Školáci 2011/2012

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod nira »

a my sme kúpili zas túto http://www.bagmaster.sk/batoh/batoh-frog-300 / vďaka lule :D /......a už len kupiť peračník so srdiečkami, keďže " srdiečkova" topgalka padla......
nira
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Džusa »

Tym, ze moj syn chodi do tej istej skoly a ucitelky z jeho rocnika si budu brat prvacikov, tak viem o troch ucitelkach (zo styroch), ktore budu mat prvakov. teoreticky mozem poziadat, aby dcera bola zaradena k nejakej vybranej ucitelke. urobili by ste to, alebo nechali na nahodu?
ked by som si mohla vybrat, najradsej by som dala dceru k synovej ucitelke, vyhovuje mi jej styl, ako pristupuje k detom, ze dokaze dobre riesit aj nezhody medzi detmi, vsima si a riesi, ked dieta vyclenuju z kolektivu... ale dcera by chcela inu ucitelku, lebo je velmi mila. naozaj je velmi mila, len ju nepoznam, iba z videnia.
mam ucitelku nechat na nahodu, alebo presvedcit dceru o mojej volbe, alebo poziadat o ucitelku, ktora je jej sympaticka?
Džusa
pokročilý

Odoslaťod marec09 »

Ja by som sa urcte snazila dostat ceru k ucitelke, s ktorou som spokojna, nenechavala by som to na nahodu. Ja zial nepoznam ziadne ucitelky v nasej skole a pravdupovediac dost sa obavam, aku dcera dostane.
marec09
začiatočník

Mood: Tired

Odoslaťod Lia »

Nira, ta bagmasterka frog-300 sa aj mne velmi paci, aj som ju videla nazivo, podla mna je super, ale dcera mi ju ofrflala, ze nema obrazok :no:
Dzusa, aj ja by som asi vsadila na overenu ucitelku. Keby isla dcera do tej istej skoly ako syn (tiez je teraz stvrtak, takze jeho ucitelka bude mat prvakov), chcela by som prave ju, tiez som bola velmi spokojna. Ale dceru davame do inej skoly. Takze si budem musiet zvyknut na inu :roll: Sama som zvedava.
Lia
začiatočník

Odoslaťod Džusa »

aj ja to tak citim, len to ma jedno ale. deti do tried rozdeluju podla veku, maju to takto odskusane a overene. ta "nasa" ucitelka zvykne mavat najmladsie deti, lebo je skusena, zvlada aj problemovejsie deti, preto jej obcas preraduju do triedy aj taketo deti.
lenze dcera bude patrit medzi najstarsie deti. je vysoka, vyska na cca 9 rokov, uvedomuje si to a vadi jej, ze vycnieva z priemeru. vyrasta pri starsom bratovi, ma aj ine zaujmy a ma blizsie k starsim detom. neviem, ci ju mam dat k najmladsim detom, ale k dobrej ucitelke.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod katinka »

ahojte maminy, ja som taka nestastna. matuska nam prijali do narnie, tak som sa strasne tesila, ale zo strany mojho manzela nie je absolutna podpora, lebo povazuje to daleke dovazanie (zo zahorskej bystrice do petrzalky) za blbost, stratu casu, kopec penazi (fakt je, ze to pri pocitani vyslo asi 250 eur mesacne len nafta) a nebezpecenstvo, ze sa nieco stane, ked kazdy den vela jazdime. sice uznava, ze je to super skola a vsetko ostatne, ale stale prevazuju tie negativa. takze po velmi dlhom rozhovore, mojom placi a vypiti flase vina sme sa rozhodli to miesto odmietnut so slusnym vysvetlenim a polutovanim..

...a ja som teraz absolutne vnutorne rozorvana, ci robime dobre, ci sme nezahodili velikansku sancu, ktoru si svojou sikovnostou vybojoval a pod. uznavam manzelove argumenty, ale luto mi je to strasne. tak som sa chcela len trosku vyzalovat
katinka
expert

Odoslaťod lula »

katinka, gratulujem, nech uz sa rozhodnete akokolvek.
maxa nezobrali a bola som aj rada, lebo uz sme boli rozhodnuti, ze zostane v cenade. ale bolo mi blbe nejst na testy, ked sme boli prihlaseni :-) keby ho vzali, cela rodina by na nas tlacila, aby sme ho dali do petrzalky kvoli dochadzaniu. a on je tak strasne spokojny tam, kde je. nastastie, tu sme sa s manzelom zhodli, ze budeme cestovat cez celu ba aj nadalej.
len si myslim, ze je skoda, ked sa ta dostal, ho tam nedat, ked je to najlepsia skola na slovensku. ale chapem, ze to nie je vobec jednoduche.
lula
expert

Odoslaťod Lia »

Katinka a to do Ba by ste chodili iba koli maleho skole? Lebo ak chodi aspon jeden z vas denne do roboty, tak sa maly zvezie, nie? Ja viem, ze to dochadzanie nie je bohvieco, sama chodim Pezinok-Ba. Ale po obchvate zo Zahorskej do Petrzalky sa mi to nezda az taka katastrofa. O tej skole sice vela neviem, ale ak je fakt taka dobra a nie je lahke sa tam dostat, ja by som to asi skusila (u nas by to vozenie bola aj tak moja uloha, takze hlavne rozhodnutie by bolo na mne). Dobra skola je dolezita. Pravda, treba zvladnut logistiku cesty domov, kruzky, navstevy u kamaratov (ktory budu asi z BA)... Kam ho teraz planujete dat do skoly? V Zahorskej? Aj tak je mozne, ze tuto otazku dochadzania do Ba znovu otvorite, ked bude maly pred rozhodnutim ci na 8-rocny gympel.
My sme sa tiez rozhodovali pre dceru medzi skolou kde chodi syn (2 min. peso od domu) a tou, kde nakoniec bude chodit (budeme musiet vozit, aj ked nie tak daleko ako by ste museli vy).
Lia
začiatočník

Odoslaťod Haňa »

Katinka, aj môj Šimi ide do Narnie :clap: , som strašne rada, že ho zobrali, pretože viem, čo je to za školu, veľmi dobre ju poznám. My budeme dochádzame zo Stupavy :drop: , ale už to mám celkom odskúšané, lebo aj do škôlky chodí do Petržalky.
Haňa

Odoslaťod katinka »

my prave do mesta velmi nechodime, manzel prestahoval firmu do zahorskej a ja pracujem z domu alebo obcas v meste a obcas vo viedni. manzel to nakomiec zmenil a zmluvu podpisal, ale este sme neposlali. uplna schiza.
↲ ↲
hani, kolko vam rano trva cesta a kolkokrat su nejake problemy?↲ ↲planujete davat simiho do druziny?
katinka
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.