október - december 2016

bábätká narodené v roku 2016
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: október - december 2016

Odoslaťod lackolu »

Rozmýšľam, že by som zašla k Dr. až keď budem v cca 7. - 8. tt (takže o také dva týždne)
Myslím, že skôr netreba... i keď som sama zvedavá, či mi povie a čo bude vidieť na sone...
Veď tie dníčky pomaličky idú jeden po druhom... v robote a pri deťoch mi to ubieha rýchlo... tak sa vari ani nenazdám a doktor mi povie ako sa veci majú...
Tebe kedy uvidel akciu srdiečka? V 8. tt alebo tak približne?
A tehotenský preukaz ti vystavil až v druhom trimestri či skôr - nejak okolo 10. - 12. tt.? (mne dával Dr. tehu preukazy vždy po 10. tt)
Ja som už ale trikrát potratila - tak ak by sa toto podarilo, tak už by to bolo moje siedme tehotenstvo :jaj: :))
Ale všetky tehotenstvá (detičky) sme si s manželíkom plánovali a veľmi želali - ani teraz tomu nie je inak V:)
Chcela by som si to aj teraz vychutnať... ak by to však nevyšlo, nič sa nedeje... tri krásne zdravé ratolesti nám tu behajú po byte... :adore: :adore: :adore:
lackolu
začiatočník

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod LenkaNoel »

Presne tak ako si napisala,srdiecko bolo vidiet okolo toho 8meho tyzdna a knizku mi vystavil az v 12tt.Ale.to zavisi aj od gyn.lebo kolegynka mala skor a ma ineho gynekologa.
Tie potraty ma mrzia,take nieco si neviem ani len predstavit.Moja mamka tiez tak mala.Ale budem drzat prsteky nech to tentokrat bude vsetko v poriadku :)
LenkaNoel

Odoslaťod lackolu »

Ďakujem, Leni... si zlatá
v robote to mám momentálne dosť hektické a bývam hrozne unavená...
potom doma sa treba deťom venovať - večer odpadávam do perín polomŕtva
vedeniu som ešte nič nevravela - ani netuším ako a kedy to povedať (asi až po potvrdení od lekára)
takže zatiaľ čuším a držím...
už sa teším na prázdniny - tých 5 dní voľna človeku dobre padne...
potom sa už snáď vyberiem k doktorovi
ako zvládate prvú triedu ? my už čítame prvé vety (EVA A EMA SÚ RADI. atď)
v matike sme na čísle 4 - písanie nám ide trošku slabšie (nechce sa jej - ponáhľa sa a potom má písmenká kostrbaté...) ale cvičíme sa... pomaličky to ide (starší syn býval ako prvák precíznejší) :) :) :)
ako bruško? malá je pokojná, či sa vrtí ? dá sa ti spávať (ležať)?
držte sa
lackolu
začiatočník

Odoslaťod LenkaNoel »

Tak malemu ide skola celkom fajn,idu trosku pomalsim tempom co mi vyhovuje lebo neviem ci by zvladal rychlejsie tempo,ale mozno by som bola prekvapena.Z matematiky zacinaju c.3 a Pisanie zatial dlhe A.Tiez nema pismo velmi uhladne ale celkom sa da.Zajtra maju v skole haloweensku party tak sa velmi tesi.A mala v.brusku..ako kedy,ale uz sa mi horsie spava,neviem si najst polohu.
Tebe verim ze toho mas vela a prazdniny ti dobre padnu.
Tak len oddychuj co najviac a potom sa uz tesim ked pojdes k dr.a konecne ti oznami tu radostnu spravu.Tesim sa spolu s tebou :)
LenkaNoel

