Adaptačny proces

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Adaptačny proces

Odoslaťod corky »

naš išiel tiež ako 2,5 ročný
1. den na 2 hodiny, druhý den do obeda a od stredy už spával
plakal celkovo 2x pred spaním (lebo nemal flašku s mliečkom ako doma), rano ani raz, zvykol si rýchlo a bez problemov

inak u nas deti zvyčajne vodia prvý týžden na 1-3 hodiny, potom týžden len do obeda a až potom nechávajú spinkať
ale ja som boal v práci, takže sme to nepredlžovali, hlavne ked neplakal
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

ja mam aj druhé dieťa, to sa adaptovalo dlho a vlastne až na druhý rok chodilo do školky úplne "normálne"
ten prvý rok to bolo stále s problemami, občas s plačom, občas odutá, občas s trpitelským výrazom
takže fakt závisí od dieťaťa, ako to zvládne ...
a tiež od prístupu školky, niekde rátaju s tým, že deti pojdu hned celodenne, inde upradnostnňujú postupnú adaptáciu
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Adaptacny proces je prienikom toho ake moznosti skolka ponuka, co rodic chce a moze pozadovat a ake ma dieta povahu. To je dobre zobrat vsetko vzajomne do uvahy.
Su skolky ktore adaptaciu temer nepovoluju, ale sa aspon k na nu divaju zvrchu, tlacia na rodicov aj deti mnohdy roznymi metodami aby ju ani oni nechceli, podcenuju jej vyzam a pod.. Ine skolky zas nemaju problem ani v pritomnosti rodica pri adaptacii, dokonca kolko on chce...je to rozne a medzi tym plno odtienov toho vsetkeho. Proste skolka od skolky.
Mnoho zalezi aj od dietata, niekotre si zvykne rychlo, inemu to trva dlho. Niektore place, robi sceny, ale inak je v pohode a je to len take divadielko. A niektore si zvykne "naoko" rychlo, neplakava, nerobi sceny, v noci sa nebudi zo spanku, ale nasledna extremne zvysena chorobnost moze dokladovat ze az tak sa mozno vnutro maleho cloviecika s tym nevysporiadalo, kedze stastny clovek v stastnom prostredi vacsinou nechorie nejak vyrazne, imunitu skolkara okrem inych fatkorov ten psychicky podmienuje podla mna mohutnejsie nez sa obecne mysli. Vyvinuta imunita je proste tiez iste meritko zrelosti ako takej...
...
Je to proste siroka tema :-)
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.