Školáci 2011/2012

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod mravcek »

Dcera ma uz druhy rok tuto tasku. Spokojnost, len ta taska je este stale vascia ako dieta . Malemu sme este tasku nekupili, nejak nie je cas. Ale ved september je este daleko. http://www.baltesostylom.sk/hama/hama.p ... 11&pid=402
mravcek

pokročilý

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod marec09 »

mravcek píše:Caute, tak aj ja sa pridavam. Uz druhe dietatko mi pojde do skoly, ten cas taaak leti :crazy:

marec09 alias zuzi, ja som tiez z babatiek 1.stvrtrok 2005 :punk: kedysi davno pradavno este na starom bbt som tu temu zalozila.

pamatm si ta, aj si chvilku dost pisala, potom si sa odmlcala :wink:
ako sa mate? a ako zvladas 3 deticky? starsi pomahaju? neziarlia?
marec09
začiatočník

Mood: Tired

Odoslaťod mravcek »

Zuzi, zvladam to uplne v pohode. My sme sa na babatko velmi tesili. Snazili sme sa dost dlho. Teda aby som bola uprimna, tak som sa tesila len ja a manzelik. Deti velmi nadsene neboli. :mrgreen: "No zbohom, to nam tu bude vkuse vrestat" a podobne hlasky. Ale uz si zvykaju :yes: a myslim ze uz by ju nedali za nic na svete. Neziarlia, uz su velki. Ale to pomahanie p: Vsetko najprv ofrflu a az potom to urobia. Ale ja sa snazim velmi ich "nezatazovat" starostlivostou o babo. Uplne si to teraz uzivam, je to ine ako pri prvych dvoch. Vtedy to bolo dost narocne, dve male deti a este sme aj zili mimo SK. Aj preto som sa odmlcala. Vratila som sa na bbt az ked som opat otehotnela. :yes:
mravcek

pokročilý

Odoslaťod RomanaX »

Caute,
aj nasa 6-rocna ide do skoly a mam dost obavy, lebo je dost hrava a nepozorna, ale na druhej strane uz rok samostatne cita a pocita, takze neviem chvilami, ci mam viac lutovat ucitelku, ci ju, ci seba, ked budem pocuvat staznosti...
Okrem toho, druha dcera nastupuje do skolky, v septembri bude mat 2 3/4 roka, dost je chora, takze akurat minuly tyzden mi pediatricka povedala, nech ratam s tym, ze prvy rok bude mala viac doma ako v skolke...
Do skoly nemam kupene vobec nic. :wink:
RomanaX

expert

Odoslaťod simax »

Ahojte. Aj nasa dcera nastupuje v septembri. Nic sme este nekupovali a vlastne sa mi ani nechce nieco nakupovat, lebo to uz bude znamenat, ze je to naozaj :cry:
simax
pokročilý

Odoslaťod marec09 »

MRAVCEK a kolko maju teraz deti rokov?
ROMI no zalezi od ucitelky., ja mam tez trochu obavy, ktorym detom sa ucitelka podriadi, ci sa nebude potom veronika nudit. Nehovoriac, ze ona je strasne ctiziadostiva, ale nevie vobe prijat prehru. Aj ked usilovne trenujeme :wink: . Davas Ninku do normalnej skoly? A ty pojdes robit, alebo ostavas doma, kym sa Natka aklimatizuje?
SIMAX mne sa tiez nechce davat malu do skoly, nejako mam pocit, ze jej konci cast detstva a uz ju cakaju len povinnosti az do konca zivota...
marec09
začiatočník

Odoslaťod kukku »

Ja som vydupala v škôlke, aby ho ešte nedali do posledného ročníka - v auguste bude mať 6 rokov. Nechcela som ho dať do školy, bála som sa, že to bude skoro. V škôlke bolo všetko v poriadku, až kým som sa nedozvedela, že keď v tomto roku dovŕši 6 rokov, musím ho prihlásiť do školy - hneď na zápise som požiadala o odklad - vraj všetko ok, len musíme ísť na testy do pedagogicko-psychl. centra. Tam tiež bolo všetko ok, všetky testy zvládol na jednotku. Tá pani, mi tam napísala, že podľa matky je ešte nezrelý, vraj to bude stačiť. A potom prišla rana :censor: volala mi riaditeľka školy, že žiadosť o odklad nemôže prijať, vraj na to nie je žiadny dôvod. Tak som sa s tým musela zmieriť a teraz nás čaká namiesto bezstarostného posledného ročníka v škôlke prvý ročník v škole. Stále mám obavy, že to bude skoro, ale čo už :skuli: Z môjho maličkého bude veľký školák :hard:
kukku

Odoslaťod mravcek »

Marec , Simax ja sa naopak uz neviem dockat kedy pojde krpec do skoly. Konecne budu obaja na jednom mieste a bude to organizacne jednoduchsie. Synator mal v zime sest a aj ked ma logopedicky problem (miofunkcna porucha reci), verim ze skolu zvladne. Dcerka je teraz druhacka, bude mat v lete osem rokov, tak ta s nim uz teraz nacvicuje. :rol8: Hra sa s nim na skolu a dava mu vselijake ulohy :lol:

Kukku neboj syncek to urcite zvladne. A zvlast ked vravis ze testy urobil na jednicku :)b , tak by sa v skolke uz nudil. Dcerka (teraz druhacka) je tiez letna a aj my sme zvazovali odklad, ona ani testy nemala na jednicku, skor ich urobila LTT ale nakoniec sme sa rozhodli ju do skoly dat a nelutujeme toho. Ale je najmladsia a aj najmensia v triede a to prave preto, ze rodicia si vydupu odklad aj pre deti narodene v marci :mrgreen: Preto celkom nechapem preco Vam ten odklad zamietli, ked je narodeny az v auguste. :no: Dnes je moda davat detom odklad. Ale asi zalezi od skoly kde ste boli na zapise. Asi potrebovali na tento skolsky rok kazde dieta, aby prezili.
mravcek

pokročilý

Odoslaťod marec09 »

MRAVCEK ja mam tiez pocit, ze je teraz strasne modle vybavovat odklad aj pre deti, ktore to vobec nepotrebuju, tiez mam znamu, co sa jej mala narodila 1. maja, je uplne v pohode, sikovna, ale vybavila odklad. Co sa tyka tych letnych julovo-augustovych deti, tam je to skor na zvazenie, tiez neviem, ako to bude, ked bude mat ist najmladsi do skoly, kedze bde augustovy. Ale to je este daleko :) A babatko ma teraz kolko?
marec09
začiatočník

Odoslaťod Džusa »

mravcek píše: Konecne budu obaja na jednom mieste a bude to organizacne jednoduchsie.

Dcerka je teraz druhacka, bude mat v lete osem rokov, tak ta s nim uz teraz nacvicuje. :rol8: Hra sa s nim na skolu a dava mu vselijake ulohy :lol:

takto je to aj u nas. len s tym, ze este neviem, ci dceru zoberu do synovej skoly. ked to vyjde, tak sa nam ulahci logistika.

minule som nasla v skrinke v skolke druhacky pracovny zosit z matematiky, dcera si ho privlastnila a hovori mi, ze v skolke lustila ulohy, prislo mi to smiesne, akokeby ulohy boli nejake krizovky..
Džusa
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.