Syndrom polycystickych ovarii

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Syndrom polycystickych ovarii

Odoslaťod Trencanka »

Mischa, dakujem ti. Zajtra napisem, ako sme dopadli u lekara. Nechcem to nechat len tak, je to moje dieta, aj ked ma uz vek dospelosti :D
Trencanka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Syndrom polycystickych ovariiRe: Syndrom polycystickych

Odoslaťod bebebebe »

Margo - musim potvrdit, ze som mala velmi dobru starsiu lekarku, ktora mi prave hormony na Pcos neodporucala a vdaka jej za to. mozno by som skoncila rovnako. Neskor som prave na emboliu mala potvrdene testy.
Ale HA sa teraz podava hocikomu, bez ladu a skladu a percento zien s porazkou v mladom veku sa zvysuje a mlci sa o tom.
Inak, brala som Parlodel a museli sme volat zachranku. Na agolutin - na vyvolanie menz. som jednoducho prestala chodit, bolo mi z toho zle, stale silnejsie a silnejsie krvacanie.

Ale - Trencanka, Elena - hormony v utlej mladosti som tiez mala priserne a teraz je to lepsie. Vacsina zien s PCOS ma problem otehotniet, ale po porode je velka nadej, ze sa cyklus upravuje. Len ta hmotnost, to uz je horsie, ale su zeny, ktore aj s PCOS nemaju problem s vahou.
Ja by som tiez radsej tie hormony vynechala pre tak mlade kocky. Totiz, ak budu chciet otehotniet, tak je to jedna z terapii, hormonmi, tak naco tak zatazovat organizmus. Na inzulinovu rezistenciu sa berie Metformin. S tym vsetkym ale myslim staci pockat, kym budu kocky chciet mat deti, alebo sa poradte s lekarmi uz teraz v centre asistovanej reprodukcie. Napr. Gyn-Fiv. Tam maju skusenosti. A mozete mat lepsi obraz.
V podstate to co pise Misha je pravda, aj to, ze je to individualne.

Z prirodnych preparatov mi istu dobu celkom pomahal Sarapis. Ak nie je alergia na med a pel, tak je to celkom fajn. Odporucila by som brusne tance, aj iny relax. sport. A hlavne, da sa s tym zit.
bebebebe
začiatočník

Odoslaťod bebebebe »

ale neda mi to - ochlpenie sa urcite dietou neupravi :) to mi pride az trocha zabavne, ale skor cez slzy.
bebebebe
začiatočník

Odoslaťod Mischa: »

bebebebe píše:ale neda mi to - ochlpenie sa urcite dietou neupravi :) to mi pride az trocha zabavne, ale skor cez slzy.

Ochlpenie, ktore uz je sa neupravi, ale tym, ze sa dietou upravi hormonalna rovnovaha, tak uz dalsie ochlpenie nevznikne, respektive ovela menej.
Metformin sa v Amerike predpisuje aj dievcatam v puberte pokial je indikacia, treba zastavit co najskor priberanie.
Mischa:
expert

Odoslaťod Elena. »

Baby, mojej dcere to ochlpenie prestalo rast na miestach, kde si ho odstranila . Predtym mala problemy s akne a aj to zmizlo, mrchu mavala aj 3 tyzdne v kuse(bola anemicka), a aj to sa upravilo, vaha sa upravila....skratka u nas to funguje, samozrejme, lekar mi povedal ze po urcitom case sa HA vysadi a urobia sa znovu testy, co sa tyka problemov s otehotnenim, pri 17-rocnej dcere to zatial neriesim a dufam ze najblizsich 10 rokov ani nebudem, nateraz je dolezite aby studovala a uzivala si mladost bez tych neprijemnych sprievodnych znakov SPO :wink:
Elena.
expert

Odoslaťod Bobicek »

Misha, mozem vediet odkial mas vsetky tieto informacie? Stretla si sa s PCO aj osobne?

