Tekvica hokaido.

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Tekvica hokaido.

Odoslaťod miriamka »

neviem, ci uz bolo spominane, ale hokkaido netreba supat. staci vyumyvat, nakrajat a varit. najcastejsie robim polievku. do uvarenej cvrknem trosku tekvicoveho oleja a ak sa mi chce, tak uprazim zrniecka.
miriamka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod COSTA »

necitala som velmi diskusiu, ale ja davam hokaido aj ku mrkve s petrzlenom a zelerom, ked robim svieckovu na smotane. sice strochu nasladne ale ma prekrasnu farbu :) Na zjemnenie davam len mlieko, ziadna smotana, aj ked sa to vola na smotane :)
COSTA
pokročilý

Odoslaťod Toptaste »

Trencanka píše:Mna by zaujimalo, kde si ich mozem potom od vas kupit.

Dobry den, poslal som Vam spravu kde sa daju kupit tekvice a pre ostatnych- je k dispozicii desiatky druhov zimnych tekviciek, od Hokaida, Solor BIO, Uchiki Kuri, Lunga di Napoli, Moschada de Provence, Hubbrad green, Hubbrad Blu a cela rada dalsich tekviciek vo velkosti od 1kg do cca 20kg- Lunga di Napoli.....jedna rada- zimne tekvicky sa uskladnuju dlhodobo, od 4 mesiacov do jedneho roka, dokonca este dozrievaju pri teplote nad cca 12 C a naberaju na arome a chuti...uz mam odskusane rozne polievky, na grile trebars Thelma Sanders Potatos....Hubard green ako privarok hravo predcil v mnozstve zjedeneho mnozstva perfektny madarsky gulas, teda na jednom tanieriku ako spolocne jedlo- vynikajuca kombinacia......
Toptaste

Odoslaťod sawako »

skoda, toto forum uz nevyzera byt velmi aktualne :-/
hokkaido sme nasadili tento rok ale nevyzera to slubne (prilis male rastlinky nam vzisli, takze urad nichts moc), tak ak mate niekto este kontakt na toho pana, kt. ponuka hokkaido aj ine tekvicky (toptaste), prosim odpiste mi sem alebo do spravy.
Dakujem vsetkym :)
sawako

Odoslaťod SisaZ »

Ahojte, ja som naposledy varila z tekvice Hokkaido výbornú polievku. Recept som čerpala z tadiaľto http://www.kamzakrasou.sk/jesenne-menu/3794 :adore: :adore: :adore:
SisaZ

Odoslaťod melati »

Ja tiez pestujem doma, ale nestretavam sa z pochopenim mojej rodiny :D skuste tuto polievku http://www.vyzivovo.sk/recept-sladka-ze ... -polievka/, zemiaky rozbiju tekvicovu chut trosku, dokonca aj moja rodina ju jedla. alebo potom od tejto kocky som nasla recept na natierku - http://nanicmama.sme.sk/natierky/paprik ... s-tekvicou mnaam :lol:
melati

Odoslaťod Tomasuchy »

z tekvice hokaido je vždy dobrá polievka je to najlepšie podľa mna čo sa s toho dá spraviť :)
Tomasuchy

Odoslaťod luciy »

Tomasuchy píše:z tekvice hokaido je vždy dobrá polievka je to najlepšie podľa mna čo sa s toho dá spraviť :)

Akurat som to isla aj ja napisat, ze ja vzdy z toho robim polievocku:-)
luciy
začiatočník

Mood: Cool

Odoslaťod veronickavejuska »

Ja robím iba polievku, niekdy krémovú, niekdy s kúskami tekvice ale každá je perfektná. V tomto počasí nič lepšie nemôže byť.
veronickavejuska
začiatočník

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.