Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod Marusia »

Pekny den,

rada by som vas poprosila o spolupracu pri priprave clanku.
Ak mate chut, budem rada, ked sa podelite o svoje skusenosti s tym, co a ako sa vase deti ucia na prvom stupni ZŠ na informatike.
Pre info, tuna je SVP k informatike, http://www.statpedu.sk/files/documents/ ... isced1.pdf
moje dieta v 3. rocniku robilo tak 15 % z toho - poväčšine sa na hodinach hraju PC hry.

Vdaka a pokojne dni vam prajem,
Mária, redakcia.
Marusia
 
Príspevky: 37

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod slniecko »

Tak som si to prešla a ako, to, či vie skenovať dokumenty netuším, môžem sa opýtať, ale to ostatné počas prvého stupňa nielenže prebrali, ale niektoré veci ovláda lepšie ako ja (menovite textový editor - Word :ashamed: ).
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod mamina »

ja ani netusim co sa ucia :uh:
ale vie si urobit prezentaciu v powerpointe, tiez projekty vo worde,v vie si to urcite ulozit, odoslat :rol8: v takom tom beznom zivote co potrebuje k skole, robi to sam
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod corky »

Moja otázka znie, učí u vás Informatiku odborník,a lebo to zavesili na krk chuderke triednej pani učitelke, ktorá ma poťažne nejaký počitačový kurz?

Ja budem ešte len mať prváka ... tak uvidíme. Dcera mala prvý stupeň ešte pred-reformne, takže ona INF nemala, len kružok a ten bol tiež o hraní hier, čo sa mi absolútne nepáčilo a velmi rýchlo s tým skončila. A na 2. stupni už očakavaju, že bude vedieť bežne používatelsky WORD a POWERPOINT, mailovať a ukladať porgramy, aj nejaké graficke upravy.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod para »

nas je uz siestak, ale na prvom stupni sa ucili asi tak ako maminin syn, v piatej triede si to cele zopakovali-absolutne sa nudili, teraz uz ani netusim, momentalne vraj tabulkovy procesor.
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod corky »

para, ak je šiestak, moja je tiež šiestačka ... tak oni na 1. stupni ešte informatiku nemali povinnú. Na 1. stupni ešte nešli podla reformy a nebol pre nich ani záväzný ten ISCED1 z linku.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod slniecko »

mali na to špeciálnu pani učiteľku
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod corky »

podla mna by malo byť normálne, ža na taky predmet (ak ho zaviedli povinne na 1. stupni) príde špeciálna pani učiteľka
rovnako ako na cudzie jazyky, proste to su špeciálne veci, ktoré treba ovládať na velmi dobrej úrovni a zároveň vedieť to naučiť tak malé deti ... teda nestačí, ak nebehne k prvačikom-druhačikom informatik z 2. stupňa, lebo ten síce môže učiť INF szuper, ale nezvlada myšlienkové pochody a spôsob učenia sa malých detí. Alebo to učia učitelky z 1. stupňa po absolvovaní kurzu... Ideálne by bolo deti deliť na maličke skupiny, povedzme po 5,a lebo aby tam bol informatik a zároveň ich učitelka ... ale kto to zaplatí???

Ak to nechaju školy tak, že to učí "kadekto" bez poriadnej odbornej prípravy, verím že to po par hodinách sklzne do roviny hrania sa hier. Bohužiaľ ...

Para, ešte som chcela, je asi normalne, že v 5. triede "opakovali", lebo nabehli na reformu a učitel nemusel vedieť, čo deti reálne vedia. Koniec-koncov, deti su rôzne a možno nie každý to vedel na rovnakej úrovni.
Ja tiež neviem, čo berú ... brali nejaké zakladé pojmy a teraz už všeličo iné ... ale pri dotacii 1 hodina každy druhý týžden toho teda budu vedieť "veľa" :no: :no: :no: tak to je v štátnom vzdel. programe a škola dotaciu neposilnila, radšej pridala 2. CJ, MAT a SJ

Na iných predmetoch im davaju robiť prezentácie, robila si plagatiky (čo vyšlo majland - tlačenie, papiere ...) a tak som ju radšej naučila zaklady Powerpoint-u doma. Dcera je našťastie taká, že ju baví si všeličo robiť, grafika, pridavať efekty, obrazočky upravovať, hudbu upravovať, strihať videjka ... klasika hry ju nebevia vôbec.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Viete, čo sa vaši prvostupniari učia na Informatike?

Odoslaťod para »

U nas je Inf raz do tyzdna, delena na dve skupiny a normalne znamkovana, domace ulohy.....
ale sukr.skola
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.