Aku muku pouzit?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Aku muku pouzit?

Odoslaťod Petrouchka »

Dostala som nemecku knizku s receptami na pecenie, su tam krasne recepty, avsak v kazdom recepte je uvedene, len ze muka - oni nerozpisuju, ze ci hladka, polohruba alebo hruba
a ja zase nie som az taka skusena pekarka/cukrarka, aby som sama od seba vedela, aka muka tam ma ist
zatial som piekla vacsinou iba podla slovenskych receptov a tam je napisane, aku muku mam pouzit
neviete mi poradit nejake zakladne pravidla, podla ktorych sa mozno riadit?
napr. aku muku na kysnute kolace, aku na torty a kremove zakusky, aku na keksiky a susienky a pod.
Petrouchka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod lutzlutz »

Petrouchka, ja pri peceni zo zahr. zdrojov postupujem takto:

Piskotove, trene cesta: polohoruba alebo hruba muka
Linecke cesto: hladka muka
Kysnute cesta: polohruba alebo hladka (kolace/vianocka: polohr., chleby: hladka T650)
Susienky: hladka
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Petrouchka »

Dakujem, Lutz :wink:
Petrouchka
expert

Odoslaťod lutzlutz »

A este mi napada- Muffiny- tie peciem zatial len z nemeckych receptov- a presne ako pises- vzdy je tam len Mehl- tak tam davam polohrubu
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Silvia H »

Petrouchka, len pre info - Nemci naozaj pouzivaju vsade len vyraz "muka", kedze muky nedelia na hladke, polohrube a hrube, ale napr. na muku na kolace, muku na piskotove cesto, muku na chlieb a pod. V podstate to ale vsetko je muka hladka, maloktora sa vobec priblizi slovenskej polohrubej, o hrubej uz ani nehovorim, to potom uz existuje len krupica.
Suhlasim s rozdelenim podla Lutzlutz, ja peciem takisto.
Silvia H

Odoslaťod kajuska1 »

Keď som začínala piecť, tiež som sa trápila tým, akú múku použiť. Hlavne keď som varila podľa receptov mojej starej mamy. Tá vedela, akú múku treba, tak to nepísala. Všimli ste si, že múky Babičkina voľba sa už rozdeľujú podľa toho čo pečiete? Tortová, na kysnuté koláče, krehké koláče. Ja sa riadim podľa toho a zatiaľ som nič nepokazila :D
kajuska1

Odoslaťod saskia34 »

ja pouzivam klasicku uz dlho rozmyslam ci by som nejaku inu nevyskusala ale ked vidim tie ceny tak mi je az zle :-/
saskia34

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.