detská výživa

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: detská výživa

Odoslaťod monias »

Ale prosím ťa, keď vieš čítať tak sa vieš takým veciam úplne v pohode vyhnúť. Ja som sa tiež bála keď som začala Martinke dávať príkrmy, tiež ma furt strašili, že keď jej nebudem robiť výživy doma a z domáceho ovocia tak bude mať kadejaké alergie na ovocie a všetky tie éčka a podobné veci. Potom samozrejme najväčší strašiak všetkých mamičiek, ktorým záleží na tom čo dávajú svojím deťom, pridaný cukor. Čo som sa ja o tom napočúvala, vyplašili ma a potom keď som začala poriadne čítať obaly tak som zistila, že áno sú aj také výživy ale keď vieš čo máš hľadať tak vieš nájsť aj poctivé výživy a vôbec nemusíš ich výrobou stráviť polovicu leta :)
monias
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod simixe »

ma pravdu, nemusis mat z tych veci take mindraky. je sice dolezito co davas svojmu dietatu papat ale nikto od teba nechce aby si to takto prezivala. ved staci citat a mas toho teraz vela na vyber, nemusis kupit hned prvy prikrm, ktory v obchode zbadas ;)
simixe

Odoslaťod -dana- »

Ahoj Adrienka
jasne, ze je lepsie si urobit domace, ak mas moznost a cas. Teraz na jesen ale uz vela ovocia nie je, snad jablka, hrusky, hrozno. A potrebujes to na stravovanie mimo domu? Lebo podla mna je najlepsie cerstve. Ja som este zvykla mrazit, co sa dalo (rozmixovana varena zelenina), ale chuti to trosku inak, musis vyskusat. Podla mna ma vyznam sterilizovat, ked uz nevies co s tym, teda ak mas zo zahrady narazovo vela a nestihas jest cerstve.
-dana-
začiatočník

Odoslaťod adrienka »

len to, že ja nemám veľmi ani v lete možnosť mať niečo zo záhradky, keď som pred tým aj zavárala tak som si kupovala všetko na trhoch, tam síce nebolo to ovocie úplne najlacnejšie ale aspoň som vedela, že je čerstvé a pocitov pestované. samozrejme zo záhrady by bolo najideálnejšie ale nemám také možnosti :/
adrienka
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod -dana- »

Ani ja nemam zahradu, len na balkone par paradajok a bylinky :-) takze tiez nemam co zavarat. Tiez sa snazim kupovat na trhoch (podla toho kde som) ale jem len cerstve.
Tak skus ist na huby, tie su zadarmo a daju sa susit aj mrazit :-) Cez zimne mesiace nebude toho vela (predpokladam, ze byvas v strednej europe) az do medvedieho cesnaku v marci :D -ten sa da tiez robit do zasoby
-dana-
začiatočník

Odoslaťod simixe »

ale my sa tu bavime o detskych vyzivach vies :) z hub asi nebude robit prikrmy :D teda mozno to niekde robia ale pochybujem, lebo huby su dost tazke na zaludok aj pre dospeleho cloveka a nie este pre dieta. deti by ich vlastne ani vobec nemali
simixe

Odoslaťod adrienka »

bylinky to áno, to si pestujem aj ja, hlavne bazalku, tymián mám, dokonca aj čili papričky, to sa dá v pohode aj keď nemá človek takú možnosť mať záhradku :) ale ja som skôr riešila detské výživy vieš a z ovocia a z nejakej zeleninky a to si moc doma nevypestuješ :) a hríby isto nie, to je strašne ťažké na strávenie
adrienka
začiatočník

Odoslaťod -dana- »

Hej, chapem, len teraz po lete uz snad su len jablka. A kupovat specialne ovozel na zavaranie (este mimo sezony) sa mi nedza byt velmi logicke. Radsej by som kupovala cerstve, take banany, jablka, hrusky su aj v zime, a urcite zdravsie cerstve ako varene. Ja viem, s tou vyzivou neporadim :-) , stale sa mi zda, ze je to nudzove riesenie pri velkej urode
-dana-
začiatočník

Odoslaťod simixe »

jaj takto si to ty myslela :D prepac, akoze hej ved niektore ovocie sa da zohnat aj takto mimo sezony, respektive v zime tak sa da urobit nejaky prikrm aj cersty a hned spapat to je jasne, len to uz je potom viac o tom case. lebo zase nechat to kysnut v chladnicke par dni ked sa to nezavari, tak sa to moze uz rovno vyhodit. tieto cerstve najlepsie zjest v ten den alebo na druhy maximalne a to nie kazdemu vyhovuje
simixe

Odoslaťod adrienka »

pri detičkách mi to ani ako núdzové riešenie nepríde, ešte takto pre dospelého, jasné, že je čerstvé ovocie oveľa lepšie ale pri deťoch sú tie výživy, hlavne takto na začiatku potrebné :) preto sme to tu riešili. dá sa to takto cez zimu "oklamať", že robíš zakaždým čerstvé ale tomu sa ja práve chcela vyhnúť
adrienka
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.