Ake antikoncepcne tabletky uzivate ?

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ake antikoncepcne tabletky uzivate ?

Odoslaťod Millie »

ja som brala pred par rokmi Triregol.....
nepribrala som ani kilo :wink:
Millie

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. /F.N./

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ake antikoncepcne tabletky uzivate ?Re: Ake antikoncepcn

Odoslaťod corky »

:mrgreen:
Naposledy upravil corky dňa , celkovo upravené 1 krát.
corky

I choose to be happy...

expert

Re: Ake antikoncepcne tabletky uzivate ?Re: Ake antikoncepcn

Odoslaťod zitaje »

Trencanka píše:Co hovorite na antikonc. naplaste? Ake su vase plusy a minusy?

Ja som ich pouzivala asi 4 mesiace. Mne trochu vadilo, ze sa vecne odlepovali alebo posuvali, zanechavali po sebe to lepidlo, je to citit na tele, a ked som si dala naplast dole, mala som tam este dlho zacervenane miesto. A desne akne sa mi robili, normalne vzdy pred menstruaciou taky vybuch. A este - je to vidiet. Teda ja som si ju lepila bud na rameno alebo blizko lopatky, inde sa odlepovala, a bolo leto...
Ale inak ok, neotehotnela som a je fajn, ze staci na to mysliet raz za tyzden.
A este vraj zatazuju pecen rovnako ako tabletky ak nie viac. :?
zitaje
pokročilý

Odoslaťod Trencanka »

Mirenu som mala rok, musela som ju dat von,nesadla mi. Mam dost silny menzes, sono dobre, idem este na krv. Doktor mi chce predpisat tie naplaste...No ja neviem.
Trencanka
expert

Odoslaťod Mysenka »

S naplastami nemam dobre skusenosti. Po trojdnovom pouzivani mi z nich bolo otrasne zle, na kozi som mala alergicku reakciu, vyzera to najma v lete otrasne - je to nevkusne ruzovej farby ako prasa a z koze to priam krici. O velkom rozmere ani nehovorim. Podla mna je anitkoncepcia nieco intimne, ale pri tejto forme kazdy nutne vidi, ze ju pouzivas. Miesta sa maju striedat kvoli zatazi, takze nutne pridu obdobia kedy je naplast na tom najnapadnejsom mieste. Ja som ju po tych vyssie spomenutych problemoch prestala pouzivat a co mi ta dorobila s cyklom bol des. Po odlepeni som zacala krvacat ako podrezana a krvacanie musel stopnut injekcne lekar. Prsia som mala naliate ako kanony a presne tomu som sa chcela vyhnut. Cize pre mna tato forma nepredstavuje nic setrnejsie. Ostatne, ja uz antikoncepciu ani uzivat nechcem. Je to svinstvo.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Karkulka »

žiadne, som dosť proti nim.
Karkulka
pokročilý

Odoslaťod rado3105 »

antikoncepciu neodporucam brat nikomu, ma to mnozstvo vedlajsich ucinkov,

Kód: Vybrať všetko
Mirenu som mala rok, musela som ju dat von,nesadla mi. Mam dost silny menzes, sono dobre, idem este na krv. Doktor mi chce predpisat tie naplaste...No ja neviem.

a uz obzvlast nie naplaste
napr. naplaste ortho evra: firma ktora ich vyraba bola viackrat sudena mnohymi zenami, Vedlajsie ucinky: vracanie, nevolnost, bolest hlavy, emocna labilita, infekcie hornych dychacich ciest, silne krvacanie
a tie najhorsie: riziko vzniku trombu a embolizacie(vysledkom coho moze byt infarkt mozgu alebo srdca, dnesj v svetovom meradle jedny z najcastejsich pricin smrti), pricom toto riziko je podstatne zvysene u fajciarok. V roku 2005 FDA(food and drug administration U.S.A) nariadila povinnost pisat na danu antikoncepcu ze pri zvysenom rizku sposobuje vznik trombov a moze sposobit mrtvicu a infarkt. Preco ich predpisuju doktori(lebo maju peniaze od farmaceutickych spolocnost, zaplatia im dovolenky..podla poctu predanych liekov) a farmaceuticke maju z toho krasny zisk. Ved kolko zie si dava toto svinstvo. A kolko dnes novych chorob sa obajavuje - rozne autoimunitne, mrtvice, infarkty ktore tu v takejto miere prv nikdy neboli a hlavne u mladych ludi.
Kód: Vybrať všetko
http://en.wikipedia.org/wiki/Contraceptive_patch
rado3105
začiatočník

Odoslaťod adyky »

Chvalabohu ziadne. Uz zopar rokov.
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy

Odoslaťod margaretka158 »

Ahoj, ja by som ti poradila antikoncepciu, ktorá obsahuje drospirenón,mne lekár pred časom nasadil DAYLETTE, ktorá túto látku obsahuje,výhodou je pre mňa užívanie 24 + 4 / , čiže mám len 4 dňovú pauzu, nie 7 dňovú / , počas prestávky mi príde menzes ale veľmi slabučký , vždy som pred menštruáciou trpela poruchami spánku, bola podráždená mávala som veľmi náladové stavy, väčšinou som cítila napätie v prsníkoch a bolievala ma hlava, bola som rada, keď to už prišlo bo vtedy to všetko ustúpilo,doktor mi povedal , že ako veľmi veľa žien trpím tzv. predmenštruačným syndrómom a práve preto mi predpísal Daylette, okrem toho, že ma chráni pred otehotnením tiež má vplyv na ten PMS,ktorý vzniká vraj kolísaním hladín hormónov počas cyklu,a navyše sa z neho nepriberá , čo mi tiež vyhovuje :) , tieto tabletky užívam už pomaly rok a som s nimi spokojná, odporúčam všetkým, ktoré mávajú pms, tiež tie, čo sa obávajú z priberania... proste všetkým, ktoré sa chcú cítiť komfortne počas celého cyklu :)
margaretka158

Odoslaťod lolaaa »

nastastie uz ziadne, ale ked som musela tak som uzivala logest. strasne sa tazko zhanali...obehla som 4 lekarne v blizkosti a aj tak ich mali vzdy len v lekarni Dr.Max
lolaaa

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.