Zdrava narodeninova torta - poradte

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Zdrava narodeninova torta - poradte

Odoslaťod Neytiri »

ahoj.. podla toho co povazujes za zdrave... ak povazujes mlieko a mliecne vyrobky za zdrave, mozem ti poradit taku tortu na sposob "pribinacika" s piskotkami (tie by mohli byt celozrnne 8) ) alebo este zdravsie mi napada rozvarit jablka+zlaty klas+piskoty - ale nie je to zas az take ohurujuce.. viac mi nenapada :) tak napis, ci a co sa ti pacilo mozem ti to rozpisat..
podla mna uz to bude mat "ohurujuci" efekt ked potiahnes tortu marcipanom - ak to nie je bezne u vas, tak to bude mat uspech, uvidis.. ja som malemu robila na jeho prve narodky tortu potahovanu marcipanom a aj ked to nevyzeralo ako tu od proficiek - malo to veeelky uspech u dedkovcov.. :wink:
Neytiri
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod shannon »

Saska mozes spravit obycajny piskotovy korpus, len nmiesto bielej muky tam daj celozrnnu spaldovu zmiesanu s mletymi mandlami a pouzi hnedy cukor, rozkroj na tri platy a kazdy potri malinovym lekvarom a plnkou z kremoveho tvarohu zmiesaneho s citronovou stavou vanilkovym cukrom (pravym, nie len aromatizovanym)
Vrch potriet lekvarom a dat na to marcipan.
shannon
pokročilý

Odoslaťod Neytiri »

tvaroh- ked pouzijete rozotieratelny, viac sa bude podobat na pribinacik),
slahacka,
Zlaty klas alebo vanilkový puding, (ako variácia môže byť aj iný - čokoládový, jahodový,..)
3dcl mlieka,
15dkg cukru, (ja davam 10dkg, staci...)
vanilkový cukor,
ovocie podľa chuti (ja zvyknem najma marhuľový kompót),
piškóty

uvaríme puding z mlieka, cukru a zlatého klasu/resp. vanilkoveho pudingu, nechame vychladnut

tip aby sa vam nevytvorila "šupka" - ked spravite puding, dajte na povrch pudingu vystrihnuty papier na pecenie - ked vychladne, mate puding bez šupky ;)
alebo popraste praskovym cukrom..

keď je puding vychladnutý, rozmixujeme ponorným mixerom (alebo inym mixerom) aby sa vytvorila taká vláčna konzistencia, pretože medzitým nám nabral formu nádoby, v ktorej sme ho varili...

vmixujeme tvaroh

v inej nadobe vyšlaháme šlahačku

.... aaaa všetko spojíme, toto už robíme buď ručne, alebo na pomalých obrátkach hnetacími metličkami...

môžeme to dať do tortovej formy, ktorú vyložíme piškótami a striedame piškóty, ovocie, krém - klasika.
alebo to môžeme dať do pohárov a taktiež - piškóty, ovocie, krém...

dáme do chladničky... spapáme ;)

ako som písala vyššie, môžeme obmeniť puding a vtedy vznikne z toho iná variácia dobroty.. takmer ako Pribináčik - ale lepší, garantujem ;)
Neytiri
expert

Odoslaťod bagetka »

Ahojte, kočky ktore ste robili tu pribinacikovu tortu? Chcela by som ju urobit malemu teraz bude mať narodeniny? Chcem sa spytať,ak to dam do tortovej formy bude to potom kompaktne nebude sa to rozpadat ked to budem krajat? Je lepšie ju urobiť deň dopredu alebo stači v ten deň? Ake ovocie je najlepšie použiť? čerstve alebo kompot? diky
bagetka
začiatočník

Odoslaťod corky »

bagetkla, asi den dopredu, aby tie piškotky "prešli" tým pribináčikom (ja miešam kyslu smotanu / pribináčik so smotnovým jogurtom a cukrom)
a ovocie mame najradšej kompotovane jahody, mandarínky alebo čučoriedky :wink:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Neytiri »

bagetka, urcite ju sprav den vopred - ako pise sandras, musia piskoty nasiaknut tym kremom.. tym padom piskoty zmaknu a budu lepsie drzat formu.. cim viac piskot das, tym lepsie bude torta drzat formu.. :wink: ale keby si ani nedavala prilis vela piskot, samotna torta tvar drzi.. samozrejme uz nakrajana na tanieri nestoji ako tie zelatinove typy (tu ani nejde zelatina) ale o to to je chutnejsie..
co sa tyka ovocia - podla chuti, ale najlepsie sa "sprava" asi kompotove.. ked lubite cerstve, tak moze byt aj take (kiwi, banan, davala som aj broskyne) ale to naozaj musite zjest na ten druhy den, lebo cerstve ovocie nie je take stale..
Neytiri
expert

Re: Zdrava narodeninova torta - poradteRe: Zdrava narodenino

Odoslaťod Dádulka °°° »

Tak my sme mali narodeniny (1 rok) predvčerom a upiekla som takúto tortu:

Piškótový korpus z 2 vajec, zo špaldovej múky a trstinového cukru,
na to ovocnú dreň uvarenú so Zlatým klasom
a navrch špaldové sušienky.
Chýba sviečka.

Na spodok by mohlo prísť aj niečo ako linecké cesto a ten krém/puding dať do výšky, ak je taká forma.
Ja som to mala hotové za klip.
Prílohy
IMG_0624_m.jpg
(73.33 KiB) Stiahnutá 9285 krát
Dádulka °°°

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.