zlatá žila-hemeroidy

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zlatá žila-hemeroidy

Odoslaťod raynee »

ahojte
má niektorá s týmto problémy?Čo pomáha?Ja už nejaký čas trošku po stolici krvácam a dosť to bolí.Zatiaľ skúšam Faktu masť a čípky.
raynee

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: zlatá žila-hemeroidy

Odoslaťod emuci »

Zlata zila potrebuje cas a trpezlivu liecbu. daj pozor najma na stravovanie, aby si nemala tvrdu stolicu, jedz co najviac zeleniny a ovocia- surove. Mast a cipky su ok, mne tiez pomohol faktu, najlepsie by bolo za kazdou stolicou si umyt konecnik cistou vodou, nie horucou, a mazat. ak sa ti zahoji, potom uz len davat pozor aby sa opat nevytvorila.- Ked nedavam pozor na jedalnicek , tiez to uz zacitim aj tam :? :D :D
emuci
expert

Mood: Cool

Odoslaťod krt »

A ked je ten hemoroid vonku vylezeny z analneho otvoru, je dobre to pri umyvani alebo mazani opatrne zatlacat dovnutra. Teda aspon mne to pomaha.
krt
pokročilý

Odoslaťod Margo »

Musis trvalo zmenit zivotospravu, masticky ani cipky pricinu neodstrania. Vela vlakniny (surove ovocie, zelenina), vela tekutin (voda), vynechat sladkosti, podla moznosti aj maso a tazke vyprazane jedla.
Margo
expert

Odoslaťod raynee »

ďakujem za odpovede.Dlho som naberala odvahu ísť k doktorovi.Nakoniec som išla a ten mi dal lístok na chirurgiu,no tam už som nešla.Odvaha sa stratila.Ale dosť sa bojím infekcie.Vy ste boli u doktora?
raynee

Odoslaťod Margo »

nuz, ja som to nikdy nemala... vdaka strave :wink: ale poznam kopu ludi okolo mna, ktori to maju a k doktorovi isla iba jedna. je to neprijemne a ponizujuce... zmen stravu a uvidis, co to urobi.
Margo
expert

Re: zlatá žila-hemeroidyRe: zlatá žila-hemeroidy

Odoslaťod emuci »

Margo píše:nuz, ja som to nikdy nemala... vdaka strave :wink: ale poznam kopu ludi okolo mna, ktori to maju a k doktorovi isla iba jedna. je to neprijemne a ponizujuce... zmen stravu a uvidis, co to urobi.

:shock: preco by to malo byt ponizujuce???mne sa zlata zila vytvorila pocas tehu, nastastie sa mi to upravilo po porode a stravou si to strazim, ale keby bolo treba , tak idem k lekarovi, ved som nic nezanedbala :!: Ponizujucim to mozno vie urobit lekar, ak sa k celemu vysetreniu nepostavi profesionalne, ale podla mna je to vysetrenie ako ostatne, mozno potrebuje viac citu.
emuci
expert

Odoslaťod Margo »

emuci, asi som sa zle vyjadrila. ale nie je to vysetrenie, ktore je prijimane bez prirodzeneho studu. neporovnavala by som ho s vysetrenim mandli ci ucha :-)
Margo
expert

Odoslaťod emuci »

:wink: samozrejme, je potrebne aby k tomu zdravotnik pristupoval odborne a profesionalne...co zial u nas este dost chyba...a potom sa v cloveku ten pocit hanby vytvori. ale zial najdu sa aj napr. gynekologovia, ktori maju blbe poznamky...tiez to nie je najprijemnejsie vysetrenie. ale tieto veci su uz trosku do inej temy :wink: zaklad je, nech sa raynee zahoja tie hemky :lol: mimochodom, vobec nechapem, preco tomu nadavaju zlata zila :shock: pozna podstatu tohoto nazvu niekto :?: :lol:
emuci
expert

Odoslaťod raynee »

baby,díky za rada :wink: Zdá sa,že sa to trošku zlepšilo.Snažím sa jesť ovsené vločky a viac ovocia.Vynechala som kávu a sladkosti.No stále so strachom idem na wc. :oops:
raynee

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.