Bolesti po epidurali, co je EPI do spinal. priestoru?

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Bolesti po epidurali, co je EPI do spinal. priestoru?

Odoslaťod Dot »

Coca-colu jej tiez predpisali. Po jednom dni lezania to vyzeralo, ze vsetko bude ok, druhy den jej uz nosili malicku, obcas sa prechadzala, ale vecer prisli bolesti hlavy, tak vcera musela zas lezat a ak by jej to nepreslo, tak jej chceli dat "zatku" (Eluska, nevies, co to je? Zmamena to, ze ten vpich do spinalu sa nezahojil, tak ho treba utesnit?), teraz sa mi neozyva, tak ani neviem, ako to dopadlo...

Tak ma to hneva, clovek v dovere objedna EPI a oni to pokazia, vlastne som nikde nenasla info, co vsetko moze hrozit...
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod eluška »

Danka, bohužiaľ som neni až taký odborník, nie som lekár, neviem, čo by to mohlo znamenať. Asi by bolo najlepšie, keby ste sa porozprávali s ošetrujúcim lekárom, podľa mňa sa taký vpich zrastie aj sám...no nebudem špekulovať, opýtajte sa tam, aby ste neboli zbytočne vystrašení. A ako som už písala, môže to trvať dlhšie a zvlášť, ak mávala predtým migrény. Držím jej palce, ešte daj vedieť, čo vám povedali a ako sa má mamina.
eluška
expert

Odoslaťod eluška »

danka, našla som si o tom takú stručnú stránke, kde sa píše, že to chce len čas, pokoj na lôžku, výdatný príjem tekutín, analgetika ako paralen a v najkrajnejších prípadoch sa robí tzv. krvná zátka. Priznám sa, že neviem, čo to je. aj mňa by to zaujímalo!
eluška
expert

Odoslaťod Dot »

Eluska, tak uz viem - sestre odobrali krv a jej vlastnu krv vpichli na miesto, kde bol vpich pri EPI. Predpokladam, ze sa vytvori krvna zrazenina, ktora sluzi ako zatka a pod nou by sa mal ten vpich do spinal. obalu zahojit.
Vidis, ja som myslela, ze si aspon sestricka, ak nie lekarka :-).
Vcera jej uz bolo dobre, dnes ju pustili aj s malou domov. Akurat ju zas boli hlava. Nuz co, bude musiet viac lezat.

Lekar ju presviedcal, ze pri EPI (dobre odvedenej) bolesti hlavy nie su. Kedze tych zien, ktore po EPI boli hlava je asi dost vela, vyzera to, ze casto pichaju tam, kam nemaju. Clovek sa o tom ani nedozvie...

Dakujem moc za vsetko, sme teraz vsetci ovela kludnejsi. Asi to chce vacsiu asertivitu, aby sa clovek viac pytal samotnych lekarov, lebo oni sami o sebe toho moc nepovedia.
Dot

expert

Odoslaťod eluška »

Ahoj Danka, sesrička som, ale tiež neviem všetko a hlavne veci, s ktorými som sa ešte nestretla. Dúfam, že sa jej už čoskoro polepší, hlavne, že sú už doma. Tá bolesť hlavy je častý jav aj po epid., tak neviem prečo...Maj sa :)
eluška
expert

Odoslaťod Dot »

Ach jo, tie bolesti sa vratili v ovela vacsej intenzite, Janka nespi, neje, malo pije, nevladze. A to sa ma starat o babatko. Zajtra idu k anesteziologovi, mozno dalsia krvna zatka. Kto vie, ci po nej predsa len nemala este den lezat, ci sa to pohybom neposkodilo.
Ten vpich do spinalu musel byt asi poriadny...
Dot

expert

Odoslaťod Eni :-) »

DANKA BA-ja som mala 1.cisarsky so spinalom,musela som den lezat na chrbte,aj som to dodrzala,snazila som sa nehybat,ale aj tak som dostala priserne bolesti hlavy a chrbta,vytekal mi likvor,tak mi robili krvnu zatku,ale ta mi pomohla len minimalne. V nemocnici mi tvrdili,ze po tej zatke staci lezat bez pohybu len hodinku,ja som pre istotu lezala este den,ale aj tak to nepomohlo. Ked som skusala vstat,tak som sa od bolesti povracala :roll: Az po vyse tyzdni sa to zacalo zlepsovat,hlavne bolest hlavy mi ustavala,ale miesto vpichu som este dlho citila :roll: Az neskor,ked som bola tehu druhykrat,tak som si o tom kadeco zistovala,a na nete som okrem inych veci nasla aj informaciu,ze pri velmi hlbokom vpichnuti spinalu moze dojst k neurologickemu poruseniu-to sa prejavuje silnymi bolestami napriek podaniu krvnej zatky. Potesujuce je,ze nasledky nie su trvale,ale akosi som nikde nenasla,ci sa to da liecit,pripadne zmiernit bolest,kym sama neodoznie :roll: Takze pri druhom cisaraku som spinal odmietla,dostala som epidural a ten bol uz v pohode,ziadne bolesti hlavy ani chrbta :wink: Drzim tvojej sestre palce,viem,co zaziva,ale nech sa neboji,ono to prejde :wink:
Eni :-)

expert

Odoslaťod matulka77 »

Baby rodila som v spinale v roku 2008 a miesto vpichu citim stale ako keby mi to robili vcera :? tolko moja skusenost
matulka77

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.