mama v 40

Niekedy je ťažké rozhodnúť sa, inokedy - rozhodnutie zrealizovať. Kým začne rásť bruško odohráva sa všeličo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: mama v 40

Odoslaťod konecna »

Aj u nas by sme sa velmi potesili, pri dalsom tehu mozno budem aj za touto hranicou, len aby som bola zdravotne ok. Ak sa nam nepostasti radi by sme si dietatko osvojili.
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert
 
Príspevky: 1463
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod Kristii »

Mamaeva je mi luto co vasu rodinu postihlo... Ale nebudem ta lutovat ,ale skor ta chcem potporit aby si co skor zabudla aj ked to je tazke :yes: :yes: ale chcem aby si zacala myslet pozitivne a prestala mat strach z talsieho tehotenstva....
Nikdy som takto neprisla o dieta a ani nikdy nechcem aj ked matka priroda je matka priroda...... a nase telo je telo..
Ja mala len teraz 30tku a mam dve deti.. A potratila som iba raz a to nazacatku... uz aj to ma bolelo..

Budem uprimna nevim,neviem ako by som sa ja zachvala keby som tak isto prisla o take male babo ako ty a ci by som isla do dalsieho... Asi by som to nechala tak,ze ked sa zadri tak sa zadari...
Drzim celej tvojej rodinke palce aby sa vam splnilo jedno zelanie ktore vam posielame :X :X :X
Kristii
expert
 
Príspevky: 1158
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod marlene »

mamaeva,

viem si predstavit ,ake je to rozhodovanie tazke. v 23-och sa mi narodil syn v 38.tt ,bohuzial lekari prehliadli u mna vaznu komplikaciu ,ja som prezila ,ale maly nie. dlh som sa bala mat este dieta,ale nakoniec po 5-ich rokoch sa mi narodil druhy syn.cele tehotenstvo som mala strach ,stale som sa pozorovala,bala sa,ale narodil sa zdravy,hoci ja som mala zasa komplikacie.vtedy som si povedala,ze uz ziadne deti nechcem ,az do mojej 35 -ky,vtedy ma pochytila tuzba po dietati a nakoniec som uplne prekvapujuco otehotnela v 37-ich,bolo to moje najkrajsie tehotenstvo,velmi som si ho uzivala a uz vtedy sme si povedali s muzom ,ze ked sa nam mala narodi chceme dalsie ,aby nebola zasa jedinacik,syn mal uz 11 ked sa narodila.lenze mala sa narodila s ds,tak sme dalsie dieta odkladali ,potom sa nam nedarilo a teraz uz zo zdravotnych dovodov dieta mat nesmiem,co ma dost vzalo.
ja to nesmierne lutujem,ze sme po malej tie dva roky cakali ,vtedy som si myslela ,ze je to tak lepsie,ale teraz viem ,ze ten cas sa neda vratit a roky vhodne na materstvo utecu ani sa nenazdas ,ja som sice bola uplne fit,aj v podstate som,ale nikdy som nepocitala s tym,ze kratko po 40-ke ,kedy som este planovala mat dieta,sa objavia komplikacie ktore by v kombinacii s tehotenstvom uz ohrozili mna. takze ak chces mat dieta,strach sa sice prekonat neda ale ,ale da sa naucit ho ovladat (napr.s pomocou psychologicky) ja som k nej chodila pocas celeho posledneho tehotenstva a velmi mi to pomohlo.
dolezite je najst si naozaj lekara gynekologa ku ktoremu mas doveru,prebrat s nim vsetko co sa porodu tyka,jednoducho urobit vsetko pre to ,aby si mala naozaj pocit ze si v dobrych rukach !
drzim palce!
marlene

nic sa mi nechce....

expert
 
Príspevky: 2570
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod mamaeva »

Všetkým vám ďakujem za povzbudzujúce slová a vlastné životné príbehy. Chce to asi čas a trocha triezvejší pohľad na danú situáciu. Pre istotu absolvujeme s manželom genetické vyšetrenia a uvidí sa o rok...priveľa o tom rozmýšľam a to asi tiež nie je dobré...

Šťastný celý rok 2011 vám želám!!!
mamaeva
začiatočník
 
Príspevky: 156

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod Kristii »

Mamaeva ved sa ti to stalo len nedavno... a este to potrva nez sa ti troska srdiecko zocely....
Napr.moj dedecek mi bol ako vlastny otec lebo sa o mna staral s babickou ked som bola mala,lebo sa moji rodicia rozvadzali...
A do dnesneho dna si na neho spomeniem... a to ubeholo uz 15rokou...

