mirena alebo dana ?

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: mirena alebo dana ?

Odoslaťod mamča bamča »

zaujímal by ma Váš názor na antikoncepciu mirena verzus dana ? Ktorá je lepšia ? Pokiaľ viem mirena je hormonálna a podstatne drahšia a dana nehormonálna a lacnejšia. Nejde mi ani tak o peniaze, ale keď som sa spýtala svojej lekárky, ktorá je "lepšia", tak mi vlastne ani nepovedala. Na tabletky nie som stavaná, tak neviem. Ak máte chuť, napíšte mi svoj názor. Dík.
mamča bamča

nevzdávať sa

začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod winnie18 »

ahoj danka, neviem či ti nejako poradím, len ti chcem napísať, že ani jedno teliesko z tých spomenutých nezabráni oplodneniu. zabráni len tomu, aby sa už oplodnené vajíčko nemohlo ďalej "vyvíjať"!
winnie18
začiatočník

Odoslaťod mamča bamča »

winnie18 píše:ahoj danka, neviem či ti nejako poradím, len ti chcem napísať, že ani jedno teliesko z tých spomenutých nezabráni oplodneniu. zabráni len tomu, aby sa už oplodnené vajíčko nemohlo ďalej "vyvíjať"!

winnie, ide o to, že zisťujem pre mňa vhodnú antikoncepciu, ak sa pre nejakú rozhodnem. Doteraz som nič nemala, raz som skúsila tablety a to bol des. Bolo mi všelijako, len nie dobre. A ako som už napísala, na tabl. nie som.

margo, dík za príspevok, mám v tom jasnejšie
mamča bamča

nevzdávať sa

začiatočník

Odoslaťod mamča bamča »

Trencanka píše:Tak ja som mala aj klasicku "danu" kedysi davno a teraz mam Mirenu asi 5-6 mesiacov. Pri nehormonalnom teliesku som mala strasne silny a dlhotrvajuci menzes. Pri Mirene boli prve mesiace krute. Chodila som skoro stale s vlozkou, krvacala a spinila som na striedacku niekolko tyzdnov vkuse. Potom som mozno 2 tyzdne nemala nic a zase krvacanie a spinenie. Po 4 mesiacoch som bola na pokraji zufalstva. Boli horucavy, ziadna plavaren, stale vlozka. Ale posledny mesiac sa to upravilo, teraz som uz nemala ani menzes, len 6dnove spinenie, stacila slipova vlozka. Tak uvidim ako dalej. Ale ked Mirenu, tak asi v zime, nech je do leta vsetko v poriadku. Pri Mirene moze taketo spinenie a nepravidelne krvacanie byt v priebehu prvych 6 mesiacov.

Och bože, to je krutéééé :shock:
mamča bamča

nevzdávať sa

začiatočník

Odoslaťod Margo »

danka, je to individualne. ja som si dala Mirenu v juli a v septembri som sa cvachtala tri tyzdne v mori- a v pohode. kazdy organizmus reaguje inac... na tvojom mieste by som sa vopred nestresovala :lol: pre mna je argumentom, ze Mirena je spolahliva asi ako sterilizacia ( v ciselnom- percentualnom- vyjadreni zlyhania) :lol:
Margo
expert

Odoslaťod ivaD »

ja mam tiez mirenu, už skoro 2 roky, a som takisto spokojna. ziadna menstruacia, obcas spinenie, na ktoré staci slipova vlozka. A trva tak 2 -3 dni. Tiez som zo zaciatku mala vytoky, ale lekar mi dal nejake tabletky a asi po 2 tyzdnoch sa to same upravilo. Urcite ti ju odporucam, aj ked cena je dost vysoka, ale mas to zavedene na 5 rokov
ivaD

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.