este viac. Aj ked uz sme takmer prihlaseni na Tatransku.
Inak neviem presne kde ta Masarykova skolka je, ale je to blizko muzovej prace, takze by to mal cestou.
Dádulka °°°

expert

Odoslaťod zahradka »

Montessori je aj v MŠ Park Angelínum v KE....ako teória je to fajn, ale postrehy mamičiek, ktoré mali deti v tejto škôlke nič moc. Vlastne viac sa sťažovali ako chválili.Princíp je o.i. v tom, že mladšie deti sa učia od starších formou odpozerania a staršie sa tým pádom nemajú učiť od koho...aspoň taký je názor zúčastnených.
zahradka

Odoslaťod serafinka »

no čo viem, tak Park Angelium už nie je Montessori. Mám to od mamičky, ktorej dcérka tam chodí. A je veru nespokojná, ak budeš Danka chcieť, dám ti na ňu číslo - je veľmi zlatá.
serafinka
expert

Odoslaťod serafinka »

a ešte čo viem :mrgreen: tak Masarykova nemá vlastný dvor. Čo je pre mňa napr. dôležité.
serafinka
expert

Odoslaťod Dádulka °°° »

zahradka píše:Montessori je aj v MŠ Park Angelínum v KE....ako teória je to fajn, ale postrehy mamičiek, ktoré mali deti v tejto škôlke nič moc. Vlastne viac sa sťažovali ako chválili.Princíp je o.i. v tom, že mladšie deti sa učia od starších formou odpozerania a staršie sa tým pádom nemajú učiť od koho...aspoň taký je názor zúčastnených.

Nuz starsie deti by mali mat pripravene podnetne prostredie, o maly krok pred ich aktualnymi schopnostami a tak by sa mali ucit. To uz je potom o schopnostiach pedagogov.
Ako som sa dozvedela z knizky, tak su tam tri fazy ... - pozorovanie, prax a odovzdavanie.
Starsie deti by mali pozorovat ucitela, ten by im mal ukazat co potrebuju vidiet atd.

Serafinka, daj prosim cislo na tu mamicku. O tom dvore viem (mas pekne zuby :mrgreen: ), ale tiez viem, ze su aj nejake snahy ho ziskat.
Dádulka °°°

expert

Odoslaťod Dádulka °°° »

Mozem poslat tel. na riaditelku, ked je zaujem.
Dádulka °°°

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Košický kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.