Dufam ze sa vam zadari... Chodte aj na tu genetiku...aby sis bola istejsa a aj kludnejsia...
A aj vam zelame stastny a kludny novy rok 2011 a aby sa vam splnil ten vas sen... Moj sen je vyhrat tech 6 000 000eur aby som mohla kupit nejaky pristroj pre tie najmensie babetka... a pre tie deti co maju leukemiu... a domcek pre nasu rodinu... Pekne snivam ze :) Rada pomaham druhym ked mozem.
Kristii
expert
 
Príspevky: 1158
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod macko »

ja som 1. raz otehotnela v 35 ale po amnio som potratila(19tt,uz som to musela porodit)gemntika bola OK...potom nejaky blok a nedarilo sa . Skusili sme IVF 1x uspesne ale missed abort v 10tt, 2x IVF uspesne ale znovu missed abort v 12 tt...cas plynul zostaval nam posledny pokus a to sme stihli LTT 10.6. transfer a 18.6. som mala 39 rokov...takze par dni a poistovna by mi to uz nepreplatila. IVF bolo znovu uspesne,vkladali mi vzdy 2 embrya (nikdy viac ani nezostalo) a cuduj sa svete ujali sa obe...boli aj dve srdiecka a zrazu v 11tt bum a uz boli srdiecka 3 :eeek: ..moje tri :angel: :angel: :angel: sa mi vratili spat a posledneho januara moji mackovia oslavili 2 roky.Je pravda,ze neraz sa :drop: ale so rada,ze ich mam...po skusenosti s amnio,nikdy viac a vidite aj bez toho su deticky zdrave a to som nevedal ani vysledky AFP testou,lebo pre trojky nemaju tabulky. Jednoducho som si povedala budu okA basta. Tehu bolo super,rodila sOM PRESNE 4 TYZDNE PRED TERMINOM ....TAKZE MAMINKY 40 :)b :)b :)b
macko
začiatočník
 
Príspevky: 416

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod maria@redakcia »

teším sa, že som s mojimi pocitmi a názormi normálna... moja sesternica sa tiež narodila krstnej v 40, a majú z nej veľkú radosť - je prirodzeným mostom medzi ich veľkými deťmi a vnúčatami, všetci majú krásny vzťah. O tomto snívam aj ja... aj keď by už niekto mohol povedať, že čo ja už chcem pri našom počte :-)
maria@redakcia
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod kzlatat »

Macko to je krásne :)b

Ja mám 38, o tretie mimi sa snažíme od mojich 34 rokov, no žiaľ 3 roky som nevedela otehotnieť - a to som sa sledovala - hlien, merala BT, snažilkovali počas ovulky, tesne pred ovulkou, no nič.
Tak som to vzdala a bola som rada, že mám aspoň týchto mojich dvoch nezbedníkov. Nato minulý rok na Vianoce som si našla na teste // boli sme šťastní, prešťastní, ale toto šťastie netrvalo dlho, krátko po Novom roku som spontánne potratila.
Po povinnej 3-mesačnej pauze sme to začali skúšať znova, na druhý pokus sa mi znova podarilo otehotnieť, ale aj napriek tomu, že som uživala Duphaston som zase v 7tt prišla o miminko.
Teraz sme sa znova začali snažiť a dúfam, že nám to tentokrát výjde, lebo čas uteká ...
Absolvovala som hematologické vyšetrenie a tam mi čosi našli ... niečo so zrážanlivosťou krvi, takže keď otehotniem, nabehnem na liečbu buď Fraxiparínom alebo Heparínom, tak snáď i to pomôže a zabráni sa ďalšiemu potratu.

Ináč mám kamošku, ktorá v 40-tke porodila synčeka a je úplne zdravý ( až na to, že mal problém s nožičkami, lebo mal v maternici málo miesta, tak mal poskracované šľachy, ale to je to najmenej, to mal aj môj mladší synček a cvičením a ortézami sa to upravilo ) a ten jej malý je nadpriemerne inteligentný, veľmi šikovný chlapček.
kzlatat
expert
 
Príspevky: 7857

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod Dominika »

Majkamajka,no ja sa pripajam k diskusii. v zime budem mat 39 rokov a cakame dietatko. nebolo planovane na takyto vysoky vek a dokonca prvy syn ma uz po 18tke...ale druhe dieta sme chceli a robili sme aj nemozne. no nedalo sa. nakoniec som pochopila, ze sa blizim k 40tke ak priratam aj tehoenstvo, tak som si nasla novu pracu, prihlasila som sa na novu skolu a prestala vecne niekde stale hore nohami u lekarov.......a cakam babatinatko . je to v hlave a v nicom inom, dnes uz tomu verim. a podstatne je vyrovnat sa nie s tym, kolko mame teraz rokov, ale kolko budeme mat ak dietko pojde do skoly, ak pojde maturovat, aby sme mu dali aj stastnu pubertu a nie detstvo....tak drzim palce na dobre rozhodnutie :ax
Dominika
expert
 
Príspevky: 6051

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: mama v 40

Odoslaťod mamaeva »

ahojte baby,
rada by som vedela váš názor na moju situáciu:
mám 39 a pol, krásneho 5-ročného syna, ale pred dvoma rokmi sme prišli o dvojdňové bábätko. bolo predčasne narodené, mala som problémy v tehotenstve a skončilo to najhoršie ako mohlo. vtedy som o ďalšom tehotenstve nechcela ani počuť, ale časom sa vo mne veľmi bije túžba po ďalšom bábätku a veľký strach, aby sa opäť niečo nestalo. dokonca som teraz prišla aj o prácu. prihlásila som sa na štúdium, aby som mala lepšiu šancu vo svojom odbore. a teda: dať sa na ďalšie tehotenstvo, keď je tu veľký strach a ešte aj to, z čoho budeme žiť?????!!!!!!!
ako z toho von? roky utekajú....och, keby som vedela, ako to všetko dopadne..............
mamaeva
začiatočník
 
Príspevky: 156

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Chceli by sme bábätko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron