čo dnes varíte?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: čo dnes varíte?

Odoslaťod norika »

lutzlutz píše:Ano, aj by som si prosila recept, urcite by som prekvapila manzela.

Este sa chcem poradit, chcela by som v kuchyni pouzivat otruby, ale neviem co s tym, myslela som- kasu, miesat do muky na chlieb.... poradte mi prosim kto viete... spolieham hlavne na Martinu z MT

ja som ich jedavala s jogurtom , ked som bola tehu, a neslo mi vsetko poriadne von :lol:
alebo som ich davala ako vlozky do polievok, chutne su s zaprazkovych polievkach, napr. rascova, vajcova a pod...
a podla mna ich mozes dat do kolaca , citala som niekde, ze maju siroke pouzitie...zamiesat nieko nahrada niecoho, len primiesat popriniecom... :lol:
norika
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod lutzlutz »

Ahoj Norika, ovsaky su naozaj ovsene vlocky.
Dakujem za tip na tie otruby- zatial ich malemu prisypam do krupice- trosku. Nechce- ale krupicu nezje ani bez otrub...
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod lutzlutz »

Ahoj Norika, ovsaky su naozaj ovsene vlocky.
Dakujem za tip na tie otruby- zatial ich malemu prisypam do krupice- trosku. Nechce- ale krupicu nezje ani bez otrub...
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod norika »

lutzlutz píše:Ahoj Norika, ovsaky su naozaj ovsene vlocky.

no vraj sa mozu aj s orieskami, niekto vravi, ze ich treba tepelne upravit, lekari radia jest ich s jogurtom v surovom stave. jedla som ich asi 3 mesiace kazdy den a potom mi ktosi povedal, ze ci ich varim, ze obsahuju nieco skodlive :shock: co sa varenim nici.
no, a vraj ich staci oprazit nasucho, dat oriesky, a sup do jogurtu. tak na to pozor...a vraj sa upravuju aby neposkriabali creva, zas dalsi nazor :lol: , tak si vyber...

inak vam zavidim, ja mam obmedzene varenie, vela veci nemozem koli zaludku, takze asi 2x dlhsie rano premyslam, co idem varit :lol:
mohol by tu niekto hodit aj varenie dietne, lebo tu samy cesnak, a hrasok a kukurica a strukoviny, a to ja nemozem a tak to nejedia ani dalsi :D
norika
začiatočník

Odoslaťod Maira »

Ja som vyskusala recept kelovy privarok od jednej z vas, a chutil (aj manzelovi aj malemu a samo aj mne), co som dost prekvapena, lebo zatial som kel pripravovala len asi 2x a aj to nebolo bohvieco. Takze mam dalsi receptik na bezne pouzivanie... :)
Maira
expert

Odoslaťod haslerka »

baby aj ja by som poprosila nejake recepty bez strukovin a kysnutych veci... tiez mame problemy zo zaludkom... :roll:
haslerka
expert

Odoslaťod haslerka »

ovsene vlocky: niekto vravi, ze ich treba tepelne upravit, lekari radia jest ich s jogurtom v surovom stave. jedla som ich asi 3 mesiace kazdy den a potom mi ktosi povedal, ze ci ich varim, ze obsahuju nieco skodlive :shock: co sa varenim nici.
no, a vraj ich staci oprazit nasucho, dat oriesky, a sup do jogurtu. tak na to pozor...a vraj sa upravuju aby neposkriabali creva, zas dalsi nazor :lol: , tak si vyber...

tak ako to teda je s vlockami??? treba ich upravovat alebo nie? alebo ako to robite vy???
haslerka
expert

Odoslaťod norika »

[quote="haslerka"]ovsene vlocky: niekto vravi, ze ich treba tepelne upravit, lekari radia jest ich s jogurtom v surovom stave. jedla som ich asi 3 mesiace kazdy den a potom mi ktosi povedal, ze ci ich varim, ze obsahuju nieco skodlive :shock: co sa varenim nici.

tak ako to teda je s vlockami??? treba ich upravovat alebo nie? alebo ako to robite vy???
[/quote

psenicne otruby, nie vlocky majka....pisala som o otrubach..
ja ich radsej chvilku varim, potom som to robila tak, ze som chvilku varila v mliecku a potom jedla...
norika
začiatočník

Odoslaťod haslerka »

no klasika, zase som nieco neprecitala pozorne :oops:
ach jo,
haslerka
expert

Odoslaťod norika »

ja som dnes robila veelmi divnu polievku :lol:
zaprazku z muky na oleji, zaliala som vodou, nakrajala do toho zemiaky, oravsku slaninku, tu som neprazila, ale moze sa oprazit asi, sol, potom som tam dala rozlahane vajce, a nasekanu petrzlenovu vnat...celkom mnmam a jedle to bolo...tu slaninku uplne na male kococky....da sa to jest :lol: :shock:
norika
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.