pangasius

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pangasius

Odoslaťod corky »

párkrát sme to kupili, mali sme kupeneho u nas aj v Polsku (v tomto prípade je to úplne jedno, ked človek nakupuje ... rozdiel je len v cene), ale tiež ma to neohúrilo. Je fajn, že je to bez kostí, ale inak mi to chutilo tak umelo, vôbec nie "rybacinou" ... aj tak su najlepšie naš pstruhy
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mmonika »

mne vadila ta masa ladu ,ze oplachnut a zmit lad :scared: , pri peceni z neho isla voda ,vysusala som neustale /pstruhov,lososa dam do rury a nestaram sa ,najradsej kupujem cerstve ryby nemrazene/ ,nikdy viac, neviem ako je to lacna ryba, podla mna strasne draha,lebo ked zmizne ten lad tak ostane taky kusocek masa vodnateho ,ze tak drahy lad je hlupost kupovat, nehovoriac o vietnamskych bahennych vodach, takze radsej menej casto ale cerstvu nemrazenu rybu upecenu s citronom a bylinkami ,mnamka
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod para »

Baby a vy kupite napr. mrazene kura dovezene z Ciny? Ja nie a ani pangasa dovezeneho z Vietnamu. Je glazovany vodou,navyse vraj vodou z rieky, ako pise monika skuste si odvazit pangasa po rozmrazeni a osuseni, z kila ryb mate zrazu hups 400gramov.
Ak vidite v obchode cerstveho - neverte nikto sem nedovaza cerstve pangasi, su rozmrazene. Jod okolo tej ryby len presiel, ten sa tam objavi az ho osolite u na skupenou solou s jodom a ktovie cim ich krmia...
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod cottoncandy »

Pravdupovediac, ja sa už bojím nakupovať vo veľkých obchodných reťazcoch...keď sme pred pár rokmi objavili v obchodoch pangasia, bola som z neho nadšená, kupovali sme ho často, ale potom sa začali množiť negatívne informácie o mrazených rybách všeobecne, tak sme s jeho kupovaním prestali... naposledy som ho jedla na vianoce u mojich rodičov, im stále veľmi chutí, bolo mi trápne ho odmietnuť, keď si mama dala prácu s obedom, tak som ho ochutnala, ale už asi nikdy viac...
(priznám sa, že z mrazených rýb ešte kupujem parmicu, pražmu a hoki, občas sa dá za dobrú cenu kúpiť aj čerstvý losos)
...bojím sa v obchodoch kupovať aj kurence či iné mäso, ale inú možnosť žiaľ nemám, jedine ich kúpiť, tak aspoň poctivo vyberám, snažím sa bio :wink:
Kde nakupujete čerstvé ryby a mäso vy?
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod Ľubica Krištofová »

My už pangasa nejedávame,veru ostáva z toho taký divný humus bez chuti.Kúpila som tresku a moje deti vtedy samé povedali že im chutí ovela viac a pangasa nech už nekupujem.Bola na ňom hrubá vrstva ľadu a na bokoch mastnota ktorú bolo treba najprv odrezať preč.Brr,teda súhlasím s vami kočky,toto už jesť nebudeme :nie:
Ľubica Krištofová

skvelý

začiatočník

Mood: Cool

Odoslaťod gabona1 »

Videla som dokumentárny film o týchto rybách a poviem vám, že by som to do úst nedala. Je to treťotriedna ryba. Škoda, že ich občas jedávajú deti v školských jedálňach a rodičia si ešte myslia, aké zdravé jedlo dostali. Neodporúčam ani ja.
gabona1
začiatočník

Odoslaťod corky »

ja som videla dokument o lososoch ... tiež už mám problém dať to do úst
chovajú to na farmách, kde to nie je domovská ryba (vo vodách pri Chile, Argentíne) a samozrejme, aby lososy prežili, papajú množstvo liekov, potom transport tisíce kilometrov
najlepšie je jesť naše pstruhy a ked sme pri mori, dám si morskú rybu, napr. pražmu zlatú
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod JuniorPeta »

corky píše:ja som videla dokument o lososoch ... tiež už mám problém dať to do úst
chovajú to na farmách, kde to nie je domovská ryba (vo vodách pri Chile, Argentíne) a samozrejme, aby lososy prežili, papajú množstvo liekov, potom transport tisíce kilometrov
najlepšie je jesť naše pstruhy a ked sme pri mori, dám si morskú rybu, napr. pražmu zlatú

To naozaj?? A lososa tak zbožňujem, no táto informácia ma dosť sklamala:/
JuniorPeta

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.