Co robite detom na desiatu?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Co robite detom na desiatu?

Odoslaťod patrissianka »

sunhila píše:Ahojte mamicky uz starsich deti :wink: :) Chcela by som pozistovat par dobrych tipov, co dat dietatku na desiatu do skoly? Pride mi, ze stale to iste dookola len robim a rada by som aj nejaku zmenu vyskusala. Snad mi to moje dieta neofrfle :lol: :D Za vsetky tipy vopred dakujem :wink:

A co take dookola stale robis detom? Mas na mysli iba take desiaty ako rozok s maslom, sunkou a podobne? Ved take su predsa najlepsie, nie? :-D :-)
patrissianka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod sunhila »

Patrissianka presne tie som mala na mysli :-( :-D Mam pocit, ze stale len nejake rozky robim :-( Uz niekedy ani neviem aku salamu ci sunku kupit, aby desiata aspon o nieco inak chutila. Fakt som uz z toho zufala niekedy :-( :-(
sunhila

Odoslaťod misiacinka »

Sunhila na ktoru z tych pomazanok chces recept? Ci na vsetky? A tu mas tie recept na pizzove kolaciky a sunkove vafle:
Sunkove vafle so zeleninou:
Potrebujes: 250 g hladkej muky
150 g masla
4 vajicka
150 g sunky (ja davam KRASNO)
2 dl mlieka
1 lyzicka kypriaceho prasku
olej na vymazanie vaflovaca
cerstve zelene bylinky
sol
zelenina na servirovanie
Postup: V sekaciku rozsekaj sunku s vajickami. Zmes nalej do misy, prilej mlieko, pridaj muku rozmiesanu s praskom do peciva a so solou a na zaver vslahaj zmaknute maslo a nasekane bylinky. Vaflovac slabo potri olejom a zohrej. Nalej don cesto tak, aby po celej ploche tvorilo tenku vrstvu, priklop a pec do zlatista. Vafle rozdel na taniere a dopln zeleninou podla chuti.

Toto je ten jeden recept a na tie pizzove rozky ho musim pohladat, neviem kde som ho zapatrosila ked som to naposledy robila. Ten ti napisem neskor, okey? Len mi to pripomen ak by som zabudla.
misiacinka

Odoslaťod sunhila »

Misiacinka na tu bryndzovu a sunkovu by si mi mohla napisat recept. Syrovu aj ja robievam, takze na tu recept mam :-) A dakujem ti velmi pekne za recept na tie vafle. Hned cez vikend ich vyskusam spravit, nevyzera to byt tazke :-) :-) A sunku davas vzdy tuto alebo aj obmienas niekedy? Ved to je asi jedno, aka tam pojde, nie? Jasne v pohodicke, aj neskor staci. Budem rada :-) ;-)
sunhila

Odoslaťod misiacinka »

Sunhila okey napisem ale az ked budem doma, lebo tam mam recept na ne. Teraz som momentalne v praci a trochu sa zasivam :-D :-D Vacsinou davam tuto, lebo ta nam najviac chuti. Obsahuje vela masa a je to citit, je chutnejsia ako ine. Ale je to uz len na tebe, aku tam das. Samozrejme, ze tam mozes dat aj inu.
misiacinka

Odoslaťod miladia »

Misiacinka z tohto receptu kolko tych vafli cca spravis? Vyzera to velmi chutne;-)
miladia
začiatočník

Odoslaťod kovalicka »

Môj drahý a tak isto aj ja máme veľmi radi takéto desiaty :-) Keďže momentálne aj desiatujem, tak som vám to hneď aj odfotila ;-) Je to síce klasika, ale podľa môjho názoru nie je nad ňu :-) ;-) :-)
[ img ]
kovalicka

Odoslaťod pauzi »

Kovalicka ty mávaš aj desiaty s manželom? To my sa väčšinou len naraňajkujeme a potom až obedujeme. Na desiatu jednoducho nie je čas :-( Na desiatu mám iba kávu :-D:-D Ale žemličku so syrom, šunkou a maslom zbožňujem aj ja ;-) Hoci túto Amálku som ešte nikdy nejedla. Aký má obsah? Vidím, že 92% mäsa, je to asi dosť veľký rozdiel od tých lacných šuniek, že? Porovnávala si to niekedy?
pauzi

Odoslaťod kovalicka »

@pauzi: samozrejme! Desiata musí byť, keďže jedávame 5-krát za deň. To sú presne raňajky, desiata, obed, olovrant a večera. Akurát aby som neumrela od hladu :-D :-D To zbožňuje asi veľa ľudí!! :-P Vidíš dobre, táto šunka obsahuje 92% mäsa a je to brutálny rozdiel od tých druhých lacných v ktorých nevieš ani čo je pomleté :-( Aj som to porovnávala a je to dosť veľký rozdiel! Na tejto cítiš, že je to kvalita! Veď je aj o trochu drahšia ale zase oplatí sa!
kovalicka

Odoslaťod misiacinka »

Sunhila bryndzovu pomazanku robim velmi jednoducho a to tak, ze si bryndzu rozmiesam s maslom a pridam cervenu mletu papriku a trochu rasce. Toto vsetko rozmiesam do jemneho kremu. Sunkovu pomazanku tiez robim jednoducho:-) Maslo si vymiesam a pridam nakrajanu sunku, posekane uhorky a vajcia. Vsetko podla chuti osolim a poriadne vymiesam a sunkova pomazanka je na svete:-);-) A co skusala si tie vafle? Ako dopadli,hm? ;-)

Miladia fuha, co ja viem? Nikdy som ich nepocitala:-/
misiacinka

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...