Bolesti po epidurali, co je EPI do spinal. priestoru?

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Bolesti po epidurali, co je EPI do spinal. priestoru?

Odoslaťod Dot »

Chcela som sa spytat, ci ste mali bolesti chrbta po epidurali. Sestra v noci rodila s EPI (neplanovany, az ku koncu, ked nezvladala bolest), dnes cely den musela lezat na rovnej podlozke a nesmela sa postavit a zodvihnut hlavu (vraj sa dostali do spinalneho priestoru, neviete, co to znamena? ze to pichli omylom vyssie?), velmi ju boli chrbat, nemohla kojit. Mam o nu strach, pichala ju mlada lekarka pod dohladom starsieho, ten ju vraj potom odstavil a dokoncil to sam...

Dakujem za akekolvek skusenosti, ci ukludnenie...
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod maria pavlovicova »

Ahoj aj ja som rodila 2 krat v spinale,a potom ma nenormalne bolel chrbat a este viac hlava.Tak ma hlava v zivote nebolele,nezabrali ziadne lieky.V spinale je to tak a tie bolesti ma skoro kazda zena,no co uz?treba to preboliet a zabudnut,a tesit sa z babetka.Mamine aj babetku prajem skore uzdravenie..... :lol: Ria
maria pavlovicova

Odoslaťod eluška »

Spinálna priestor je priestor v chrbtici, kde sa nachádza miecha, ale v žiadnom prípade ju nepichali do miechy. V spinálnom kanáli je aj mozgovomiechový mok a keď sa porušia obaly. ktoré tento spin. kanál chránia, tak treba, aby pac. ležala aspoň 24hod, niekedy aj v inej polohe, ako vo vodorovnej. A to preto, aby mozgovomiechový mok nevytekal mimo, aby sa neznížil tlak tohto moku tým pádom aj v mozg. komorách, lebo sú z toho potom bolesti hlavy, závrate....Ale neboj sa, spraví sa to, len to chce čas.
eluška
expert

Odoslaťod Dot »

Zienky, dakujem za odpovede.
Eluska, dakujem za vysvetlenie. Ako som to pochopila, tak ju asi pichli tak, ze porusili obaly spin. priestoru - lebo naozaj musi 24 hodin lezat, hlavu vodorovne, moze sa otacat. Nevies, ako dlho tie bolesti budu trvat, co to znamena "chce to cas"? MOze to mat aj trvalejsie nasledky?
Ach jo, vzdy bola krehka, mavala migreny, ak sa pridruzia bolesti hlavy, chrbta, nocne kojenia...snad to zvladne.
Dot

expert

Odoslaťod eluška »

Danka, niekto sa z toho pozbiera za 2-3dni a bez nejakých problémov neskôr, iní mávajú tie bolesti hlavy aj doma...to je ťažko, keždý človek to inak znáša, ale do týždňa- dvoch by to malo byť v pohode. Ak nie, tak treba ísť k dr, najlepšie poradi tam, kde leží. Držím palce, aby to blbé obdobie už mala rýchlo za sebou.
eluška
expert

Odoslaťod Dot »

Eluska, dakujem za ukludnenie, bala som sa, ze sa obcasne problemy mozu tahat mesiace...
Je to taky paradox...ja som mala dva porody sekciou (nedostatok kyslika) a s babatkom som bola od prveho dna viac ako ona, pravidelne mi ho nosili a nechali na par hodin, po tretom dni uz celu noc aj den...clovek by necakal, ze to ten Epi moze tak skomplikovat.
Dot

expert

Odoslaťod eluška »

neni za čo, dúfam, že sa bude dobre cítiť čím skôr. Ahoj
eluška
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.