Ovulačné testy

Niekedy je ťažké rozhodnúť sa, inokedy - rozhodnutie zrealizovať. Kým začne rásť bruško odohráva sa všeličo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ovulačné testy

Odoslaťod vanilka »

Aké používate ovulačné testy? Ako ste s nimi spokojné? Podarilo sa vám podľa nich otehotnieť?
Hormonálny profil a u manžela spermiogram je v poriadku. Len sa trafiť do ovulky. Cyklus mám tak v priemere od 31 do 34 dní. Mám 36 rokov a muž 39. Prvé dieťa bolo bez problémov. Teraz som začala používať ov. testy woman secret. Dve hodiny pred testovaním sa má obmedziť príjem tekutín. Dve hodiny predtým som nepila. Ani som nebola močiť. Testovať som na teste sa začala objavovať druhá slabá čiarka, taká skôr rozmazaná asi na 21 deň, na 22 deň bola taká istá. A na 23 deň už nič. Tak sme mali keksík. A krámy mi teraz došli. Znamená to , že sme sa do toho netrafili. Myslíte, že som nemala čakať, na dve rovnaké čiarky?
vanilka
začiatočník
 
Príspevky: 145

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod bobulka »

ahoj vanilka,
ja neviem ci zalezi na tom ake ovu testy pouzivas. ja som pouzivala ADVANCED LH ovulacne testy, vid link http://www.accessdiagnostics.co.uk/acat ... Tests.html niekolko cyklov ale uz som to vzdala. skusali sme pocas ovulky, jeden cyklus kazdy den, iny cyklus kazdy druhy den a stale nic (vyse troch rokov a stale sme bezdetni) :( a ovulaciu mas pravidelnu, teda kazdy mesiac? lebo ja mam ze vraj anovulacne cykly, tak asi preto to ide ako v lete na saniach. drzim ti palce aby vam to vyslo. pa :4:
bobulka
 
Príspevky: 29

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod anjelicek24 »

bobulka píše:ahoj vanilka,
ja neviem ci zalezi na tom ake ovu testy pouzivas. ja som pouzivala ADVANCED LH ovulacne testy, vid link http://www.accessdiagnostics.co.uk/acat ... Tests.html niekolko cyklov ale uz som to vzdala. skusali sme pocas ovulky, jeden cyklus kazdy den, iny cyklus kazdy druhy den a stale nic (vyse troch rokov a stale sme bezdetni) :( a ovulaciu mas pravidelnu, teda kazdy mesiac? lebo ja mam ze vraj anovulacne cykly, tak asi preto to ide ako v lete na saniach. drzim ti palce aby vam to vyslo. pa :4:


Ak mas anovulacne cykly a potvrdzuju ti to aj ovulacne cykly, tak s tym predsa nieco robte, tri roky cakat je uplne sialenstvo :no: Co cakate, ze sa zmeni? Nech ti gynekolog spravi hormonalny profil, odsleduje ovulaciu, predpise lieky! Ved mozes mat poruchu zrazanlivosti, poruchu stitnej zlazy, zvyseny prolaktin, to vsetko sa da liekmi okamzite upravit. O inych poruchach, ktore treba riesit liecbou - nepriechodnost vajecnikou, prevratena ci zrasty na maternici ani nehovoriac. Tri roky. Neuveritelne.

My sme ovulacne testy pouzivali, pekne ukazali ovulku a mame Maxa :wink: Mali sme sexik len v den ovu, par dni pred nie :) A mame chalana ako buk :)
anjelicek24

10300g/81cm

expert
 
Príspevky: 11640
Mood: Angry

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod bobulka »