Odoslaťod lackolu »

tak...
malá mi zostala chorá :(
boli sme vo štvrtok u lekárky - v pondelok máme kontrolu
mala horúčky a zvracala... ale už jej to ustupuje...
sme bez liekov - lebo vraj je to viróza (asi to tak bude, lebo už sa to lepší) tak len vitamíny, čajíky, diéta... a ležíme
chlapcov (ocka aj so synmi sme poslali k starkým na dva dni)
mne býva tak blbo... :crazy: keď som hladná - je mi zle... keď sa najem - je mi ešte horšie... žalúdok ako na vode... ble
nie som vo svojej koži...
pri prvom synovi som tehotenské nevoľnosti nemala žiadne...
pri dcérke som prvé tri mesiace pravidelne zvracala každý večer...
pri ďalšom synovi mi bývalo tiež zle - aj som zvracala (ale nie stále - len občas) - som si myslela, že to bude dievča, keď mi bývalo tiež nevoľno počas prvého trimestra... :nie: :))
momentálne síce všetko v sebe udržím - no cítim sa na prd :jaj:
hádam to rýchlo prejde... človek potrebuje nejako fungovať...
tebe kedy prestalo byť zle ? bývalo ti zle aj keď si čakala synčeka ?
lackolu
začiatočník

Odoslaťod LenkaNoel »

Ked som cakala maleho tak zle mi bolo len sem tam,ale to som aj zvracala.No a teraz mi bolo kazdy den zle,hlavne vecer pred spanim,ale nezvracala som,len zaludok ako na vode,preto som si aj myslela ze to tentoraz bude dievcatko..ale nespoliehala som sa na to lebo vela som citala ze kazde tehotenstvo je ine a nezavisi to od pohlavia.
Tak dufam,ze sa cim skor uzdravite a ze tebe rychlo prejdu nevolnosti.
Mne maly vcera hnackoval,az plakal ako sedel na zachode,ale dnes uz ani stopy po problemoch,tak snad to nic vazne nebolo.
LenkaNoel

Odoslaťod lackolu »

Leni, ahoj...

prepáč - nejak nestíham...
som síce teraz doma - musela som ísť na OČR-ku s malou aj s najmenším, ale neviem kde mi hlava stojí...
drobcov chytili nejaké virózy - našťastie nič vážne, trochu sa pohorúčkovalo... malá už je celkom dobre na tom, najmenší ešte bojuje... bolieva ho bruško a preháňa ho... tak som s nimi doma a liečime sa...
snáď to rýchlo prejde, ale tak aspoň si človek aj doma trochu poriadi - inokedy nestíham ani poprať... :jaj:
telefonovala som gynekológovi a objednal ma na 18.11. do prvej poradne - vraj aby to už bolo väčšie a aby sa dalo čosi aj vidieť a pomerať... to už by som mala byť na konci 9. tt tak snáď bude všetko OK a že tam uvidí všetko tak ako má byť... :4:
nevoľno mi býva neustále... ale nejako sa premotkám počas dňa a večer sa rýchlo ukladám - nech je ďalší deň rýchlo za mnou... už budem rada, keď začnú tie pocity na zvracanie ustupovať...
ale aspoň sa upokojujem, že to tak má byť... a že je hádam všetko v poriadku...
už som povedala aj v robote, ale len, že som si robila tehu testy a že boli pozitívne... nepotešili sa, ale to nie je môj problém... ja nerada veci tajím a aj keby to nevyšlo - aspoň aby sa vedelo čo sa deje... ale tak v robote je každý nahraditeľný a slovenčinárok je kopec... isto by sa niekto našiel...

ty sa ako cítiš...? november sa rozbehol - už to rátaš na týždne... pomaly budeš môcť odrátavať jednotlivé dníčky :yes: čochvíľa budeš mať malinkú princezničku pri sebe :adore:

držkajte sa
L.L.
lackolu
začiatočník

Odoslaťod lackolu »

inak mohli by sa nejaké kočky ešte pridať...
bolo by to fajn :yes: :yes: :yes:
lackolu
začiatočník

Odoslaťod LenkaNoel »