Tvoje informacie ma velmi ohurili, o PCO sa vie dost malo. Ja mam PCO pravdepodobne od puberty a diagnostikovali mi ho ako nasledok mojej neplodnosti. Liecba v uz spominanom GF. Momentalne som sice tehotna, ale zaujimalo by ma, ci sa mi este niekedy moze podarit otehotniet, pripadne ako neotehotniet prilis skoro. Ja patrim k tym pacientkam, ktore maju nadvahu. Bohuzial, ani sportom (hoci pomerne aktivnym) sa mi vahu nedarilo udrzat. Kondicne som na tom bola lepsie ako stihle zeny. Trpim aj migrenou a pred otehotnenim som 2 roky nebrala HAK. Dovtedy som HAK kvoli akne brala snad 10 rokov... Inak nemam ziadne alergie, ani zdravotne problemy.
Bobicek
expert

Odoslaťod Bobicek »

este k informacii carcinomu krcka, mala ho aj moja mama. Moze byt PCO dedicne?
Bobicek
expert

Bobicek píše:este k informacii carcinomu krcka, mala ho aj moja mama. Moze byt PCO dedicne?

PCO je dedicne, ale predpoklada sa, ze sa dedi po otcovi - otcovia pacientiek maju vacsinou vela ochlpenia a skoro im vypadaju vlasy na hlave.

Karcinom krcka s tym ale podla vsetkeho nesuvisi.
Mischa:
expert

Bobicek píše:Misha, mozem vediet odkial mas vsetky tieto informacie? Stretla si sa s PCO aj osobne?

Tvoje informacie ma velmi ohurili, o PCO sa vie dost malo. Ja mam PCO pravdepodobne od puberty a diagnostikovali mi ho ako nasledok mojej neplodnosti. Liecba v uz spominanom GF. Momentalne som sice tehotna, ale zaujimalo by ma, ci sa mi este niekedy moze podarit otehotniet, pripadne ako neotehotniet prilis skoro. Ja patrim k tym pacientkam, ktore maju nadvahu. Bohuzial, ani sportom (hoci pomerne aktivnym) sa mi vahu nedarilo udrzat. Kondicne som na tom bola lepsie ako stihle zeny. Trpim aj migrenou a pred otehotnenim som 2 roky nebrala HAK. Dovtedy som HAK kvoli akne brala snad 10 rokov... Inak nemam ziadne alergie, ani zdravotne problemy.

Osobne PCO nemam, problematike sa dlhsiu dobu venujem. Tieto informacie som cerpala z roznych studii.

Samozrejme, ze mozes otehotniet, najma ak si teraz spontanne otehotnela. Ako neotehotniet to su tu ine temy :)
Ale dolezite je zacat menezovat tu hmotnost (pokial si obezna), lebo ta moze uz v styridsiatke dobehnut diabetes, nehovoriac o srdcovo cievnych zalezitostiach, atd.

Pod GF si myslela glucophage? Ak ano, tak to ti velmi pomoze zlepsit metabolizmus, najnovsie sa predpoklada, ze metformin dokonca zlepsuje imunitne odozvy a niekolkonasobne zvysuje pravdepodobnost kompletnej remisie nadorov po chemoterapii u ludi, ktori ho uzivaju.
Mischa:
expert

Odoslaťod rado3105 »

k tym vedlajsim ucinkom glucophagu
http://www.patientsville.com/medication ... ffects.htm
(najnebezpecnejsie: zlyhanie obliciek, acidoza). Nech sa skuma DM2 ako chce doteraz sa vie o tom minimum, inzulinova rezistencia je problem vysledku mnozstva faktorov, takze liecit sa to bude dat velmi tazko.

k tym hormonom, ani jedno podavanie hormonov nie je dobre(ci uz u muzov alebo zien), telo to ma dokonale regulovane a ked sa to zvysi zvonka, robi to brutalne problemy, ved testosteron a estrogen sa podiela asi na vsetkych procesoch v tele, sice chcete pomoct niecomu ale vacsinu pokazite. Dnes mnozstvo ludi zomiera na infarkty, vraj zo stresu, ja by som povedal z hormonalnej liecby, je to hlavne riziko pouzivania antikoncepcie a vela ludi uz podalo staznosti na vyrobcov. Ale su to velke firmy a doktori maju s nimi dobre zmluvy, tak je jasne ze ich odporucia. A zaraba sa na tom nemalo. Prirodu clovek neoklame. Zena je predurcena splodit potomka, ked tak neurobi dostavuje sa u nej mnozstvo problemov.

PS: skuste sa spytat niekoho na patologii ako to je s tou embolizaciou a s hormonalnou liecbou. Synteticky estrogen Diethylstilbestrol v minulosti znacne pouzivany povodca mnohych karcinomov, teratogenov. Potom sa cudujeme ze sa rodia dementne deti, zle vyvinute, rozne autoimunintne poruchy...prirodu podvadzat sa neoplaca
rado3105
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.