Hned to bude!

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Hned to bude!

Odoslaťod Millie »

adyky tak hod sem recept na tu indicku sosovicu, ja varim malo strukovin a rada by som to zmenila :lol:
Millie

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. /F.N./

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod adyky »

Indicku sosovicu som dala aj do Chudnutia po novom roku a je aj v Koncepte zdravej vyzivy. V "chudnuti" je od vcerajska.
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy

Odoslaťod adyky »

vymaz
Naposledy upravil adyky dňa , celkovo upravené 1 krát.
adyky

vydrzat!

expert

Odoslaťod Hecuba »

Finky: Dakujem za tip. Uz aj idem pisat!

Tak tie spladove halusky s hubovou omackou. Boli na jednicku, aj ked som tam nakoniec musela dat obycajnu smotanu namiesto sojovej--nezohnala som. :( Poznamka: Mne sa cesto podarilo dost huste, nedalo sa pretlacat na haluskovaci. Dost som sa natrapila aj pri ich krajani. Ale vynikajuce boli. Mnam.

Dalsie skusam tie cicerove lievance.
Hecuba
pokročilý

Odoslaťod Margo »

adyky píše:Indicku sosovicu som dala aj do Chudnutia po novom roku a je aj v Koncepte zdravej vyzivy. V "chudnuti" je od vcerajska.

ja robievam indicku mungo fazulku- daal:

V primeranom mnozstve vody uvarime lupanu mungo fazulku domakka (cca 20 minut varenia)- ale tak, aby tam ostalo dost vody, nech kasa nie je ako beton. Na panvici na oleji osmazime vela vela cesnaku a cibule, pridame pol. lyzicu kurkumy, korenia na daal (hotova zmes), cierne horcicne seminko, koriandrove semienka, rimsky kmin, ak mam, aj posekane kari listy a cervenu stiplavu papriku (ak mame, moze byt kasmirska paliva cerevena paprika deghi merg). Toto vsetko vlejeme do uvarenej mungofazule a podavame s chlebovymi plackami (zmiesame celozrnu muku s vodou a troskou bieleho jogurtu a stipkou soli na pruzne cesto, nechame odpocinut prikryte na 20 minut, potom odtrhavame kusky cesta a vyvalkame na tenke placky. pecieme na suchej a velmi horucej panvici alebo liatinovej platni)

POZn. neskusajte to robit z nelupanej mungo fazule, je to nechutne :) lupanu dostat na Naschmarkte v indickom obchodiku, rovnako tam sa daju kupit aj vsetky ostatne ingrediencie.
Margo
expert

Odoslaťod Mysenka »

Ked sa mozem vyjadrit k tej knihe co Hecuba spomina - dostala som ju na vianoce lebo som strasne chcela Bukovskeho recepty, tesiac sa na kopec inspiracii, ale som velmi tou knihou sklamana. Je tam desne malo receptov, povacsine z konzervovanych surovin. Pride mi to ako masivna reklama Bonduelle a produktov DM. Tie su aspon bio. Chcela som pre maleho najma pomazankove recepty a polievky. Ak mate typy na dobru knihu zameranu prave na toto, sem s nimi, budem vdacna. :wink:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod adyky »

Mysenka skus od Romana Uhrina Zdrava kuchyna v praxi, tam je dost vegi receptov z najma z bezne dostupnych surovin.
adyky

vydrzat!

expert

Odoslaťod Mysenka »

Vdaka Adyky, skusim sa po tom pozriet. Su to vyhradne vegetarianske recepty alebo je to proste o zdravej vyzive vseobecne, masko nevynimajuc? Takato by mi skor vyhovovala.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod adyky »

Mysenka, je to cisto vegetarianske, ale ked normalne varis a mas fantaziu, zuzitkujes v receptoch aj masko.
adyky

vydrzat!

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.