pravá vianočná vianočka

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pravá vianočná vianočka

Odoslaťod audrey »

Maminky pekárky-cukrárky, máte niektorá receptík na túto dobrotu? Sem s ním, nemôžem sa dočkať :D Taká s hrozienkami, orieškami a inými dobrotami :D
audrey
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod lutzlutz »

Ahoj, ak si poradis s nemcinou, tak potom tu si urcite nieco vyberies.
http://www.chefkoch.de/kochbuch/59,0,28 ... zepte.html
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod audrey »

lutzlutz píše:Ahoj, ak si poradis s nemcinou, tak potom tu si urcite nieco vyberies.
http://www.chefkoch.de/kochbuch/59,0,28 ... zepte.html

a keď si neporadím? ešte s angličtinou v poho, ale nemčina teda fakt ee... ale dík za snahu :wink:
audrey
expert

Odoslaťod audrey »

Niečo som predsa len našla :D

Starý slovenský recept na vianočku
Suroviny: 1 kg polohrubej múky, 200 g masla, 140 g práškového cukru, 60 g droždia, 150 g hrozienok, 150 g mandlí, 1 celé vajce, 2 žĺtka, citrónová kôra, soľ, muškátový kvet, 5 dl teplého mlieka, vajce na potretie.

Do hlbokej misy dáme múku, do nej rozdrobíme maslo. Do jamky v múke dáme celé vajce, žĺtka, cukor, strúhanú citrónovú kôru, štipku muškátového kvetu. Premiešame a prilejeme kvások a zbytok teplého mlieka. Cesto dôkladne vypracujeme, prikryjeme a dáme na teplo vykysnúť. Keď je cesto vykysnuté, pridáme hrozienka a jemne nasekané sparené šúpané mandle. Cesto vyvaľkáme, rozdelíme, vianočku upletieme a dáme opäť vykysnúť. Potrieme rozšľahaným vajcom a pečieme.
audrey
expert

Odoslaťod lutzlutz »

Joj, to ak chces takuto, tak v sekcii vyziva, tema pekaren na chleba som hodila jeden recept aj s foto niekde na konci by to malo byt(pecena rucne, nie v pekarni). Ja len ked si pisala o orieskoch a tak, ze chces nemecku, kde sa dava hrozne vela sus. ovocia, prip. sa do stredu zapeka aj marcipan a robi sa na nej cukrova korka...
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod cinnamon »

Ahoj, klasicka vianocna vianocka, ako ja zvyknem piect sa robi z normalneho kysnuteho cesta, ako na buchty, ale pridas do cesta citronovu kôru, sušené ovocie. Vrch sa potrie bielkom a posype mandlovymi hoblinkami a pletie sa spodok zo 4 pramenov a postupne z 3 a z dvoch. Potom treba celu vianocku zvrchu prepichnut spajdlami, aby sa ti neposunula alebo nespadli tie vrchne vrkoce. Najosvedcenejsie a najma ak to robis prvykrat je kupit si zmes ceske buchty velky plech, je to vlastne len zmes muky a drozdia v spravnom pomere a nemozes nic pokazit a vzadu je aj presny postup na vianocku. Robim to tak obcas aj ja, nie to ziadna chemia, ako by sa mohlo zdat, vyhoda je ze nemusis nic vazit a mas to presne na jednu vianocku alebo plny plech buchiet a to cesto je fakt mozno aj lepsie ako obycajne. Nie je to nic narocne, len trochuh cviku. Tak vela zdaru a stastne a vesele.
cinnamon

pred porodom:)

začiatočník

Odoslaťod audrey »

Vďaka, vyskúšame :D Už teraz sa mi zbiehajú slinky :D :wink:
audrey
expert

Odoslaťod Malvinka »

lutzlutz píše:Joj, to ak chces takuto, tak v sekcii vyziva, tema pekaren na chleba som hodila jeden recept aj s foto niekde na konci by to malo byt(pecena rucne, nie v pekarni). Ja len ked si pisala o orieskoch a tak, ze chces nemecku, kde sa dava hrozne vela sus. ovocia, prip. sa do stredu zapeka aj marcipan a robi sa na nej cukrova korka...

LUtzlutz, ano, to je potom tzv. "štóla". Na Slovensku som sa s nou nestretla, ale ked som sa prestahovala do Ciech, tak tu sa hodne predava a je vyborna. Ale je to nieco uplne ine ako vianocka - aspon pre mna ma byt vianocka lahsia a len s hrozienkami a na vrchu platky mandli.

No taku vianocku aj ja hladam, o akej pise Trencanka. Super podrobny recept, diky moc :!: :P
Malvinka

:)

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.