Deti s poruchami ucenia a/alebo pozornosti nie su hlupe...

Rodičia, máte podozrenie, že vaše dieťa má poruchy pozornosti, učenia, ADHD a pod...?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Deti s poruchami ucenia a/alebo pozornosti nie su hlupe.

Odoslaťod ella »

Hura, baby, funguje to, tesim sa :) :clap: :clap: :clap:
Dnes bol velmi narocny den, rano sme boli po Misku z tabora po 10 dnoch, mala sa super, uz tam bola tretie leto, tak ju tam uz poznali a nemali prehnane naroky :)
Sucasne boli male deti u nasich a ja som si uzivala pokoj a upratovanie doma :)))
Dnes sme po prichode domov isli na jednu oslavu a teraz som rada, ze deti spia a zajtra napisem viac...
ella

Stastie, unav sa...

expert

Obrázky: 120

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ella »

Inak pre "moje maminy" je vytvorena aj sukromna diskusia, kde treba najst niekde tlacitko, ktorym sa ziada o pristup :)
viewforum.php?f=208
A ked vam to schvalim, tak tam mozeme pokracovat v nasich sukromnejsich skusenostiach... Napriklad vcera sme boli na jednej rodinnej oslave, kde bola aj jedna odbornicka a trochu pozerala na moje deti a davala mi obcas rady, co a ako (hoci nie vzdy sa mi to darilo, napriklad deti sa hadali a bili a ona mi povedala, ze tam za nimi nemam ist, co mi nebolo velmi po voli, kedze islo o fyzicke nasilie medzi detmi a pod..)..
:)
ella

Stastie, unav sa...

expert

Odoslaťod ella »

ella píše:Inak pre "moje maminy" je vytvorena aj sukromna diskusia, kde treba najst niekde tlacitko, ktorym sa ziada o pristup :)
viewforum.php?f=208
:)

Tak baby vyzera, ze som to nasla, ako sa dava pristup do sukromnej skupiny a tak som vas pridala - mozete si to vyskusat :)))
Ak nie, napiste mi spravu :)
ella

Stastie, unav sa...

expert

Odoslaťod ella »

Stale si tu tak pisem sama... Preco sa niekto neprida? Ako travite leto?
Viete o tom, ze deti pocas prazdnin mozu zabudnut az tretinu naucenych informacii zo skoly??
U nas teda pomaly trebujeme aj v lete... Heslo je: HLAVNE NENAPADNE :)
http://elkatelka123.blogspot.com/2016/0 ... dniny.html

Dokonca uz vyuzivam aj deti, ktore u nas obcas prazdninuju (napriklad Miskina spoluziacka) a nesetrim ani ich, proste im dam kazdej papier s par prikladmi z matematiky a kym Miska frfle, Ajka sa tesi, lebo matiku ma rada a tak Miska nema sancu sa z toho vyzut... A uz pocitaju obidve a ja mam zase dobry pocit na dusi :)
http://elkatelka123.blogspot.com/2016/0 ... kacka.html
ella

Stastie, unav sa...

expert

Odoslaťod slniecko »

Ella, sú prázdniny, mne osobne sa nad tým nechce ani uvažovať, ako si oddychujem od školských starostí. Apropó, zabudnú-nezabudnú, ja som presvedčená, že cez prázdniny si má mozog oddýchnuť, takže žiadne úlohy nepestujem a to dokonca ani vtedy nie, ak ich máme zo školy akože "povinné". To radšej napíšem ospravedlnenku, že z môjho osobného rodičovského rozhodnutia ich nerobili.
Inak mám dve deti s dis-kami, budem celkom rada, ak ma pridáš aj do tej uzavretej skupiny, aj keď priznávam, že riešiť budem asi až od septembra, teraz som totálne pripečená.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod ella »

