Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Odoslaťod para » Ne 31.Máj. 2009 18:06

Mamina pero pre lavaka mi maly odmietol, pise najradsej Tornadom /tie nevonave su lepsie aj lepsie pisu a dlhsie vydrzia/ noznicky urcite pre lavaka - skus ty sama ak si pravacka strihat lavou rukou, tie lavacke su fakt super.
Pravitko mame aj lavacke ale drobec nema problem ani pri obycajnom a nechavam ho pri tom,bude to mat v buducnosti lachsie./teda ma obyc.pravacke pravitka v taske/
Noznice inak kupis skoro v kazdom obchode - aj carrfour, tesco. Okrem noznic mame vsetko obycajne ako pravaci, /cezuzky ma najradsej trojuholnikove/ pero Stabilo sa da v obchodoch SEVT aj v niektorich papiernictvach vyskusat-skuste aj pre lavaka aj pre pravaka a uvidis co mu bude lepsie.

http://www.lavaci.sk/catalog/index.php

apropo-Slniecko ten obchod na Medenej uz zrusili :(
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010Re: Máme doma prváčika

Odoslaťod kzlatat » Ne 31.Máj. 2009 20:18

Astika píše:pridávam sa do klubu, od septembra máme doma hneď dvoch prváčikov- dvojičky, dali sme ich do jednej triedy. Všetko bude závisieť od učteľky, pretože akokoľvek je škola úspešná, v prípade, že si nesadnú s učiteľkou, je to koniec. A najhoršie je, že aj ja som učiteľka tak do všetkého moc vidím :D :lol:

Tak to sme dve :lol: :lol:

Ozaj, chcem sa vás spýtať, kde sa dá kúpiť ten ospevovaný peračník Herlitz?

My tašku nekoniec kúpime v júli - pôjdeme k starým rodičom do KE, tam je omnoho äčší výber ako u nás na zapadákove. Vyskúšme a ktorá bude dobrá, kúpime.
Obrázok používateľa
kzlatat
expert

Založený: Pi 24.Feb. 2006 19:48

Odoslaťod mamina » Ne 31.Máj. 2009 20:34

para, díky :D

Ešte ma napadla jedna vec - možno som úplne blbá, ale celkom by bodol nejaký zoznam - teda konkrétne čo vlastne treba kúpiť. Teraz mi nejde o značky (aj ked možno hodiť ved+a značku by bolo super prehladne)...ale ja vlastne presne neviem kolko ceruziek, ake pravitka, ci treba napriklad take kruzidlo...ake gumy...zmiziky, atramenty (to asi až neskôr)..jednoducho čo a kolko..
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod para » Ne 31.Máj. 2009 21:31

mamina na zac. mu stacia farbicky, mozno fixi, obycky makke ceruzky aspon 3 do peracika - chalanom sa zvyknu vela lamat tak nech ma ostre a nemusi cez hodinu struhat. gumu,struhadlo, noznice. Pero az cca november, zmizik-nasa pani ucitelka nedovolila skor doporucovala zatvorky a mne osobne sa to pozdava viac ako zmizikovanie. Je aj take gumovacie pero to je tiez fajn a v roznych farbach a daju sa v nom menit tuhy. napise a ma gumu ktora to vygumuje a da sa potom normalne zasa pisat, ale DOBRA ucitelka vidi ako dieta pracuje a ci "gumuje-zmizikuje"
zosity tusim vam kupuje ucitelka? zioznam zositov vam daju v skole. aj ine - vykresy,vodovky, paletku,stetce,plastelinu...... kazda ucitelka chce nieco ine. Je fakt ze v sept.s plne papiernictva ale zasa tovaru je dostatok. Mozno by som kupila sadu obalov pre 1.rocnik. Mali by sediet na knihy. Ja vsak preferujem ist priamo s knihou do papierka a kupit obal. Obal na matematiku na napr. tento rok nesedel:-(
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Odoslaťod corky » Ne 31.Máj. 2009 21:34

peračník Herlitz som kupila normálne v bežnej sieti, u nas v papiernictve, naplnený do 200 korún vyšiel. A existuju aj cele aktovky, tiež su velmi pekné

a zoznam vam nedali? Nam dali na zápise, asi vam daju konkretne v septembri, ale skúsim to spísať, snád si pamätám:

