detská výživa

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: detská výživa

Odoslaťod MataK »

Mohli by ste mi prosím poradiť nejaký dobrý recept na doma vyrábanú detskú výživu :?:

Ďakujem
MataK

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hela17 »

5 kg jabĺk, 2,5 lvody, 40Dag cukru, 1,5 Zlatý klas.
Jablká ošúpeš a necháš variť do polomäkka. Po odstavení ich zleješ a v tej jablčnej vode uvaríš Zlatý klas. Ten zmixuješ s jeblkami, ešte raz necháš prejsť varom a dávaš do fliaš. A sterilizujeme. Ak chceš príchuť, môžeš pridať džem, iné ovocie, proste fantázia. Ja som dnes robila čučoriedkovú. A dávala som maizenu, nie Zlatý klas, lebo sa mi nechcelo ísť do obchodu.
Ročne robím aj 5-6 dávok. Rôzne, broskyňové, malinové, ríbezľové, marhuľové...
Hela17
pokročilý

Odoslaťod sabina »

ja som robila takuto: jablka a mrkva 1:1 varime postruhane v 1litri vody,pridame 1 skoricovy a 1vanilkovy cukor...vysterilizujeme a papame...mojmu to minuly rok velmi chutilo...uz na vianoce sme nemali ziadne zasoby.. :)
sabina
pokročilý

Odoslaťod Iwa »

Ja robievam tak, ze jablka nakrajane na kusky su len ponorene vo vode. Rozvarim to, pripadne este rozmixujem a ked treba dam cukor, ale skor menej (ved dosladit sa da vzdy). Robila som bananovu (1/4 bol nevareny pomackany banan), jahodovu (jahod staci malo, aj malin) a este kiwi (kivwi com nakrajala na kolieska a do kazdeho poharika pridala tak 2-3). Cisto jablkovu som posypala navrchu skoricou. Vsetko som sterilizovala.
Iwa
expert

Odoslaťod kajutruska »

Moja kamoska takto robieva, ak chces tak sa jej spytam, ze ako ich robi tak aby jej vydrzali co najdlhsie. Ja som si napriklad na to este netrufla :D Bojim sa, ze by som dala kopec penazi do ovocia a potom sa mi to vsetko za tyzden pokazi :D
kajutruska

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.