vianocne pecenie

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: vianocne pecenie

Odoslaťod danirose »

..som sice z bratislavy, ale fakt neviem, co su pajgle....maju aj ine meno?

Ja sa tesim na pecenie tento rok, zacinam az teraz - ja robievam vsetky tie makovniky/orechovniky/tvarohovniky, linecke a vanilkove rozky a potom mince pies a christmas cake, co je fakt dost pre nas..nechcem skoncit na vahe 1.januara ako minuly rok, ked som piekla uz od novembra - dcere do skoly akoze a tak :oi
danirose
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Malvinka »

Nie sú tie pajgle také tie výborné bratislavské rožteky s orechovou či makovou plnkou??? Zvykla som si ich kupovať, keď som ešte pracovala v Bratislave, to bola moja obĺúbená mňamka ku kávičke :vyplaz:

Ináč som tento rok piekla len medovníčky, linecké, vínne a vanilkové rohlíčky, bohate to stačilo, keďže sme od svokry dostali tri krabice úžasného cukroví, kde bolo 15 druhov minimálne :D
Malvinka

:)

expert

Odoslaťod gombicek »

Trencanka píše:Pridavam recept na ozaj dobry pernik s jablkami, cesto sa leje na plech. Ked sa nakraja a da do krabice a chladnej spajze, tak aj tyzden môzte chodit vyjedat :cook: :hamm

.

dakujem za recept V:)
manm tento pernik sme vyskusali a mal velky uspech. je to jednuche, vhdone na vyjedanie aj pre deti, zaradujem medzi moje stalice :cook:
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Edita »

ja viem ze do vianoc je este daleko ale hladam niekoho kto rad pecie a pecie vela :clap: . rada by som si odkupila vianocne pecivo a mozu byt aj nejake plnkove kolaciky. mozno si poviete ze je vela zien co si takto zarabaju, ale s tym nemam az take dobre skusenosti. tie kolace chutia ako umeliny z cukrarne... hladam niekoho, kto pecie z klasickych surovin napr. maslo a hlavne pecie pre svoju rodinu, ktoru urcite ako sa hovori ''neosidi''. takze ak peciete viac a podelite sa budem sa velmi tesit. zaplatim :lol: som z BA a sme 3 clenna rodina
Edita
začiatočník

Odoslaťod slimacka »

baby, ja som minule skusala tento recept a fakt som bola spokojna :) najblizsie ho spravim na vianoce, uz teraz sa tesim http://www.dietyachudnutie.sk/recepty-na-chudnutie/musli-tycinky/
slimacka

Odoslaťod julynecka »

Babuľky čítali ste nové tipy a triky na Vianočné pečenie? :)
http://www.ochutnaj.sk/blog?id=44
julynecka

Odoslaťod kikika »

Žienky pozerám že to tu už moc nežije v tejto téme ohľadom vianočného pečenia ale chcela by som túto tému nejako obnoviť, pretože by ma zaujímalo či ste tu aj viaceré ktoré sa snažíte piecť trošku zdravšie? Ja sa o to snažím, niekedy sa mi to aj darí a niekedy zase spravím taký koláč že to je riadna kalorická bomba :D Aké suroviny ste vymenili a začali používať keď ste začali piecť zdravšie?
kikika

Odoslaťod nnikisteinn »

Kikika radikalne som zmenila svoje pecenie..presmerovala ma nato moja sestra ktora uz vyse roka pecie cisto len zdrave zakusky a vzdy ked sme k nej prisli tak mala nejaky upeceny a velmi mi chutil..a este ked som si pomyslela ze je zdravy a neobsahuje cukor, tak o to este lepsie..aspon som nemala ziadne vycitky :D ake suroviny? no napriklad namiesto cukru med, namiesto obycajneho oleja bud kokosy alebo olivovy olej a podobne..
nnikisteinn

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.