Pečenie pre začiatočníčky

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pečenie pre začiatočníčky

Odoslaťod lutzlutz »

Táňa píše:Lutzlutz, presne tento recept som skúšala z nejakého časopisu a bol to výborný zákusok... len sme mali sladké jablká a bol na môj vkus dosť sladký, hosi som dala iba 180 g. cukru. Zrejme treba dávať pozor na chuť jabĺk.

Tani, to bolo z casopisu Dobre jedlo- aj tie mocca rezy su odtial (ale oni mali krajsiu fotku). Este som odtial piekla brownies, ale to nebolo nic moc napriek tomu,ze tam isli velmi dobre suroviny. I

Ale boli tam este MUFFINY S JAVOROVYM SIRUPOM- to som este neskusala- ten sirup je dost drahy (v Kauflande 220 SK/ 250ml)- neviete nahodou niekto- je v USA lacnejsi?

A este tam bolo nieco s tekvicou ale ja teraz tekvicu nechcem ani vidiet- piekla som tekvicovy chlieb (z Noveho casu pre zeny- bola tam chlebova priloha aj s receptami) a bol dost aromaticky a este mi ho vela skoncilo v mrazaku- neviem kto to bude jest, ach jo...

A este nieco- minule som videla na MMB variant toho makovo jablkoveho kolaca - tvarohovy islo tam 500g tucneho tvarohu. Ked vyskusam, zreferujem...
lutzlutz
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Sancha »

Ja tiez rada peciem, tak nieco z tych vasich receptov vyskusam.

Ale ked robim piskotove cesta, tak plech vysypem nie mukou, ale struhankou preosiatou cez huste sitko. Je to chutnejsie.
Sancha
začiatočník

Odoslaťod lutzlutz »

Tak uz som ten tvarohovy kolac skusala, je velmi jednoduchy. Robila som ho z polovicnej davky (na pekacik), takze kto chce na plech, treba vynasobit dvomi:

TVAROHOVY KOLAC (1/2 davky)
2X250g tvarohu (pouzila som Vian z Kauflandu 20%- nie je hrudkovity, do tohoto kolaca sa to velmi hodi)
100g cukru
2 vajcia
70g masla
3 lyzice hrubej muky
1/2 prasku do peciva
1/2 vanilkoveho cukru
hrozienka podla chuti (ja som namiesto nich dala 2 hrste jemnych ovsakov )
vsetko vymiesat a dat piect

Kedze som nemohla odolat krajala som ho este teply, ale zda sa mi, ze studeny chuti lepsie, lepsie vynikne chut. Kludne znesie aj viac muky alebo ovsakov.

Ukazka:
Prílohy
DSCN0908.JPG
(60.46 KiB) Stiahnutá 6725 krát
DSCN0903.JPG
(68.35 KiB) Stiahnutá 6688 krát
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Táňa »

Čo keby sme oživili túto tému? Už dávno som nepiekla nič nové... :wink:
Vlastne v poslednej dobe pečiem väčšinou muffiny podľa receptu, ktorý som našla niekde tu... je aj s pôvodným komentárom...

RECEPT na 12 muffin - počet záleží od veľkosti košíčkov....

250 gr muky,
3 lyžičky prášku do pečiva (čo je 1/2 balička),
1 veľké vajce,
150gr kryštálového cukru,
1 bal. vanilkového cukru,
8 lyžíc slnečnicového oleja,
150 gr cmaru (možno nahradiť bielym jogurtom alebo kyslou smotanou - vyskúšané), + pripadne 100 gr čohokoľvek dovnútra (čučoriedky, sekane orechy, sekaná čokoláda atd.)

POSTUP: V mise vyšľaháme cele vajce, pridáme cukor, vanilkový cukor, olej, cmar a dôkladne premiešame. Postupne pridávame muku v ktorej už mame prášok do pečiva a nakoniec vmiešame čučoriedky alebo iné.
Naplníme košíčky a pečieme v rúre na 180 st. 20 - 25 min. Necháme chvíľu odpočinúť a môžeme podávať.
U nás sú populárne so sekanou čokoládou, ale skúšala som aj vmiešať par lyžíc kakaa a boli v pohode. Robila som aj čisté, vtedy som do nich pridala trochu citrónovej stavy a kôry. Na vrch zvyknem dať lieskovec alebo mandľu. Muffinky sú rýchle a chutne, tieto sa aj rýchlo pripravia, ale bohužiaľ ešte rýchlejšie zjedia...

Ja som ich robila aj s červenými ríbezľami a boli super, marhule sa neosvedčili....
Táňa

expert

Odoslaťod Hecuba »

lutzlutz píše:[Ale boli tam este MUFFINY S JAVOROVYM SIRUPOM- to som este neskusala- ten sirup je dost drahy (v Kauflande 220 SK/ 250ml)- neviete nahodou niekto- je v USA lacnejsi?

Aj tu je kvalitny javorovy sirup riadne drahy. Ak sa dobre pamatam, stvrt litra som v lete na trhu kupila za 18 dolarov. V supermarkete dostal aj lacny, ale je to sajrajt.
Hecuba
pokročilý

Odoslaťod lutzlutz »

Dakujem za info- inak viem si to predstavit aky ten lacny musi byt v porovnani s kvalitnym- asi tak, ked v hypermarkete dostat Earl Grey krabicu za 18,- Sk :roll: :roll:

Ad tvaroh- do toho kolaca ide 2x500g na polovicnu davku.
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod lutzlutz »

Zase sa mi do ruk dostalo jedno cislo casopisu Dobre jedlo a skusala som kolac: kolac z kavovej usadeniny. Bola som velmi zvedava co z toho bude a nakoniec sa z toho vyklula "uruguajska specialita"- tak hovori moj muz na nieco co sa mi nepodari. Toto bol teda dost otrasny kolac- normalne don isla usadenina z kavy pripravenej z 20 lyziciek mletej kavy :roll:
Ak ste to niektora skusali, dajte mi vediet, ja to uz robit urcite nebudem.
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod monika27 »

Caute, baby,
po dlllllllllllllhokanskej dobe som sa odhodlala nieco upiect - piekla som Ribezlovy kolac (mam mrazene ribezle z minulej urody) a konecne uspech :)

Recept zo stranky:
http://family.cz/scripts/journal/articl ... m_kid=6280

Suroviny:

20 dkg másla
35dkg hladké mouky
15dkg cukru
5 žloutků

Zpracovat jako linecké (nebo se klidně může použít linecké těsto - klidně i z pytlíku :-)) )
Dát péct do trouby na 200°C

Mezitím rychle ušlehat 5bílků a 25dkg moučkového cukru. Do sněhu zamíchat rybíz (dávala jsem od oka - celý sáček co jsem měla v mrazáku)

Potřít nedopečené těsto sněhem, ztlumit troubu na 150°C a péct 15-20 minut.

Monika
monika27
začiatočník

Odoslaťod monika27 »

Este vam musim vlozit link na skvely nepeceny kremes - baaaaaaaaaaaaaajecny :)

takze link:

http://www.dobre-jedlo.sk/recept-na-var ... kremes.php

Monika
monika27
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.