Losos

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Losos

Odoslaťod gituschaa »

Chcela by som vedieť ako pripravujete túto rybu. Zatiaľ sme sa jej nejako vyhýbali len ani neviem ako a máme ju doma v chladničke. Tak by som chcela vedieť ako je ju najlepšie pripraviť, lebo no nie je to najlacnejšia ryba a nechcela by som veru obed pokaziť :wink:
gituschaa

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Losos

Odoslaťod zmok »

My najradsej robime na pare - trochu posolim, posypem mrazenym koprom (alebo ak mas aj cerstvym), na to dam trochu masla, zabalim do alobalu a dam do parneho hrnca - podla hrubky filety parim 15-25 minut - treba vyskusat, ak je vnutri este surovy, tak pridat zo 5-10 minut. Ostane uzasne stavnaty, nie vysuseny ako ked sa pecie v rure. U nas najoblubenejsia ryba :yes:
zmok

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Ja dam losos do mikrotenu, kde dam trosku olivaca, citronu, soli, cesnaku, nech to s tym trochu odstoji a obali sa tymi chutami. Potom na masle par minut na kazdej strane na panvici opeciem. Je to snad najjednoduchsia priprava, losos cim jednoduchsie, ma sam uz dost dokonalu chut, prekombinovanost ju znici.
Najcastejsie ho jeme len tak, so zemiakmi, ryzou, cimkolvek. Ked omacky, milujem kombinaciu kopor - losos, do smotany kopor cerstvy, trochu horcice, citronu...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod AlAAA »

lososa budu mít dneska ne večeři. já ho nejčastěji pouze peču s bylinkami. Tak mi chutná asi nejvíce.
AlAAA

Odoslaťod riammami »

My ho máme málokedy, keďže ho ľúbim iba ja. Ale taktiež najčastejšie ho pečiem s bylinkami a na masielku. Tak je najchutnejší
riammami

Mood: Happy

Odoslaťod Stejsy »

@monias to vážne? U nás sú ryby každý týždeň. Zbožňujeme ich celá rodina a hlavne teda lososa a na vianoce kapra. Mňaaaaam:-)
Stejsy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.