Školáci 2011/2012

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod Lia »

Ahojte, pridavam sa do klubu s nasou buducou prvackou. Zatial to nejak doma neprezivame, kedze uz jedneho skolaka mame (to ked isiel on do skoly, to som bola viac nesvoja, ze co nas caka...). Tasku este zatial nemame, stale cakam, ci Topgal este neprida nejake novinky, lebo z toho, co maju na stranke si mala nejak nevie vybrat. A ja by som najradsej isla do Topgalky, lebo s nimi mame dobre skusenosti. Prva synovi vydrzala tri roky a ani potom jej nic nebolo, len uz malemu nevyhvovoal motiv a chcel taku "pubišskejsiu" Teraz ma tiez topgal (to je aj odpoved na tvoju otazku Katinka, myslim, ze tieto detske motivy dlhsie ako po tretiu triedu nemaju sancu, v stvrtej nastupuje puberta :lool: a zrazu treba vsetko ine, tasku, tenisky, oblecko...)
Inac, my este stale nemame vyjadrenie zo skoly, ze ju beru. Vam uz prislo? Do kedy by to malo, asi do konca maja, vsak? Na niektorych skolach uz mali aj take to uvodne stretnutie rodicov a u nas zatial nic...
Lia
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mravcek »

Lia, my uz mame rozhodnutie doma. Asi dva, tri tyzdne. A to mas este dobre, ze vam taska vydrzala tri roky. Moja mlada uz teraz vymysla ze do tretej triedy potrebuje novu tasku. Tiez sa jej pacia uz ine mativy. A to nema este ani 8 rokov,takze puberta zatial nehrozi :mrgreen: . Takze tento rok budeme kupovat dve naraz. :rolll:
mravcek

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod Dot »

simax píše:Dakujem dievcata. Este tento tyzden popozerame a vyskusame. Nejako nemam odvahu len tak kupit z netu nez toho, aby som ju videla. Dcera si jednu tasku skusala, pacila sa nam, bola aj vyborne sita. Akurat bola nejaka vysoka, v podstate skoro do pol hlavy. Dcera mala oblecenu bundu s kapucnou a bol to problem.

Simax, ak sa mozem zamiesat - po rokoch skusenosti som zhodnotila, ze jedinym dolezitym kriteriom vyberu tasky je jej hmotnost. Ostatne veci su na druhom mieste (este snad bocne vrecka na malinovku - v povodnej taske, ktoru mal starsi, neboli a tak sme obcas susili rozpadajuce sa knihy fenom :whist: od pomarancoveho dzusu).
Taska sa kupuje na viac rokov a pokial dieta chodi do klasickej skoly a, nebodaj, tam nemaju kapacitu na nechavanie nepotrebnych knih v skole, tak sa nanosi ako serpa.
Takze sme vychvalenu Topgalku so vsetkymi vymozenostami, ale tazku ako slak, po roku darovali do detskeho domova a skoncili pri tomto batohu, s ktorym sme absolutne spokojni - http://www.topgal.sk/tasky/HIT-109/D---Blue/
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod Džusa »

Dot, ten ruksak vyzera dobre, asi na nieco take prejdeme, ked syn pojde do puberty..

Lia ani nestras, ze uz v svrtom roku nastupuje puberta. Syn pojde do tretej a tazko sa s nim vychadza, lebo uz teraz mava obrovske zmeny nalad a je plny negativizmu. Neviem si predstavit, co bude v puberte.

Pre nasu predskolacku tiez este nevieme skolu. Z jednej sice mame rozhodnutie, ale cakame ci ju prijmu tam, kde je syn. Dnes tam ideme, tak dufam, ze bude prijata. Vela veci nam to poriesi.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod Dada07 »

Ahojte, aj ja sa pridávam. Mám doma dcérku, ktorá sa už nevie školy dočkať. :-) V júli bude mať narodky, tak sme začali pokukovať po taškách. Mám tip aj na značku Herlitz (okrem Topgalu) - máte skúsenost?

Kde sa dá v BA normálne vyskúšať taška? Topgal, Herlitz, .. Lebo nemám problém kúpiť cez net, ale vyskúšať treba.

Díky za tipy.

Dada
Dada07
začiatočník

Odoslaťod simax »

Dot píše:
simax píše:Dakujem dievcata. Este tento tyzden popozerame a vyskusame. Nejako nemam odvahu len tak kupit z netu nez toho, aby som ju videla. Dcera si jednu tasku skusala, pacila sa nam, bola aj vyborne sita. Akurat bola nejaka vysoka, v podstate skoro do pol hlavy. Dcera mala oblecenu bundu s kapucnou a bol to problem.

