Mamičkou v 40-tke ?

Niekedy je ťažké rozhodnúť sa, inokedy - rozhodnutie zrealizovať. Kým začne rásť bruško odohráva sa všeličo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Mamičkou v 40-tke ?

Odoslaťod JANKA73 »

Ahojte, rada by som počula nestranný názor. Som rozvedená, mám 2 už vcelku veľké deti. O rok budem mať 40.
Mám úžasného priateľa. Veľmi by chcel mať so mnou bábo ( on má 1 dieťa, ešte dosť malé ).
Bolo by to všetko v pohode, len ja musím vyplatiť exmanžela, takže beriem hypotéku. :(
Koncom augusta 2011 som otehotnela, ale v 9. týždni som začala krvácať a diagnostikovali mi missed ab....
Bábo by som chcela - srdiečko mi vraví choď do toho....rozum mi vraví, nech neblbnem :sleep:
Priateľ si ma chce vziať, sľubuje mi, že všetko zvládneme, že ma bude na rukách nosiť ( to obrazne robí už aj teraz, v porovnaní s mojim EX je to superman...)
Ja sa bojím, či by bolo bábo v poriadku..predsa, v tomto veku už hrozí všeličo...a aj ten potrat mi nepridal na optimizme..okrem toho sa bojím - či zvládneme mať ďalšie dieťa...finančne..hypotéky obaja...obaja máme slušný príjem - ale keď by som ja ostala doma - bolo by to mínus 700 eur...
ja som skôr pesimista a priateľ skôr optimista..
Stále rozmýšľam nad tým, čo robiť..okrem toho - moje mladšie dieťa je dosť problematické...v škole a aj v správaní...
Možno mi aj vaše názory pomôžu v rozhodovaní, takže vopred veľká vďaka :fl: :angel:
JANKA73
 
Príspevky: 28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mamičkou v 40-tke ?

Odoslaťod zuzitka »

Ťažká otázka. Neexistuje správna odpoveď. Želám veľa šťastia, radiť sa neodvažujem, ja za seba by som veľmi chcela tretie, štvrté dieťa ale moje zdravotné problémy mi to neumožňujú. Mohla by som to risknúť ale bojím sa o zdravie svoje a budúceho dieťatka, takže vsádzam na istotu. Obrovské šťastie je, že máme dve nádherné deti a ak ďalšie, tak adopcia, čomu môj manžel zatiaľ nie je naklonený. V dnešnej dobe je veľa 40 ročných a starších žien, čo majú malé bábo, zdravé, v poriadku. Môže to vyjsť úplne v pohode. Financie mi neprídu ako hlavný problém, to sa vždy dá vyriešiť, skôr by som sa bála zdravotných komplikácií. A úplne najviac by som riešila stmelenie celej rodiny, čiže, či aj staršie deti chcú súrodenca, ako by to prijali, atď. najmä ak píšeš o problémoch ktoré má mladšie dieťa... držím palčeky.
zuzitka
expert
 
Príspevky: 1482

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mamičkou v 40-tke ?

Odoslaťod JANKA73 »

Dakujem za odpovede ( pisem bez diakritiky - z mobilu, tak sa ospravedlnujem..) . Moje deti su surodencovi naklonene, chceli by velmi, starsia dcera je starostliva, rozumna sikulka a mladsia by sa tiez realizovala. Ja som zdravotne zatial v poriadku, sportujem, vladzem cokolvek.. Iste, velmi sa strachujem, som taky velmi premyslavy typ, vsetko rozpberam sprava-zlava..kym sa k niecomu rozhybem, trva to vecnost- teda myslim k nejakemu zasadnemu rozhodnutiu. Ked som s priatelom otehotnela, rozbiehala som zrovna bsm a nola som v neuveritelnom strese, den noc som rozmyslala, ako to cele dopadne.. Dopadlo to potratom :( mozno aj kvoli tomu stresu.. Boli sme z toho obaja nestastni , ale povedali sme si, ze to este skusime.. Len ja sa uz s odstupom casu bojim.. Viem, bolo by to krasne.. Musim si to veru este riadne premysliet.
JANKA73
 
Príspevky: 28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mamičkou v 40-tke ?

Odoslaťod Dominika »

Ahoj Janka. Podla mna by malo dietatko prst do rodiny kde je na 100 percent ocakavane, ak je planovane. to ze tolko uvazujes znamena, ze je tam viacero negativ. pozri moja rada, ak si ta chce partner vziat nech si ta vezme aj bez dietata, a uvidis ako sa to vykristalizuje. a cim menej budes vahat budes vediet ze sa blizis k cielu. ak uz nebudes pochybovat je to to spravne rozhodnutie. ak sa dieta na svet nepyta a pride nevyberieme si. ale ak je zelane malo by prist do kludnej domacnosti a s co najmnej problemami, aby sa co najviac energie venovalo jemu. ale vsade su problemy a su aj budu . neeliminujes ich nikdy. ja ti zelam tak ci tak ay tvoje rozhodnutie bolo spravne a aby ste boli vsetci stastni.
Dominika
expert
 
Príspevky: 6051

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Chceli by sme bábätko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron