Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Niekedy je ťažké rozhodnúť sa, inokedy - rozhodnutie zrealizovať. Kým začne rásť bruško odohráva sa všeličo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod QWEEDY »

Dot píše:Tinka, prepac, mozno som sa mala vyjadrit presnejsie - myslela som deti buducich generacii. To vyjadrenie bolo vseobecne na margo neriesenia pociatocnych problemov v mnohych oblastiach nasho zdravia.
Lebo my "platame" nie len nasu neplodnost, ale aj civilizacne choroby a pod.

Nedavno som citala odborny clanok, podla ktoreho sa zistilo, ze viacere faktory, ktore na nas pocas zivota posobili, menia nasu geneticku vybavu a prenasame ich dalej.
na margo tej prekonanej infekcnej choroby - netvrdim s istotou, nemozem si dovolit, lebo nemam dokaz a veda je uz len mojim "citatelskym" konickom - ale viem si predstavit aj situaciu, kedy sa do nasej genet. vybavy zabuduje cast genov z virusov, s ktorymi sme v dlhodobom kontakte (nie je to taka utopia, nase bunkove organely, ktore nesu samostatne nukleove kyseliny, boli kedysi samostatne zijuce bakterie...).


jaaaj Dot, pisali sme naraz :wink:

a k tomu vyznacenemu...podla mna to rozhodne utopia nie je.... :wink:
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert
 
Príspevky: 4070
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod koza Tina »

QWEEDY píše:
Dot píše:Tinka, prepac, mozno som sa mala vyjadrit presnejsie - myslela som deti buducich generacii. To vyjadrenie bolo vseobecne na margo neriesenia pociatocnych problemov v mnohych oblastiach nasho zdravia.
Lebo my "platame" nie len nasu neplodnost, ale aj civilizacne choroby a pod.

Nedavno som citala odborny clanok, podla ktoreho sa zistilo, ze viacere faktory, ktore na nas pocas zivota posobili, menia nasu geneticku vybavu a prenasame ich dalej.
na margo tej prekonanej infekcnej choroby - netvrdim s istotou, nemozem si dovolit, lebo nemam dokaz a veda je uz len mojim "citatelskym" konickom - ale viem si predstavit aj situaciu, kedy sa do nasej genet. vybavy zabuduje cast genov z virusov, s ktorymi sme v dlhodobom kontakte (nie je to taka utopia, nase bunkove organely, ktore nesu samostatne nukleove kyseliny, boli kedysi samostatne zijuce bakterie...).


jaaaj Dot, pisali sme naraz :wink:

a k tomu vyznacenemu...podla mna to rozhodne utopia nie je.... :wink:




Nuž dievčatá neviem o tomto som nečítala a ani som sa s tým nestretla.Ale aj tak nesúhlasím že by IVF bolo nemorálne,alebo by sa to nejak prenášalo ďalej v genetike.Ja osobne zdieľam názor že je to rozhodnutie páru že chcú potomka a urobia pre to všetko čo je dostupné.
K tej genetike sa ešte vrátim,nejak mi to nedá,napríklad si rozoberiem mňa osobne.Genetika super,imuno tiež,prekonaná infekcia zabraňujúca počatiu žiadna-toto komplet u oboch,hormonálny profil ukážkový,plodné dni sú pravidelné,laparoskopia vaječníkov a maternice suprer,spermogram super-dokonca navrhnuté aby muž bol darcom.No skrátka ideálny pár pre potomstvo a šups sexovať môžeme ako králiky a nič.Teda áno máme potomstvo ale každý siedmy rok.Ja viem že mi začnete hovoriť to staré známe že sa mení krv a podobne a že je to dané niekde z hora.Ale ja tomu neverím.No a je tu takých párov dosť,všetko ok ale oni by nemali deti ani za tých 7 rokov.Takže sa im navrhne IVF,potomstvo je na svete.A teraz mi vysvetlite pri takomto páre čo za zlý genetický materiál to bude mať????Kopec párov je kde je nezistená príčina sterility.V mnohých pároch je na vine infekcia či iná drobná vada.Ja si nemyslím že by tie páry nemali mať deti.A keď si pozrieme evolúciu tak vlastne z nedokonalosti to šlo postupne vždy o level vyššie.Fakt si nemyslím že by sa to malo selektovať a diktovať niekomu že kto má mať deti a kto nie.
koza Tina

skola

expert
 
Príspevky: 9336

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod QWEEDY »

....genetika je vec xy generacii dozadu a potom zas xy dopredu...to, ze ja som za vodou, este neznamena, ze za nou naozaj som :wink: a co sa tyka tej selekcie, ze kto moze mat deti a kto nie...vsak sa to deje , napriek moznosti umeleho oplodnenia...pokial viem, stoji to kasha penazi...takze napriklad financna selekcia tu je...lebo neplodni chudobni ludia ...bohuzel...

este raz, aby nedoslo k nejakemu omylu :D ja proti umelemu oplodneniu nic nemam...sama by som,si myslim ,na neho nesla...ale neodsudzujem ludi, co tak spravia...kazdy si je strojcom svojho stastia, kazdy zije tak, ako vie...len sa mi zda, ze sa z toho stava standart..chcem mat deti , nedari sa...sup na umele oplodnenie...podla mna sa velmi malo casu a energie dava do zistovania pricin a riesia sa az nasledky...ale to sa deje v celom nasom zdravotnictve...vola sa to symptomaticka liecba...pricom mne omnoho sympatickejsia je liecba kauzalna :wink:
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert
 
Príspevky: 4070
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod Jajula »

No mne je jasné, že pani Kohutiarovú ani rovnako zdielajúce panie tu nikto nepresvedčí, že IVF nie je nenormálne alebo nemorálne a pravdu povediac nemám nato ani chuť, mňa len zaráža, že sa tu prezentuje pod hlavičkou redakcie a takéto súdy vynáša celkom verejne a to sme v 21. storočí a čo mňa teda vie vytočiť, tak keď niekto tvrdí, ako by sa zachoval v situácii v akej v živote nebol, je to síce pekné, ale podľa mňa sa človek zachová úplne inak, keď niečo zažije na vlastné koži ako keď o tom hovorí v teoretickej rovine.
Ja osobne som bojovala s neplodnosťou 10 rokov, tak verte, že viem o čom píšem.
Pekný večer všetkým.
Jajula
 
Príspevky: 59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod koza Tina »

Hm lenže keď niet čo liečiť ,teda ak je to tak ako u mňa tak čo by si liečila.A čo tie ďalšie páry čo majú všetko ok a aj napriek tomu sú neplodné???Alebo liečiť muža ktorý nemá pohyblivé spermie,tak ako teraz-ak poznáš liek na spernie ktoré sa vôbec nehýbu tak to rovno sem treba napísať,veľmi veľa párom to pomôže.Alebo žienka ktorá má po zápaloch zrasty???No čo tam a ako by si ich liečila???Alebo nepriechodnosť vajcovodov ale inak obaja sú zdravý???Jednoducho keď sa inak nedá tak prečo tomu nepomôcť.Hm nemyslím si že by niekto bez uváženia a len tak pre srandu toto podstupoval a bolo mu urobené IVF alebo iná forma asistovanej reprodukcie.Teda nehovorím o hviezdach čo sa zbadajú keď už ich biologické hodiny sú ko - to myslím tie čo sú po 50 až 60-tke.Fakt sama som prešla antisterilnou poradňou a nie je to med lízať a ani také jednoduché že aha pani vy nemáte po roku sexovania dieťa tak nech sa páči papierik choďte na IVF.Nie takto to nefunguje.Hľadajú sa možné príčiny a ak sa nájdu buď rovno ti doktor oznámi že fajn podstúpite liečbu alebo ti povie táto porucha sa nedá liečiť a jediné čo vám ostáva je IVF a iné metódy umelého oplodnenia.Alebo ako ja jednoducho príčina neznáma,hľadali a nič nenašli,fakt sme pár ktorý podľa genetiky a iných vyšetrení mal a môže mať deti ale nejak nič.Teda prvé sme mali tak že sme ani nevedeli ako ale na ďalšie sme si museli počkať 7 rokov a ďalšie sa nám podarilo pri nechránenom pohlavnom styku zas za 7 rokov.
koza Tina

skola

expert
 
Príspevky: 9336

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod Jajula »

Tina, aj my sme s manželom učebnicový príklad nevysvetliteľnej neplodnosti a medzi nami spoliehala som sa na tých rokov, ale ani po 10 mimi neprišlo :wink: .
Jajula
 
Príspevky: 59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod QWEEDY »

...ja som len velmi zvedava, aky bude o takych 50 rokov pomer prirodzenych pocati voci tym asistovanym...len aby sme neskoncili ako v Sexmisii (:
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert
 
Príspevky: 4070
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod koza Tina »

Jajula píše:Tina, aj my sme s manželom učebnicový príklad nevysvetliteľnej neplodnosti a medzi nami spoliehala som sa na tých rokov, ale ani po 10 mimi neprišlo :wink: .




Nuž u nás sa tiež trápili a hľadali že aspoň niečo aj keď malé ale aspoň niečo a nič.A to prečo to je u nás každých 7 tak to ani lekári nevedia.Aj keď si už robia žarty že sa ku nám blíži ďalšia sedmička že mám sa chystať na štvrtého potomka.A u nás je to tak že máme chlapec-dievča-chlapec.
koza Tina

skola

expert
 
Príspevky: 9336

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod QWEEDY »

koza Tina píše:
Jajula píše:Tina, aj my sme s manželom učebnicový príklad nevysvetliteľnej neplodnosti a medzi nami spoliehala som sa na tých rokov, ale ani po 10 mimi neprišlo :wink: .




Nuž u nás sa tiež trápili a hľadali že aspoň niečo aj keď malé ale aspoň niečo a nič.A to prečo to je u nás každých 7 tak to ani lekári nevedia.Aj keď si už robia žarty že sa ku nám blíži ďalšia sedmička že mám sa chystať na štvrtého potomka.A u nás je to tak že máme chlapec-dievča-chlapec.


cize na rade su dvojicky :yes: dobre ratam ? :D
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert
 
Príspevky: 4070
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pomoc párom so zníženou plodnosťou

Odoslaťod koza Tina »

QWEEDY píše:
koza Tina píše:
Jajula píše:Tina, aj my sme s manželom učebnicový príklad nevysvetliteľnej neplodnosti a medzi nami spoliehala som sa na tých rokov, ale ani po 10 mimi neprišlo :wink: .




Nuž u nás sa tiež trápili a hľadali že aspoň niečo aj keď malé ale aspoň niečo a nič.A to prečo to je u nás každých 7 tak to ani lekári nevedia.Aj keď si už robia žarty že sa ku nám blíži ďalšia sedmička že mám sa chystať na štvrtého potomka.A u nás je to tak že máme chlapec-dievča-chlapec.


cize na rade su dvojicky :yes: dobre ratam ? :D



prečo dvojičky???? :scared: Snáď baba nie? :mrgreen:
koza Tina

skola

expert
 
Príspevky: 9336

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Chceli by sme bábätko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.