Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010

Odoslaťod para » Št 28.Máj. 2009 7:04

Baby super je aj serial Bol raz jeden vynalezca, Bol raz jeden clovek-vlastne to iste ako zivot, a aj o zemepise a dejepise je nieco podobne.
Obrázok používateľa
para

spomienky na detstvo

expert

Založený: St 14.Nov. 2007 9:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mamina » Št 28.Máj. 2009 12:57

to je super - mám rada filmy alebo rozprávky, ktoré sú aj poučné :D

my aj preto máme už trošku problém v škôlke, že tam vôbec nerobia také veci ako čo ja viem nejaké rozprávanie o krajinách alebo o hocijakých témach tak hlbšie...neviem to vysvetliť, ale syn je už dávnejšie v štádiu, že sa s ním dá perfektne komunikovať, čítať na rôzne témy - pýta sa, vidieť, že ho to zaujíma....ked spomínate aj dinosaury alebo ked sme sa bavili o planétach - vydrží sa v kľude takto baviť aj hodinu a dokonca to jednoznačne uprednostní aj pred hrou ako takou....no a u nás v škôlke tým, že je to zmiešaná trieda väčšinou robia spoločne aj 3-roční a to je dookola nejaké vymaľovávanie, nejaké pesničky a tak - aj to je dôležité, ale pre 6,5ročného chalana proste strašná nuda :roll:

A ako tu už niekto písal, tiež ma niekedy zaskočí otázkou alebo niečo zargumentuje tak logicky, že nemám slov :lol: :lol:

Napadá ma jedna situácia teraz zo škôlky - boli na dopravnom ihrisku a tam bola predpísaná rýchlosť akože 40. Učiteľke sa zdalo, že Peťo ide rýchlo a tak mu povedala nech spomalí a on jej slušne povedal, že tu je predsa povolená 40tka a on 40 určite nejde :oops:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod Monikam » Št 28.Máj. 2009 13:41

Ahojte kocky, ak mozem, tak sa k vam pridam.
Aj my mame doma prvacika-cakatela :D
Velmi pekne dakujem za rady, ktore ste uz prebrali v tejto diskusii. Urcite budem hlavne pri nakupoch na ne myslit.
Dufam, ze nas niektore problemy s nastupom do prveho rocnika obidu, kedze Kubino chodi do nulteho rocnika na skole, kde pokracuje aj v prvaku. tazke prostredie aj cca polovica spoluziakov ostava a sucasna ucitelka bude vo vedlajsej triede :D
rvacku ucitelku budu mat uplne novu, tak dufam, ze vyuzijeme jej entuziazmus z novej prace. Ideme sa s nou este stretnut, tak som na nu zvedava.
Tak si spolocne drzme palce :)
Obrázok Obrázok
Monikam
expert

Založený: St 26.Okt. 2005 11:03

Odoslaťod corky » Št 28.Máj. 2009 14:56

daniela dakuejm :wink:

no naši maju v škole aj mliečne desiate (školske mlieko) aj platíme 66 centov mesačne na čaj, čo im vozia na velku prestávku, takže nemusíme do školky trepať žiadne flaše s vodou ani velke desiate ... našťastie
mame klasicku obdlžnikovu aktovku za 800 korun, a vojde sa jej všetko, čo potrebuje... ale do 3. ročníka už stačiť nebude a už je aj dosť obúchaná za tie 2 roky... kamoška mala velku a drahú tašku z inej firmy a tiež ju už menili, nevydržala ani tolko, čo tá naša ... taký prváčik si na to ešte tak pozor nedáva (ale individuálne, ako si poznáte deti :wink: ) ... takže aj preto chcem až do 3. ročníka investovať do drahšej tašky.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Re: Máme doma prváčika šk.r.2009/2010Re: Máme doma prváčika

Odoslaťod kzlatat » Št 28.Máj. 2009 15:53

daniela píše:ahojte, aj my budeme mať prváčika, tašku máme bagmaster z www.slnieckovo.sk a je super. malý sa teší. pomôcky nekupujeme žiadne, budeme sa skladať a pani učiteľka zakúpi, zvyšok dokúpime. a špeciálne nič trénovať netreba, do školy pôjdu naše deti na to, aby sa tam naučili nové veci, možno by som odporučila na uvoľnenie ručičky na veľký baliaci papier kresliť veľké kruhy, vlnovky a osmičky a prípadne trošku trénovať strihanie - napríklad - dať deťom staré noviny a nech strihajú pásy... nás čaká náročný rok, lebo tento náš v poradí druhý školáčik bude dosť ťažký oriešok... ale verím, že to zvládneme...

Niektoré vyzerajú skvelo.

o týchto cvikoch nám aj v škôlke povedali, že máme cez prázdniny cvičiť - vraj hlavne strihanie a kreslenie vlnoviek, kruhov, špirál,...
Obrázok používateľa
kzlatat
expert

Založený: Pi 24.Feb. 2006 19:48

Odoslaťod slniecko » Ne 31.Máj. 2009 0:16

Ahojte!
Tak uz sme tu z tohorocnych prvakov vsetci :mrgreen: ?

Ale vazne, prajem stastnu ruku pri vybere a dobry start do skoly!

Tiez sa pridam k ospevovaniu peracnika Herlitz - jednak vyzera sale ako novy, jednak bol naplneny kvalinym porebami, tak som nemusela najprv jedny paselky ad. vybrat a poom dokupit dalsie - a kvalitne pisacie potreby su dolezie, aby sa mohli drobci sustredit na pracu a nie na to, ze im trebars pastelka nepise po papieri a na struhatka, noznicky a pod od Mapedu.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod mamina » Ne 31.Máj. 2009 11:28

Babulky, ešte taká špci otázočka - my máme laváka...aj učiteľka je ľaváčka čo ja pokladám za skvelú náhodu :D :D Ale - čo sa týka pomôcok - mám nakupovať pre ľaváka? myslím nožničky napríklad......je tu niekto kto má ľaváka????
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod corky » Ne 31.Máj. 2009 12:52

mamina, nožničky určite kup take, aké mu vyhovujú a s akými je zvyknutý pracovať
pero uvidíš, ale videla som aj špeciálne "lavácke", anatomicky tvarované od Tornado
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » Ne 31.Máj. 2009 13:26

Mamina, v BA je (alebo aspon bola - ja mam pravakov) predajna speci pre lavakov. Pohladala by som, ci nemaju e-obchod.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Astika » Ne 31.Máj. 2009 16:47

pridávam sa do klubu, od septembra máme doma hneď dvoch prváčikov- dvojičky, dali sme ich do jednej triedy. Všetko bude závisieť od učteľky, pretože akokoľvek je škola úspešná, v prípade, že si nesadnú s učiteľkou, je to koniec. A najhoršie je, že aj ja som učiteľka tak do všetkého moc vidím :D :lol:
Astika

Založený: So 23.Feb. 2008 18:19

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.