Syndrom polycystickych ovarii

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Syndrom polycystickych ovarii

Odoslaťod tea 87 »

Caute.Mne lekar tiez diagnostikoval tento syndrom,ale som tu z toho trocha zmatena.Pretoze mne povedal,ze ak chcem momentalne otehotniet,tak musim podstupit laparoskopicku operaciu ,kde mi narezu vajecniky,aby sa mi uvolnili folikuly,pretoze mam menstruaciu asi tak dvakrat do roka.Tiez mi povedal,ze mi moze umelo vyvolat menstruaciu a nasadit slabu antikoncepciu ,aby som mala pravidelny cyklus,ale ze menstruaciu budem mat len pre svoj dobry pocit ,ze nebude plnit svoju ulohu a povedal mi tiez,ze syndrom sa vyliecit neda..tak som zmatena.A dovolim si povedat,ze on nie je ziadny novacik a ani laik..
tea 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Martina z MT »

Jeden lekar mi diagnistikoval tiez polycisticke vajecniky - bola som zhrozena, co sa so mnou porobilo od posledneho USG...
Zmenila som lekara (odvtedy mam uz druheho) a na USG su vajecniky opat ciste a hladke ako za mladi... :?
Podla mna je dobre konzultovat nezavisle aj s dalsim lekarom (ci uz diagnozu al. terapiu). V dnesnej dobe nie je problem zaplatit si takmer hocikde vysetrenie na vlastne zelanie.
Velmi drzim place, aby sa veci uberali spravnym a zdravym smerom!
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Odoslaťod aninka0801 »

Ahoj, ked ta mozem ukludnit, cysty na vajecniku - vacsinou pravom - som uz mala pocas vysokej skoly. Lekari mi vraveli, ze budem mat velky problem otehotniet a bla-bla-bla... Mala som aj trosku viac kil. ale este v ramci normalnej hmotnosti. Zacala som sa venovat sportu a schudla som, cysty stale boli, ale sport ma akosi zocelil a naucil znasat bolest. Mam dve deti - uz pubertiakov a pri obidvoch som otehotnela na prvy sup - len sme zacali skusat a uz to aj bolo. Tehotenstva OK, takisto aj porody a prave, ze porodmi sa to nacas upravilo, cysty sa nevracali, hoci pravy vajecnik mam stale pri vysetreni citlivy a zvacseny. Asi 10 rokov po porode sa objavila cysta, chodila som na klasicke pichacky B1, B6, ale sama som si kupila Wobenzym a vybrala som ho. Ndalej pravidelne sportujem, mam 40 rokov a citim sa vo forme. Vajecnik sa drzi, len neviem, ako to bude v menopauze. Takze dcerke odporucam zacat sportovat aspon 2krat tyzdenne aerobik alebo nieco podobne a vela chodit peso. Mne takisto velmi prospieva kazdorocny pobyt pri mori. Neviem, ci som nejako poradila, ale mne tieto veci pomohli, tak dufam, ze pomozu aj dcerke. Drzim palce.
aninka0801

Odoslaťod Elena. »

Znovuotvaram tuto temu, kedze ma diskusia v "Co nas pali" nakopla k cinu....

Trencanka, ako sa dari tvojej dcere?

U nas stale rovnako, dcera berie Diane 35, niekedy na jar ju vysadila na 2 mesiace a nastal narast vahy, zhorsilo sa akne aj ochlpenie, celkovo bola dcera dost "mimo"(caste hadky az agresivita z jej strany), neviem, ci narast hmotnosti nie je v spojeni s tym, ze pocas studia byvala na intraku a aj sa tam stravovala, ma 172 cm a 77kg(co sa mi zda fakt dost), na porovnanie ja mam 168cm a 60kg. To co sa tu pisalo o dedicnosti, je pravda, ze jej bio-otec bol dost obdareny ochlpenim a aj plesinu ma vraj uz davno, tak asi na tom nieco bude.

No neviem, ako sa dalej pohnut, dcera odchadza v septembri studovat do Barcelony, s endokrinologom ma consulta(neviem najst slovo po slovensky) v decembri.
Mischa, dlho som ta tu nevidela, ak sem este chodis, nevies mi polopate poradit, co robit, aby sme nad tymto nejako vyhrali? V prvom rade znizit vahu?, to by sa dalo, ale co s HAK, brat nadalej pri chudnuti, a neskor skusit vysadit? Ake BMI by mala mat pred vysadenim?
Hlavne mi neradte ist k inemu endokrinologovi, lebo tu iny nie je :-??
Elena.
expert

Odoslaťod Malvinka »

Elenka, nahodou som sa sem dostala a hoci ti k veci nic nenapisem, tak len toľko, ze sa mi zda, ze Mischa uplne prestala chodiť na tento server. V jednej diskusii pred pár mesiacmi ju čosi pohorsilo a napisala, ze prestáva sem chodiť :-(
Inac teda to su problémy s týmto PCO, drzim palce, nech sa to podarí vyriešiť!
Malvinka

:)

expert

Odoslaťod Elena. »

Malvinka vdaka, no skoda...aj Margo kedysi pisala k teme, ale ta uz tu nie je dobrych par rokov
Elena.
expert

Odoslaťod wierus »

Dobrý deň, bol mi diagnostikovaný PCO syndróm a môj lekár mi navrhol liečbu látkou L-metylfolát. Nachádza sa v lieku ( skôr je to len výživový doplnok) femibion na plánované tehotenstvo. Po 8 týždnoch liečby som úplne zdravá, plodná a dokonca som mala aj ovuláciu. Už takto vyliečil zopár pacientok a dve z nich sú už aj tehotné. V žiadnom prípade mi neodporúčal užívať hormonálnu antikoncepciu!!! Je to na vás a vašej dôvere k ošetrujúcemu lekárovi, ale chcela som sa podeliť o moju skúsenosť. Dúfam, že vyliečených nás bude viac :wink:
wierus

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.