anjelicek
my necakame 3 roky, ja som bola prvykrat u lekara asi po 1,5-2 rokoch neuspesnosti. problem je ze sme v anglicku a tu to nefunguje tak ako u nas, tu sa ku gynekologovi dostanes az ked je zle nedobre. najprv mi spravili nejake testy z krvi, tak spermiogram mojmu manzelovi. vysledky krvnych testov a spermiogramu vysli v norme. tak som bola na konzultaciu kde mi povedali ze sa mam objednat na scan presne v polovici cyklu, teda asi na 12 den cyklu aby vystihli ovulaciu a potom som sa mala objednat na nejaky hsg (radiologicka metoda na vysetrenie priechodnosti vajickovodov). na prvy scan nezabudnem, sestricka mi povedala ze mam krasne dozrete vajicko ktore sa coskoro uvolni. tak som sa ani nestihla objednat na ten hsg lebo som zistila ze som tehotna. to bolo minuleho roku v auguste. termin som mala v maji toho roku, bohuzial skoncilo sa to samovolnym potratom v 10 tyzdni. ja to otehotnenie povazujem za zazrak lebo od vtedy nic, a to dokopy ozaj preslo uz viac ako 3 roky co sa snazime. od toho potratu som bola parkrat na scan kde mi povedali ze mam zrejme anovulacne cykly (asi ovulujem iba z jedneho vajecnika). lekar mi predpisal lieky na vyvolanie ovulacie (clomid), brala som ho tri cykly (marec, april, maj) a stale nic. dnes som bola na scan, ze vraj vajicko vyzera ze ovulka bude asi tak v stredu-stvrtok... kedze sme to cez ovulku uz skusali x-krat tak tomu moc nadej nedavam ale v kutiku duse stale dufam ze mozno tento mesiac to vyde.... to je super ze vam to tak vyslo pocas ovulky, aj ja som si myslela ze to tak funguje ale zrejme nie u vsetkych parov. mozno tam naozaj je nejaky vaznejsi problem, neviem. najblizsie mam konzultaciu s lekarom 12 augusta, tak som zvedava, mam plno otazok ktore sa chcem opytat. este na margo anglicka tu sa snazia nechat veciam prirodzeny priebeh a nezasahovat velmi liekmi, aspon taky mam pocit z toho ako k nasmu problemu pristupuju. A este na zaver k tym ovulacnym testom ja som si ich robila niekolko cycklov a dve ciarky mi aj vysli, niekedy silnejsie a niekedy slabsie, ale kedze som neotehotnela tak neviem comu mam uz verit, proste neviem naisto ci k tej ovulacii dochadza alebo nie. Apropo antikoncepciu som v zivote neuzivala. Mozem sa ta este opytat ake ovu testy ste pouzivali? Dakujem a nech sa v dari v zivote. :)
bobulka
 
Príspevky: 29

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod Ola »

Ahojte, mne sa zda lepsie pre zistenie plodnych dni pouzit STM metodu - tu na babetko je k tomu aj poradna http://poradne.rodinka.sk/maria-kohutiarova/ ja som pouzila parkrat aj ovulacne testy, ale nemam pocit, ze by mi spolahlivo ukazali vysledok. Teraz uz asi 3 mesiace pouzivam STM a viem dost presne odsledovat, keby mam ovulaciu. Jasne, ze touto metodou sa neda zistit, ci ide naozaj o ovulacny alebo anovulacny cyklus. Ale ked si zase uvedomite, ze oplodnenia schopne vajicko mate v tele cca 12 hodin, tak potom pravdepodobnost, ze sa trafite presne do tychto 12 hodin nie je az taka strasne vysoka. uspesne snazilkovanie :wink:
Ola
začiatočník
 
Príspevky: 400

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod Marcela »

lenze nevyhodou merania BT je, ze to ci ovulacia bola ci nie sa zena dozvie az po nej, na zaklade zmeny BT. ano, pozna lepsie svoje telo a cyklus, ale osobne sa mi zda lepsie kombinovat ju s ovu testami. ale jednoznacne netreba stracat cas cakanim a nechat si porobit maximum vysetreni.
Marcela
expert
 
Príspevky: 8691

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod Veronikax »

Vazne oplodnenia schopne vajicko vyzdri cca 12 hodin?
Tak to aby sa snazilo 2x do dna ;)
Skutocne som si nemyslela.. ze len tak kratko :))
Este ze tie spermie vydrzia dlhsie ;)))
Veronikax

:)

pokročilý
 
Príspevky: 709
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod moo »

ano je to pravda, ale snažit sa nedá často nám povedali každý 3deň. skus GS ovultest, je spolahlivý a skúšat skušat skušat :wink:
moo
pokročilý
 
Príspevky: 542

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod Veronikax »

Akurat skusam ovu testy ;) vraj ak budem mat silne rovnako tmave ciarky tak o 2 dni bude vajicko von ;) tak skuuusame ;) neviem...ale cakat 3 dni....by som asi nevydrzala :) asi by som sa bala ...ze nieco zmeskat ;) Prva sa nam podarila hned tak pevne verim....ze aj teraz to bude vsetko v poriadku ;)
Veronikax

:)

pokročilý
 
Príspevky: 709
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ovulačné testy

Odoslaťod Katulienka15 »

Veronikax, držím palce, aj mne sa osvedčili GS ovultesty z lekárne :-)
Katulienka15
 
Príspevky: 20

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Chceli by sme bábätko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.