domaci jogurt

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: domaci jogurt

Odoslaťod corky »

ahoj, ja som si kupila jogurtovač
a robím jogurt doma, ovela chutnejší ako ten z obchodu

Recept:
1 liter mlieka (ja používam plnotučné)
ohrejem na teplotu tak 30 stupnov
do toho 5 lyžíc zahusteneho nesladeneho mlieka (tzv. Tatra mlieko)
1 lyžica vanilkového cukru (alebo 1 balíček, ale ja kupujem kilove balenie v METRO, tak davam lyžicou)
1 smotanový obyčajný jogurt - ja používam ALKE (taký ten slovenský - Zvolenský, Sabinovský ... nie DANONE, ZOTT, YOPLIAT a podobne)

je lepšie ten jogurt rozmiešať v menšom množstve mlieka a potom doliať to ostatné mlieko

potom nalejem do flaštičiek (vyjde 7ks po 200ml) a dam do jogurtovača na 5-7 hodín
ale podla mna by v zime stačil aj teplý radiátor (tak ho robila moja mama) alebo ho inak udržiavať v teple

ak zarátam náklady na jogurtovač, asi to nie je ani ovela lacnejšie ... ale jogurty su ovela lepšie a viem, čo som do toho dala :wink:
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Baba Jaga »

Ahoj,ja robim kazdy den doma,zohrejem 1l mlieka na cca 80stupnov,ked sa robi koza na vrchu odstavim a rychlo vychladim (vlozim hrniec s mliekom do studenej vody v lavori),ale este ako ho davam varim dam 3 lyzice cukru,moj ho ma rad cisty,detom potom davam granko,dzem.tak po vychladnuti na cc a30 stupnov rozmiesam v troche mlieka 2-3 lyzice suseneho mlieka(momentalne plnotucne) a cez sito to vlejem naspat,v dalsej troche rozmiesam biely jogurt a davam do jogurtovaca na 4 -6 hodin,podla toho ako sme velmi nan hladni :lol: :lol: :lol: potom vypnem jogurtovac,necham hodinku postat v tom a davam do chladu...
Baba Jaga
začiatočník

Odoslaťod konecna »

l liter mlieka - to je jedno aké je, varím za stáleho miešania a tesne pred zovretím ho stiahnem z ohňa. Hrniec prikryjem pokrievkou, aby sa neurobila koža a nechám vychladnúť na 50 stupňov. Vmiešam 150-200 g jogurt aktivia biela. Medzitým si vyhrejem elektrickú rúru na 50 stupňov, vypnem ju a vložím tam hrniec s jogurtom. Asi o 5až 8 hodín je tuhý. Uložím do chladničky

Este jeden z DP, trva dlhsie http://recepty.vareni.cz/jogurt-z-domaci-pekarny/
Dokonca som nasla aj recept na vyrobu Actimelu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4340
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool

Odoslaťod slniecko »

Ako odhadujee tu teplotu? Alebo mate na to nejaky teplomer?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Odoslaťod konecna »

Slniecko mam aj teplomer, ale niekedy od oka 8) , ked sa mi ho nechce vytahovat :oops:
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Odoslaťod corky »

ak planujete robievať častejšie, oplatí sa ten jogurtovač. My mame BRAVO za asi 20 €... ale ked si vezmete, že 200g jogurt vyjde asi 14 centov, a zje sa toho u nás na kilá, návratnosť je dosť rýchla.
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_ostatne ... 11439.html
A tam netreba mlieko vopred zorievať, ja davam mlieko normálne izbovej teploty a jogurt mam za 5-7 hodín hotový.

Idem skusiť aj ten actimel, len musím kupiť, aby som mala s čím "zaočkovať"
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

tam su flaštičky 2-decové, teda väčšie ako klasiscky jogurt
a davam aj do flaštičiek od vyživy, sice potom uplne nezavriem veko, ale nevadí, zabalím cele do utierky aby tak neunikalo teplo
a tiež mam male flaštičky 125ml od malych hotoviek, do tých davam robiť pre deti, tie mi ten 2-decový nezjedia
corky

I choose to be happy...

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.