Simax, ak sa mozem zamiesat - po rokoch skusenosti som zhodnotila, ze jedinym dolezitym kriteriom vyberu tasky je jej hmotnost. Ostatne veci su na druhom mieste (este snad bocne vrecka na malinovku - v povodnej taske, ktoru mal starsi, neboli a tak sme obcas susili rozpadajuce sa knihy fenom :whist: od pomarancoveho dzusu).
Taska sa kupuje na viac rokov a pokial dieta chodi do klasickej skoly a, nebodaj, tam nemaju kapacitu na nechavanie nepotrebnych knih v skole, tak sa nanosi ako serpa.
Takze sme vychvalenu Topgalku so vsetkymi vymozenostami, ale tazku ako slak, po roku darovali do detskeho domova a skoncili pri tomto batohu, s ktorym sme absolutne spokojni - http://www.topgal.sk/tasky/HIT-109/D---Blue/

Diky, Dot. Vidim to velmi podobne. Ja ale este za dolezite kriterium povazujem kvalitu. U menej kvalitnych tasiek, kabeliek, batohov su okamzite problematicke zipsy- tam sa desne setri na materialy a tiez sitie. Ak sa sitie rozide a latka sa "ostramba", neda sa s tym uz nic robit. A skolske tasky musia byt dimenzovane na vysoku zataz :lol: Kto bol v triede, tak vie, ako sa s nimi zaobchadza. Sama som si uz neraz nohy temer dolamala.

Este sa chcem spytat, co si myslite o celych setoch. napr. toto
http://detske-oblecenie.lumatex.sk/inde ... ts_id=1042
ked si tak matne spominam :rolll: , tak starsia dcera mala takyto set a bolo to fajn. Napr to vrecusko na telesnu. V com inak sa nosi telesna? Oplati sa to? 100 eur to uz je podla mna "principialna palka".
Asi sa pytam jak blb, ale prvacku som riesila pred 10 rokmi a to bola ina doba :lol:
simax
pokročilý

Odoslaťod lula »

simax, my sme potrebovali vrecusko na telesnu a na prezuvky uz tento rok. kupila som v obchode so skolskymi a kanc. potrebami (william v perzalke) 2 ks po 2 €. kedze sk. taska stala 30 €, sme zatial na sume 34 €. v podstate uz budeme potrebovat len peracnik, aj to len mozno. tento rok si to vsetko nechavaju v skole, tak predpokladam, ze aj buduci rok to tak bude.
inak viac ludi si pochvaluje skolske tasky budmil, len neviem, ci sa u nas predavaju.
lula
expert

Odoslaťod Lia »

Dada07 píše:Este sa chcem spytat, co si myslite o celych setoch. napr. toto
http://detske-oblecenie.lumatex.sk/inde ... ts_id=1042
ked si tak matne spominam , tak starsia dcera mala takyto set a bolo to fajn. Napr to vrecusko na telesnu. V com inak sa nosi telesna? Oplati sa to? 100 eur to uz je podla mna "principialna palka".

Simax, ja sa sice taky set nechystam kupit, ale podla starsieho syna mozem povedat, ze budeme urcite kupovat peracnik taky normalny, aj taky ten "sulec" na zips (syn ma v peracniku pera, obyc. ceruzky a farbicky..., proste to co potrebuje na vyucku a v tom sulci fixky a dalsie farbicky, tie pouziva v druzine na kreslenie) Myslim, ze je to pre prvacika takto lepsie, lebo ked ma vsetko po kope aj je toho zbytocne moc, tak potom ked ucitelka povie, ze vyberte si cervenu farbicku, tak dlho hladaju... Z toho dovodu sa mi zdaju lepsie peracniky take s jednym zipsom, co sa potom vnutri tak porozkladaju, lebo ma dieta lepsi prehlad, kde co je, vidi vsetko naraz, ako tie viacposchodove s tromi zipsami. Minimalne teda pre prvacikov.
Dalej je treba vrecko na telesnu a vrecko na vytvarnu (to je najlepsie take, co je zvnutra pogumovane, lebo ked domaluju, hodia tam mokre stetce, farby...) a penazenka je tiez fajn, nosi v nej kartu na mlieko do automatu a ked idu niekde na vylet, do SVP a pod, zide sa.
Takze v podstate vsetko vyuzijes do skoly (az na tu sportovu tasku), akurat my to budeme asi kupovat jednotlivo, lebo ta palka vyse 100€ sa mi zada dost vela.
Inac, vcera sme zase pozerali na nete po taskach a stale nic :no: nejak sa s malou nevieme zhodnut na ziadnej co by sa nam obom pozdavala. Asi to bude este tvrdy oriesok :drop:
Lia
začiatočník

Odoslaťod alena »

Ahojte
aj moja dcera bude od septembra skolacka, v utorok nam to potvrdila psychologicka, este musime pockat oficialne na papier a zaniest ho do skoly /ide o predcasne zaskolenie/
Tasku este nema. Minule som u nas Tescu videla Topgalky a Bagmaster, ale boli viac pre starsich a pre mladsich mali tasky co vyzerali skor ako krabice. Set nemienim kupovat, peracnik a vrecka do skoly sa daju zvlast kupit za par korun a ked budu akcie v juli a auguste tak to bude este lacnejsie.
alena
expert

Odoslaťod Klarka »

Ahojte prvacikovske rodinky,
aj my mame doma slecnu prvacku... zatial to prezivame viac my rodicia ako ona. :wink: Hlavne z pohladu logistickych vyziev co na nas v od septembra cihaju.
Taska sa zatial tiez javi ako slusna vyzva. Vsetko co sme jej vyskusali na chrbat mi silne pripominalo vysokohorskeho nosica smer chata Rysy; take sa mi zdali tie tasky obrovskeee. :scared: No uvidim pri com skoncime, vozime autom takze nosic budem asi aj tak viac ja.
Kazdopadne, (aj) tento milnik prisiel akosi prirychlo...
Klarka

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.