Skolske pomocky, Prvy skolsky den

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Skolske pomocky, Prvy skolsky den

Odoslaťod slniecko »

Tie igelitove prikryvky vacsinou maju fakt len zaciatkom septembra, inak zhanam marne - vtedy su kdekade, sevt, tesco carrefour...inak mozes kupit normalny igelitovy kuchynsky a rozstrihnut.
ja mam zlu skusenost, co sa plniecich pier tyka, len s bombickovym herlitz my-pen, inak sme mali vseliake a vsetky boli ok.
Co sa tyka organizacie prveho dna, mali by vam dat vediet, pripadne pozri, ci to nie je vylepene na skole.
S tymi sladkostami som sa zatial nestretla.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

michaela píše:Ahojte,
nechcem zakladat x novych tem, tak to nejako zhrniem:
Dostali sme dost obsiahly zoznam co vsetko nam do skoly treba. Tak potrebujem poradit-ake PLNIACE PERO je najlepsie? Bola som to trocha pozerat a jednak je ich kopec, su vselijako anatomicky tvarovane, aj klasika normalne, na bombicky aj len plniace, rozne znacky aj rozne ceny do nejakych akciovych 2,59 az do....Viete mi poradit, s ktorymi mate dobre ci zle skusenosti? Mame kupit rovno 2 a teda nemam chut vyhodit kopu penazi na to,aby som po par razoch prisla na to,ze s tymto sa pisat nebude dat.
IGELITOVA PRIKRYVKA na pisaci stol-neviem ci som len bola v zlom obchode,ale nikde to nemali. Kde to zohnat? Pripadne uvitam aj alternativy cim prikryvat stol pocas vytvarnej.
Dalej- PRVY SKOLSKY DEN. Ako to prebieha? Ide sa klasika na 8 rano a potom co? Dokedy su tam deti, daju nam ich po nejakom uvodnom privitani atd domov, alebo ostavaju v skole? Nosi sa nieco ucitelkam? Davaju si deti nieco medzi sebou? Dostala sa mi info,ze deti nosia take tie kornutky plne sladkosti a rozdavaju si to. Je to bezne? Nejako sa mi to nepozdava.
Dakujem za vsetky rady, nejako sa nam to blizi a vobec neviem co nas caka :wink:

s plniacim perom sa ponáhlať nemusíš, deti píšu aj tak najskor ceruzkou :wink: a ak budeš kupovať, kúp radšej kvalitnejšie bombičkové s takým zalievaným iridiovým hrotom, alebo niekde možu mať aj Tornado (u nas sme museli mať klasiku)

igelit na stol kupič v každom obchode s metrážou, ja som si dala odstrihnúť z igelitového obrusa a mali sme na celu lavicu. Alebo aj v papiernictvach maju podložku

v 1. škol. den dieťaťu vezmi papučky a pojdeš aj ty s ním pravdepodobne do triedy, kde vam povedia pokyny. Nič sme nedavali, len malu kytičku učitelke.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod anni6 »

michaela, perom sa zatial netrap...prve mesiace vsetci pisu ceruzkou. sa divim ze vam nakazali uz kupit dokonca 2 kusy. :rol8:
dcera spociatku pouzivala bombickove a klasickym iridovym hrot (ako sme mavali vsetci za nasej mladosti) pero vydrzalo mesiac, kedze jej hrotom spadlo na zem a zagebrilo koberec... p. ucitelka mi poradila pero s tym hrotom co mavaju napr. keramicke pera, avsak musi byt plnene atramentom.
dalsie mala teda to genialne anatomicky tvarovane Stabilo, vtedy za 300s :crazy: ale jej akosi nechcelo v ruke pisat, cize nove nam ostalo v sufliku...a aj tak pisalo strasne nahrubo. :twisted:
ale napokon sa osvedcilo jednorazove Tornado od Centropenu (citam ze nie som jednia, co ho chvali) :yes: nezateka, klasika atrament v nom okamzite schne, tenucko pekne pise, je lahke a nesmyka sa... normalne stoji daco cez 2eura, ale v Tescu v predseptembrovych akciach po minule roky, ho mavali v sade so zmizikom za nejakych 56centov. ako prvacke a druhacke jej vydrzalo jedno na 3 mesiace, v 3. rocniku ked viac pisala, necele 3 mesiace, ale akurat cas na vymenu, po tom ako ho rozkuse :rol8: ...ostaneme pri nom :yes:

no a tie prikryvky na stol...myslim ze to bude vyzerat trochu chaoticky , ked kazdy ziak bude mat na svojej polovici stola inu, ale co uz...v domacich potrebach, v drogerii, mavaju bezne gumene obrusy, aj jednofarebne aj s detskym motivom.

prvy den asi do 10h. maximalne ale sla bez prezuvok a s kvietkom
Naposledy upravil anni6 dňa , celkovo upravené 1 krát.
anni6
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.