3-5x mäkká ceruzka HB
pero - my sme museli mať klasické bombičkové, kupila som s iridiovým hrotom (niekde može byť aj tornádo) ... stačí v 2. polroku, alebo ked povie pani učitelka, deti začínajú písať ceruzkami
zmizík sme mali celý 1. ročník vyslovene zakázaný, rovnako ako gumovať
ale jedna guma sa isto zíde :wink:
zelené pero (kupila som gumovacie pero - Friction pen)
trojuholníkove pravítko
pastelky - 12 farieb
fixky
vodové farby, ploský a okruhly štetec, pohárik
farebné papiere
plastelína
male aj velke vykresy (kupila som po 1 balíku v TESCO)
náčrtník
lepidlo
nožnice
zastera/ochranne tričko na VV + obrus na stol na VV
úbor na TV - teplakova suprava, tričko, ponožky, obuv - treba sa asi opýtať aký druh, čo vyžaduju (u nas biele triko, biele ponožky a jarmilky)

zošity po dohode s vašou pani učitelkou, aké vyžaduje aj počet
prvácke zošity na písanie existujú 2 druhy - s pomocnou linkou a bez nej ... my sme v balíku zo školy dostali bez pomocnej čiary a potom som musela kupovať tie druhé :?
budete potrebovať tak 20 malých a 10 velkých obalov + obal na žiacku knižku... čo nevyužijete nevadí, použijete aj neskor, kupte si radšej take pevnejšie
školské dosky ... my mame z ARS UNA STUDIO, male len take tenké a velké plastové na zips ... su lahšie a nezaberajú v aktovke tolko miesta
naši si nechávali v 1. ročníku vela vecí v škole, domov nosili len to, čo mali na domácu úlohu ... tak neviem, ako u vás, ale nám tie tenke dosky stačili (aj teraz stačia)

ostatné veci - mydlo, sedák na stoličku, uterák, toaletný papier, pohár na čaj (vozia nam z jedálne)
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod mamina » Ne 31.Máj. 2009 21:47

Super, baby dakujem velmi pekne - presne toto som myslela :D Vytlacim a pojdem nakupovat....aspon nieco by som chcela kupit vopred, lebo ja to tak mam radsej :oops: Ja uz asi mesiac nakupujem oblecko pre deti na jesen/zima...Petkovi treba slusne nohavice, lebo teraz ma asi jedny rifle a jedny manchestraky a zbytok teplaky....Takze som kupila paradne rifle v C/A za skvelu cenu :lol: A tricka s dlhym....ja som v tomto hrozna, ale si zoberte, ze sa zrazu ochladi a treba nakupit len pancuchy..a tisicka v prdeli 8)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod corky » Ne 31.Máj. 2009 21:53

zabudla som na prezúvky + vrecko na prezuvky (menšie)
prezuvky kupujem v Altero, firma Befado, su velmi dobre
a ešte vrecko na telesnú (väčšie) a vrecko / krabicu na pomocky na výtvarnú
na telesnú som kupila take vrecko, že je tam všívaná taká sieťkovaná látka a teda sa to vetrá :wink:

ten obrus na lavicu na VV dostať aj v papiernictve taký menší ... ale ja som sa dohodla so spolusediacou a dala som odstrihnúť v galanterii z normálneho pogumovanoeho obrusu na celu lavicu (metráž) ...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mamina » Ne 31.Máj. 2009 22:07

Peťko v škôlke nosí ortopedické sandále - teda nie tie vysoké, ale také tie normálne, kožené...má také aj doma..môže to nosiť aj v škole?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod slniecko » Po 01.Jún. 2009 0:18

U nas bol (je) zoznam potrebnych veci na webstranke (na co ma po mojom zhanani upozornila mamina z vyssieho rocnika :oops: ).
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod corky » Po 01.Jún. 2009 6:08

podla mna može aj sandalky, len aby nemali tmavú podrážku :wink: zvyčajne vyžaduju bielu alebo bledú
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.