čo dnes varíte?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: čo dnes varíte?

Odoslaťod Lalia »

Tess, Lutzlutz, velmi ma tesi, ze aspon niekde sa vylepsil jedalnicek a viacej sa poje. U nas sa uz obcas vyskytne, ze ani ovsaky nezaberu, ale zvacsa su (zvlastne) zjedene. Dnes som vsak urobila hlupost, tak ju nezopakujte po mne (alebo poradte, kde som urobila chybu). Povedala som si, ze ked su dobre ovsaky, bude iste dobra aj ovsakova muka. :-) Opat som sa raz snazila o nieco, co som este nikdy nedokazala. A tak velmi by som chcela. Su to plnene domace cestoviny. Uz ste to skusali? V kucharkach su take kraaaasne obrazky. Rozhodla som sa, ze jedny vyskusam, naplnim nejakou spenatovou plnkou (mala som radsej do spenatu nasypat ovsaky a boli by sme aspon syti!) :lol: Zaklincovala som to predstavou, ze vsetko bude uzasne zdrave, ked namiesto klasickej muky pouzijem celozrnnu ovsakovu (som investovala). Asi som ju mala niecim "zriedit", pomiesat. Pretoze bola prilis drsna - kusky nepomletych supiek - a cestoviny boli celkovo tvrde. Aj som ich nechala vymocit vo vode. :-) A nic. Ach jo. Take pekne obrazky maju v tych kucharkach...
Lalia
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod alca »

LALIA neviem, kde bola chyba, ale ovsenna muka sa sprava inaksie ako psenicna. Ma napr. menej lepku. Ale viem ako to vie nastvat, ked sa s tym papres tolky cas a vysledok nezodpoveda usiliu :( . Tiez som kopu veci absolvovala metodou pokusov a omylov. Tak hor sa do dalsich pokusov :D , uz budu isto uspesne.
alca
začiatočník

Odoslaťod alca »

Ja som dnes robila jeden recept z ceskych stranok, oblizovali sa deti aj starci. Je to rychle. Mala som na to cele kura, ktore som naporcovala, kostru som vyvarila do polievky, hned pri porcovani som to hadzala do vriacej vody. Neskor som pridala do pol. zeleninu a nakoniec krupicove halusky. K masu som pridala 4 vacsie cibule, 6 guliciek borievky (jalovec), 4 gul. cier. korenia (pepr), 4 gul. noveho korenia, 3 bobk. listy, 2 parad. pretl (125g), 1 lyzicku cukru, asi 1.5dcl vody (tou som vyplachla nadobky od par. pretlaku - ani zrno nazmar :D ). Kym sa robilo maso, spravila som aj cestovinu. Cely obed pre 7 ludi za cca 1/2 hod. Take recepty milujem :D

MYSLIVECKE KURA dalej original v cestine :)
Kuřecí maso (prsíčka nakrájím na kostky, stehna nechávám celá ale bez kůže) zprudka opeču na tuku, aby se zatáhlo, přidám na kostičky nakrájenou cibuli (klidně hodně), osolím, přihodím koření - pár zrnek celého pepře, nového koření a jalovce, tymián, pár bobkových listů, zaliju rajským protlakem (raději 2 plechovky, je potom víc omáčky). Zamíchám, uzavřu papiňák a vařím asi 15 - 20 minut. Podávám s těstovinama (nejraději penne) a i můj konzervativní otec, který má rád kuře jenom pečené s bramborem, chválil a otíral červené cákance z košile.
alca
začiatočník

Odoslaťod lutzlutz »

Lalia:
to s tou mukou je mrzute, ja som dnes varila hraskovu polievku so zemiacikom a mrkvickou, mixnut, do nej osvedcene ovsaky, masko so zemiaxcikmi uz ale dieta nechcelo

Alca:
fiha, to znie naozaj dobre a k tomu doba pripravy...ten recept urcite vyskusam
vidim ze u vas cestoviny letia, u nas vedie ryza
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod alca »

lutzlutz píše:vidim ze u vas cestoviny letia, u nas vedie ryza

U nas je to rozne. Najstarsi syn preferuje cestoviny, dcera miluje ryzu, ja davam prednost zemiakom. Ostatnym je to jedno. Knedle nikto moc nemusi. Nase male deti ale cestovinu tlacia o 106, staci len nechat na stole neodlozenu varenu cestovinu a spraskaju ju tak bez nicoho. Aj ked su najedeni, najma nas najmladsi. :lol: :lol:

Ryzu robim tak: necham na oleji zosklovatiet cibulku, pridam 1 diel ryze- preplachnutej a odkvapkanej, pomiesam, zalejem 2 dielmi vody, pripadne pridam dalsie ingrediencie (klincek, kari, hrasok, kukuricu, hrozienka :shock: - jasne ze nie vsetko dokopy, raz tak, raz inaksie :D ), privediem k varu, varim zakryte (s malou medzierkou aby nevykypelo) 5 minut, vypnem a odnesiem pod perinu, tam necham aspon 15 minut. Niekedy ju takto spravim rano, ideme von a na obed mam hotovu, teplu ryzu. Rovnako robim naturalnu ryzu, len ju varim 15 - 20 minut a zalievam 3 dielmi vody.
alca
začiatočník

Odoslaťod Táňa »

My sme dnes mali zeleninovú polievku so špadlovými haluškami a bryndzové pirohy.
Táňa

expert

Odoslaťod estee »

My mame taky rychly recept na zeleninovu polevku: na troske oleja chvilku prazim na hrubsie rezance nastruhanu mrkvu + co sa najde doma - petrzlen, kalerabik, zalejem vodou, pridam trochu mletej rasce a soli, povarim do zmaknutia. Zvyknem pridat aj hrasok. Po dovareni do toho hodim ovsene vlocky, zmaknu aj bez varenia. Ak mam, pri servirovano pridavam petrzlenovu vnat.
estee
expert

Odoslaťod MartinaK »

Ja zvyknem robit takuto jednoduchu polievku, vacsinou s hraskom a mrkvou.
Na troske oleja + maslo oprazim detsku krupicu, pridam vajicko a urobim taku akoby prazenicku. Potom zalejem vodou, kde to rozmiesam. Pridam zeleninku a vegetu (bez glutamanu) a uvarim :-)

My musime aspon raz do tyzdna robit cestovinky, kedze moja mala ich zboznuje. Kvoli manzelovi, ale najcastejsie robim klasiku - uvarene cestovinky + struhany syr + kysla smotana (to budeme mat dnes na obed).
MartinaK
začiatočník

Odoslaťod haslerka »

ja vam pridam rychlu polievku,

mala by ist klasicka zaprazka, ale ja oprazim na masle alebo oleji krupicovu kasu, ked sa z toho spravi taka kasa nasypem sladku cervenu papriku a zalejem vodou. a pridam rascu. ked zacina vret pridam sol, vegetu. a je to. a sem tam rozslahane vajce pridam
a ked davam rascu celu, precedim to a pridam niekedy rozslahane vajce.

je to rychovka
haslerka
expert

Odoslaťod norika »

som asi nejaka divna, ale ovsaky su ovsene vlocky ? :shock: :lol: :lol: :lol:
norika
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.