Dýňová polévka

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dýňová polévka

Odoslaťod PotulnyPes »

Uvařte si dýňovou polévku. Je zdravá, jednoduchá a dýni (hokáido) seženete všude.

Recept:
Oloupanou cibuli nakrájíme na kostičky a osmahneme dozlatova na oleji. Přidáme na kostičky nakrájenou dýni a zalijeme vývarem. Necháme 20 minut povařit, dokud dýně nezměkne. Po uvaření polévku odstavíme a necháme vychladnout.

Dýňovou polévku rozmixujeme a ochutíme pepřem, solí, kari kořením a sladkou smetanou. Vše dáme zpět na mírný oheň a ještě chviličku povaříme.

Výbornou dýňovou polévku podáváme se lžičkou kyselé smetany a na talířku zdobíme čerstvou pažitkou a nasekanou bazalkou.
PotulnyPes
 
Príspevky: 18

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dýňová polévka

Odoslaťod autumn11 »

my doma túto polievku zbožňujeme. Osmahneme cibuľu na masle, pridáme hokaido alebo butternut squash tekvicu
a na konci pridáme sladkú smotanu. Na tanieri ešte polejeme troškou tekvicového oleja a posypeme orestovanými tekvicovými semiačkami.
autumn11
 
Príspevky: 63

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dýňová polévka

Odoslaťod patusa_11 »

my sme takú ešte nikdy nejedli, no musím ju niekedy skúsiť, snáď mi ju budú chcieť zjesť
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dýňová polévka

Odoslaťod kosianovanin »

ja som pred tyzdnom robila milujem ju :)
kosianovanin
 
Príspevky: 39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dýňová polévka

Odoslaťod luciy »

@ludka_82 vsak uvar a ked nic ine nebude doma tak aj do nej sa pusti. Ale treba experimentovat, mojmu muzovi sa to velmi paci ked uvarim nieco nove a este ked to je chutne tak ma vzdy vychvali do nebies:-)
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.