Ahoj,ja som tu tiez akosi nestihla nakuknut,konecne som si nakupila veci do porodnice,uz mi chyba len par veci.Sice este mam cas,ale tak clovek nikdy nevie a je lepsie ak je na to pripraveny.Cez vikendy mam manzela doma tak mi to zbehne rychlo ale tyzden sa vlecie.Ale uz sa neviem dockat malickej,ale zase inokedy si poviem aby som si este uzila pohodu co zatial mam :) . Celkom sa teraz aj vyspim,mala sa mi zase pretocila,uz bola dole hlavou a teraz je priecne,ale dr vravi ze mne to moze byt jedno kedze pojdem cisarskym.
Ja ta ozaj obdivujem ze vies tak dlho vydrzat kym pojdes k dr,ja by som nevydrzala.Ja som velmi nedockavy clovek.A detickam ste uz povedali ze budu mat braceka alebo sestricku?Ci este nie?A ak ano ako reagovali?Moj sa uz nevie dockat,nudi sa doma len s mamkou :) Ale paci sa mi ako kontroluje ake velke brusko uz mam a ci kope a tak.Je zlaty.Je to celkovo krasne obdobie,musim si ho naplno vychutnat.
Tak snad ti tie nevoľnosti cim skor prejdu,nech si to v klude uzivas.Pozdravujem deticky a skore uzdravenie zelam.Papaa
LenkaNoel

Odoslaťod lackolu »

ahoj...
ešte som doma - dnes sú so mnou malý a veľký - dcérka šla do školy po chorobe...
malého mám ešte sopľavého - zajtra s ním idem na kontrolu... veľkému dnes zubárka trhala zub (jeden očný nie a nie vypadnúť a už sa mu tam tie trvalé jednotka a dvojka tlačili - tak potrebovali miesto)
teraz leží, lebo ho to trošku bolí (však chlap - musí sa poľutovať :jaj: )
zajtra budem len s malým a v stredu už asi zase budem zarezávať v robote :(
dnes sme mali u zubárky všetci preventívku - mne našla nejaké tri malé kazy, tak mi to chce spraviť - ale až v druhom trimestri mi to vraj môže opraviť - vraj vtedy je to najlepší čas - v 1. a v 3. trimestri sa vraj robiť zuby neodporúča...
už sa "teším" na február... :no: ale nech sa to len pekne opraví, akoby sa to malo rozširovať... potom človek aj tak nebude mať na nič čas... (vždy keď je bábo - tak seba odsúvam na vedľajšiu koľaj...)

Tak ty si už pomaličky nachystaná V:)
to je fajn... je lepšie byť pripravená
to je super, že tvoj malý sa teší na sestričku - pamätám si to ako včera - ako môj prvorodený očakával malú, ale mal len tri roky a tri mesiace - tak si to ešte tak neuvedomoval... a keď sa nám narodilo tretie bábo, tak syn mal 5 rôčkov a dcérka len dva - bolo to náročné - ale krásne zároveň...
Už som im povedala - vlastne som im to povedala hneď, lebo mi bývalo zle od začiatku, aby vedeli, prečo som taká ubolená a často ležím...
Nevnímajú to nejak dramaticky, ani to zvlášť neriešia... Najstarší syn to berie nejak automaticky, dcérka sa teší na bábo (klasika - bude živá bábika) a ten najmenší štvorročný škôlkár sa trochu búril, ale teraz mu je to asi jedno - jemu sa potom trochu nabúra jeho status najmladšieho - takže asi až potom to pocíti... uvidíme... ale u mojich detí som nejak veľmi nezažila žiarlivosť - teda nerobili si zle... skôr som si to vždy odniesla ja - že sa vybúrili na mne, ale nikdy nie na bábätku...

čo sa toho gynekológa týka - tiež som zvedavá a nedočkavá, ale viem, že všetko chce svoj čas - však 18. je tu čoskoro... mne to ide celkom rýchlo, ale to asi preto, že mám toho veľa a nestíham pomaly nič... teraz keď som doma - je to trochu kľudnejšie, ale robota - škola - deti domácnosť... UF - ešteže môj manželík je taký zlatý a pomáha čo mu sily stačia... :)b
lackolu
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.