Ahoj, dakujem, si pridana... Zatial to tam stoji, lebo baby z ineho fora sa tu este nevedia orientovat, ale verim, ze sa to tu rozbehne a budeme fungovat dalej "ako kedysi", len pod inym zastresenim...
Priznavam, ze ja by som velmi tie "skolske veci" neriesila, ale... Miska ma stale citanie pod hranicou socialnej unosnosti (cca 15 slov za minutu), pisanie stale nepostacujuce, v matike sa stale straca a uz ide do siesteho rocnika, tak uz by sa mohla trosku skamaratit s tou nasobilkou a scitanim-odcitanim s prechodom cez desiatku, lebo to bude uz len narocnejsie a treba stavat na dobrych zakladoch...
Vcera som bola pre spravu od psychologicky (este koncom maja bola Miska na rediagnostike), ale priznam sa, ze ten papier nepriniesol nic nove ani podnetne, zase je to iba na mne, rodicovi, aby som si s tym urobila po svojom a iba som sa utvrdila v tom, ze najst dobru psychologicku (skusenu s triezvym pohladom, ale modernymi poznatkami) je naozaj problem...
ella

Stastie, unav sa...

expert

Odoslaťod corky »

ella, používate nejaké materiály na to opakovanie? Alebo ty vymýšľaš úlohy?
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod ella »

corky píše:ella, používate nejaké materiály na to opakovanie? Alebo ty vymýšľaš úlohy?

Ahoj, mam Miskine zosity, nedokoncene pisomky, rozne cvicebnice pre nizsie rocniky, rozne pracovne listy, kopec vytlacenych uloh z netu a pod... Odoberam Vcielku, Sikovnicka, Bumika, Kone a zivotny styl...
Zalezi od toho, co treba precvicovat a ako.. Niekedy jej dam priamo par prikladov z cvicebnice, niekedy to dam na papier, niekedy ju necham, nech si cita, kresli, dopisuje, listuje a popri tom sa akoze pytam... V piatky poobede ma dovoleny tablet, tak tam mam pre nu aj rozne vzdelavacie aplikacie - http://elkatelka123.blogspot.com/2016/0 ... ensky.html
A popri tom vsetky tie nenapadne krociky pocas prazdnin - na vylete mi precita nejaky text na oznamovacej tabuli, niekedy ju potrapim pocitanim sisiek, palic, kamenov, po ceste z tabora riesime geografiu (cezta od Prievidze cez Tlmace do BA -> Ponitrie, Pohronie a pod...)..
ella

Stastie, unav sa...

expert

Odoslaťod Faktorova »

Ahojte, my na precvičovanie používame logico ale zatiaľ len primo. Ak by niekto chcel mám niektoré v PC.
Faktorova

Odoslaťod slniecko »

Vďaka!

ella píše:Ahoj, dakujem, si pridana... Zatial to tam stoji, lebo baby z ineho fora sa tu este nevedia orientovat, ale verim, ze sa to tu rozbehne a budeme fungovat dalej "ako kedysi", len pod inym zastresenim...
Priznavam, ze ja by som velmi tie "skolske veci" neriesila, ale... Miska ma stale citanie pod hranicou socialnej unosnosti (cca 15 slov za minutu), pisanie stale nepostacujuce,

áno, ale toto ja predsa len radšej nechávam na špeciálnu pedagogičku, aby si zbytočne neupevňoval spôsoby, ktoré používajú nesprávne mozgov dráhy, takže si myslím, že nacvičovať nasilu viac je skôr kontraproduktívne (u staršej sa mi ten postup osvedčil)

ella píše:Vcera som bola pre spravu od psychologicky (este koncom maja bola Miska na rediagnostike), ale priznam sa, ze ten papier nepriniesol nic nove ani podnetne, zase je to iba na mne, rodicovi, aby som si s tym urobila po svojom a iba som sa utvrdila v tom, ze najst dobru psychologicku (skusenu s triezvym pohladom, ale modernymi poznatkami) je naozaj problem...

áno, tak toto je na katastrofálnej úrovni....a to som sama psychologička (ale nie detská a ani v praxi, len keď to vidím, dupkom mi vlasy stoja mnohokrát).
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Máme doma dieťa s poruchami učenia a/alebo pozornosti

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.