Pečenie pre začiatočníčky

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pečenie pre začiatočníčky

Odoslaťod Dáša_B »

Pridám jednu super rýchlovku. Mám dve varianty, keď čakáme hostí, tak:
Superýchly koláč:

Na hlboký plech dám papier na pečenie a rúru zapnem na 180 stupňov
Suroviny na cesto:
200g polohrubej múky,
200 g kryštálového cukru,
4 vajcia,
1 dcl oleja,
1 dcl vody,
1 prášok do pečiva
Všetko v miske zmiešam mixérom a vylejem na plech. Pečiem asi 25 - 30 minút. Po vychladnutí vyberiez z plechu na dosku (ale nemusí byť), dám dole papier a celé cesto dobre polejem sirupovou vodou.
Na krém
2 šľahačky
2 mandarínkové kompóty aj s nálevom
2x krém Dr. Oetker OLE vanilkovy
Všetko vlejem do uzatváracej nádoby a začnem intenzívne pretrepávať. Trvá to snáď minútu, v ruke naozaj cítiť, keď to zhustne. A už iba navrstvím na upečené cesto.
(Rýchlejšia varianta je použiť hotový korpus)

Keď sme doma sami, tak mám zjednodušenú variantu - miesto cesta dlhé piškóty a na krém polovičná dávka (1 šľahačka, 1 kompót, 1 krem OLE)

Len pozor, naozaj treba použiť krem OLE.
Dáša_B
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod jaababetko »

ahojte neviete mi poradit nejaky jednoduchy cokoladovy kolacik....nemam skusenosti s pecenim a vacsinou su v kuch. knihach kolaciky pre skusene..ja sa este len pokusam skusit nieco upiect:))) dakujem....
jaababetko

Odoslaťod lutzlutz »

Ahoj, to s tym kolacom uz asi nie je velmi aktualne, ale keby ano tak napis ci chces len taky uplne obycajny, alebo aj s plnkou...
A aby rec nestala, tak prihodim jeden chutny recept, su to take fajn kolaciky a velmi lahky

Nemecke medove Cookies

1/2 šálky cukru
-II- masla
-II- medu

zohriať spolu na panvici na miernom ohni a pridať:

1veľké vajce
1 čaj. lyžička vanilkového extraktu (ja som nedala a bolo to ok)
1 čaj. lyžička sódy bikarbóny
1 čaj. lyžička mletého zázvoru

2 šálky polohrubej múky

z cesta naberame polievkovou lyžicou a kôpky kladieme na plech vystlaný papierom na pečenie.
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Táňa »

Posúvam hore. :D
Táňa

expert

Odoslaťod monika27 »

Tak pridávam jeden skvelý recept:

http://family.cz/scripts/journal/articl ... m_kid=6280

Skořicová buchta s čokoládou a oříšky

180g masla
200g prír. cukru
180g hladké mouky
3velká vejce
3PL mléka
1lžička prdopeč

Na posypání:
100g čokolády (ideálně 70%), nahrubo nasekané
1čl skořice
100g přír. cukru
80g sekaných oříšků (lískové, pistácie, mandle, vlašské....)

Všechny suroviny na těsto vyšlehat na krémovitou směs. Vlijte do pekáče, stejnoměrně rozetřete, posypte kousky čokolády, skořicí, cukrem a oříšky a lehce zatlačte do těsta.Pečte na 180st.
monika27
začiatočník

Odoslaťod justina »

Pre Karkulku - "Rezy Míša" :

CESTO: 6 vajec, 6 lyžíc práškového cukru, 1 1/2 lyžice oleja, 5 lyžíc polohr. múky, 3 lyžice kakaa, 1/2 balíčka prášku do pečiva.
PLNKA: 500 g mäkkého tvarohu, 250 g masla, 200 g prášk. cukru ( Ja dávam plnky 150%, lebo to cesto je tenké a plnka tiež. Je to lepšie, keď je plnky viac. )
POLEVA: 120 g masla, 120 g prášk. cukru, 1 1/2 lyžice mlieka, 1 lyžica kakaa, 1 lyžica maizeny

Žĺtky vymiešame s cukrom a olejom. Pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva, kakao a tuhý sneh z bielkov. Upečieme na vymastenom a hr. múkou vysypanom plechu. Vychladnutý potrieme plnkou a polevou.
Plnka: všetko vymiešame
Poleva: maslo roztopíme, pridáme cukor,mlieko,kakao, maizenu, všetko zmiešame a zohrejeme, odstavíme a za stáleho miešania necháme ochladnúť.
justina
expert

Odoslaťod Malvinka »

Táňa píše:Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):

40 dkg hl. múky,
2 čajové lyžičky sódy bicarbóny,
15 - 20 dkg prášk. cukru,
2 celé vajcia a
1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho).
Všetko zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.

Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť (vyliať) na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.

Nie je to môj recept, ale od kedy som ho našla, nevieme sa ho dojesť. Ja ho pečiem asi 5 minúť v el. rúre a do polevy nedávam nič. Akurát polovicu posypem kokosom (dcérka nechce kokos ani orechy).
Aj cukru sa môže dať menej, podľa chuti a zvyku. :)

Idem toto zajtra skúsiť, len sa chcem spýtať, či miesto tej Hery možem dať maslo?? Mne tá Hera v poslednom čase príde taká umelohmotná :uh: Len neviem, čo to maslo spraví pri varení, ešte som takýto recept nikdy nerobila...
Malvinka

:)

expert

Odoslaťod Táňa »

Malvinka píše:
Táňa píše:Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):

Idem toto zajtra skúsiť, len sa chcem spýtať, či miesto tej Hery možem dať maslo?? Mne tá Hera v poslednom čase príde taká umelohmotná :uh: Len neviem, čo to maslo spraví pri varení, ešte som takýto recept nikdy nerobila...

Jasné, Heru ani nič umelé už nepoužívam dlho ani ja, len maslo.
Okrem toho dávam špaldovú hladkú múku a trstinový cukor. 8)
Táňa

expert

Odoslaťod Malvinka »

Diky Táni:-) trstinovy cukor mam aj ja, je vyborny, davam ho napr.do paradajkovej omáčky. Ale v tomto pripade by ma to nenapadlo, kedze sa tam píše práškový cukor, a ten trstinovy je krystalovy. Ale vlastne to asi nevadi :-) Este s tou múkou, ja niekedy pridávam do obyčajnej múky celozrnnu, tak len pár lyžíc. TU HLADKÚ spaldovu som Veru neskúšala, musim kupit. Minule som si všimla v našom Tescu, ze maju teraz taky velky výber muk. dokonca aj nejaku obohatenú vitamínmi - neskúšali ste niektora??
Malvinka

expert

Odoslaťod Malvinka »

Tak som koláčik 10minútový robila, bolo to fakt rychle, ale pozor po upeceni sa to moc jesť nedalo, az ráno po odlezani a stuhnuti v chladničke nam zachutilo :-)
Malvinka

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.